Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányosok nyomó többségénél...

A dohányosok nyomó többségénél miért csak akkor jut eszébe, hogy káros-e a cigi, amikor már szívja?

2009. márc. 22. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Én dohányos vagyok, és tisztában vagyok a következményeivel.

De több ismerősöm van, aki már elég idős, és semmi baja, és ismerek olyat, aki sohasem dohányzott, és tüdőrákban halt meg.

Ezen kívül pedig elég káros az is, ha lemegyek a szmogos utcára.

2009. márc. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Azért (szerintem), mert úgy még nagy a szájuk, hogy "menőnek" érzik magukat mert cigiznek, de mikor egy halálosan megbetegszenek már nincs miben nagynak lenniük. Vegyünk egy 12 éves nyálas szájú kölyköt. Cigizik, sz@rik bele mindenbe, csak tartozzon valahova. Én 13 éves vagyok, soha nem nyúltam cigihez, nem is tervezem. Valahogy nem képesek belátni, hogy akkor barmok, hogy tönkreteszik a tüdejüket!


Most biztos le fognak pontozni a dohányosok! Csak a véleményem mondtam el.

2009. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Én nem pontozlak le, mert teljesen igazad van.

Tényleg nevetséges, hogy már kisgyerekek is odajönnek hozzám, hogy adjak nekik cigit, mert ettől "nagyok"...

De itt szerintem most nem a tini hóbortokról van szó.

Egy 20-on felüli ember nem a "nagysága" miatt dohányzik.

2009. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A baj az, hogy az emberek sokszor keresnek a problémáikra megoldást, szeretnének szabadulni a stressztől, és nem mindig egészséges utat választanak: cigi, alkohol...Amikor az ember iszik, cigizik nem gondol a káros hatásaira, az a fontos,hogy per pillanat jól érzi magát. Persze tisztában van vele, hogy káros, de ezt felülírja az az érzés, amit kivált a cigi pl. Aztán észre se veszi és már nem csak a stressz oldása miatt nyúl hozzá, hanem egyszerűen létezni sem tud nélküle, és akkor már mindegy hogy káros-e vagy sem, egyszerűen szüksége van rá. Sajnos rengeteg szenvedélybeteg van ma hazánkban, csak nézz szét, valaki cigizik, vannak drogosok, alkoholisták, vagy akik a játékgép rabjai..ez mind olyan ami rengeteg pénzbe kerül, és előbb utóbb az ember az egészségével vagy az életével fizet érte...de nehéz tudatosan és egészségesen élni, sőt akár azt is túlzásba lehet vinni- lásd a wellnes mániát..Ha több lehetőséget mutatnának az embereknek, talán egyszerűbb lenne. Lehetőségként gondolok arra, hogy a munkáltató pl. sportolási lehetőséget biztosít- van egy pár ilyen tudom, de sokkal nagyszabásúbb kezdeményezések kellenének. Szerintem így lehet meggyőzni az embereket, mert az kevés hogy tisztában van vele hogy káros a cigi..Kicsit hosszú voltam, bocsi..nem akarok itt téríteni :)
2009. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!