Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet (lehet-e egyáltal...

Hogyan lehet (lehet-e egyáltalán) passzív dohányosként a cigarettafüst káros hatásait megelőzni, kivédeni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
NEM! SOkkal rosszabb, mintha te magad dohányoznál. Sajnos ez a mások által elkövetetett gyilkosságok egyike. Használj arcmaszkot /akár zárt helyiségben is/ és Tiltakozz!!! Jogod van az egészséghez. Szerencsére már keményedik a dohányzás elleni törvény.
2011. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy :) Páran fogják írni utánam, hogy kerüld az ilyen helyeket, társaságot, de ez hülyeség, ez nem így működik.


Kivédeni sajnos nem tudod. Én mindig szólok a haveromnak, hogy legyen szíves ne felém fújja, vagy ha a szél oda viszi, elülök egy székkel. Ha meg olyan helyen vagyok ahol nagyon megtelt a füst, akkor kimegyek inkább levegőzni kicsit. Tenni nagyon mást nem tudsz.

2011. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A dohányosok szemléletén kellene változtatni. /tisztelet a kivételnek/
2011. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%

fejezzétek már be ezt a fasságot hogy a passzívdohányzás károsabb?már hogyan lenne az ti hozzánemértő professzorok?

szívj el egy doboz cigit..utánna meg mond meg egyik haverodnak hogy melletted szivjon el egyet..hát nem is tudom melyik a károsabb..-.- primitivek...

2011. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

ma 20:10


Bizonyára nem vagy otthon kémiában, vagy csak a korod miatt, de nagy butaságot írtál :)


De nem akarok vitázni. Csak ne áltasd magad ebben a hitben élve, mert sajnos nem igaz.


A legegyszerűbb magyarázat: a te példával élve vegyük azt a doboz cigit. Ha én elszívom, beviszek magamba temérdek füstöt. Ha én ugyan azt a füstöt kifújom, majd te beszívod, akkor egyrészt te beviszed ugyan azt a temérdek füstöt, másrészt olyan anyagokat is szívsz vele együtt, mint az általam kibocsátott elhasznált levegő, a szén-dioxid.


Mindemellett a passzív dohányzás során nem csak a beszívott füstömet szívod be, hanem az épp nem használatban lévő cigaretta végéből, közvetlenül a parázs által keltett kiáramló füstöt, ami sokkal károsabb, ugyanis még csak nincs is megszűrve.


Így joggal jelenthetjük ki, hogy HA nem is károsabb a passzív dohányzás, mint az aktív, LEGALÁBB egyenértékű vele... Szóval ne degradáld le annyira :)

2011. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kivédeni nem tudod a káros hatásokat, legfeljebb az immunrendszert erősíteni, és remélni, hogy a káros hatások nem fognak jelentkezni.
2011. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már, nem fogsz valszeg a passzív dohányzásba belehalni, ennyi "edzés, terhelés " kell a szervezetnek szerintem. Milyen érdekes hogy mennyit sírnak itt a legtöbben, bezzeg hajtógázas dezodort használnak stb.
2011. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem mindenki használ hajtógázas dezodorokat stb. Sok káros dolgot el lehet kerülni, hiszen én döntöm el mit használok, de a füstöt nem én választom

2011. jún. 3. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Istenem:D Sok hülyye

Gondolkozzatok már:D 6.5milliárdan élünk a földön. abból 3-4ember nemhazsnál hajtógázas dezodort, akkor mivan?:D Légyfing, ha a többi 6.5 milliárd használja

2011. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 audrey90 válasza:

sajnos nem tudod kivédeni, az én szüleim is doháynoznak, de nem az én közelemben, (terazsz, kocsiban soha, nyaralásokon is tévolabb mennek, stb...) de én már nehezebben veszem a levegőt és néha szoktam érezni a torkomban hogy váladékos, akkor is amikro nem vagoyxk beteg.


10:45-ÖS HOGY JÖN IDE A HAJTÓGÁZAS DEZODOR?? XDDDD

2011. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!