Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akik letudtak szokni a cigiről...

Akik letudtak szokni a cigiről hogyan tették? Hány év múlva sikerült nekik letenni? És mit éreztek mikor letették?

Figyelt kérdés
Lécci értelmes válaszokat!
2011. jún. 27. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én napi 3 dobozról szoktam le, már 35 éve.

Az ok: mivel minden alkalommal ezen vitáztunk a barátommal - ö nem dohányos, és féltette az egészségemet - egy vita után eldöntöttem, hogy a cigi nem ér annyit, hogy emiatt legyen probléma köztünk, és ettöl kezdve nem gyújottam többé rá.

Eleinte elég nehéz volt (kb egy hétig), utána meg már csak makacsságból sem adtam fel.

Furcsa módon NEM a nikotin volt az, ami hiányzott, hanem a "szertartás", a megszokott cselekvéssor. PL. kávéiváskor "járt hozzá" egy cigi is, és ez a mai napig - ha csak egész halványan is - ,de megvan.


Ha tényleg le akarsz szokni, akkor csak rajtad múlik, határozd el, és legyél elég makacs. Sok szerencsét és kitartást.

2011. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én hatástalannak tartok minden tapaszt, tablettát,rágót stb..., leszokni csak akarattal lehet. Előző hozzászólóhoz csatlakozva csak annyit mondok, hogy határozd el és ne törj meg.
2011. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Próbálta magam elhatározni de gondolom azért nem sikerült mert mindigis volt cigim és úgy nehéz h ott az orrod előtt a cigi!

A makacssággal csak anyi a gondom h nincs kinek bizonyítanom esetleg magamnak!

De am koszönöm a válaszokat :)

2011. jún. 27. 23:22
 4/11 A kérdező kommentje:
A legelső válaszolótól anyit szeretnék kérdezni h miután letete a cigit gondolom büszke volt magára! De az igaz hogy a cigiseknél mikor rágyújtanak akkor magabiztosságot éreznek! Ez tény mert 1 cigi után én is máshogy látok dolgokat! De a nem dohányosoknál elvileg az önbizalom mindig is + van! Ez igaz?
2011. jún. 27. 23:29
 5/11 anonim ***** válasza:

"A legelső válaszolótól anyit szeretnék kérdezni h miután letete a cigit gondolom büszke volt magára! De az igaz hogy a cigiseknél mikor rágyújtanak akkor magabiztosságot éreznek! Ez tény mert 1 cigi után én is máshogy látok dolgokat! De a nem dohányosoknál elvileg az önbizalom mindig is + van! Ez igaz?"


Az elsö vagyok: nem igazán voltam büszke, hanem csak nagyon stresszelt, mert egyrészt hiányzott a megszokás, másrészt éppen vizsgaidöszak volt és amiatt is feszült voltam, de bennem volt, hogy csak azért sem adom fel.


Amikor cigiztem, akkor NEM magabiztosságot éreztem, hanem "semmit", mert nekem az egész automatikusan ment: amikor olvastam vagy tanultam, akkor reflexszerüen gyújottatam rá mindig a következöre, és csak akkor lett az egész tudatos, amikor a doboz üres lett. Igy gyorsan elment a napi 3 doboz, de tudatosan CSAK a kávézáskor meg kaja után gyújtottam rá, máskor nem.


Az, hogy a cigi után jobban átlátod a dolgokat, csak azért van, mert akkor idöt szánsz rá, és nyugodtan átgondolod a problémát, tehát nem a cigi, hanem a "szertartás" az, ami segit. Ezt kell mással helyettesiteni - nekem pl. jó, ha leirom vázlatpontokban, hogy mit akarok, és akkor nem hiányzik.


Nekem annyi elönyöm volt, hogy a vizsgák után (akkor végeztem) pár hónappal terhes lettem, és emiatt eleve kizárt volt, hogy újrakezdjem egy ideig, mire meg a picit elválasztottam, már nem nagyon hiányzott.


De az is tévedés, hogy egy nemdohányosnak mindig megvan az önbizalma - attól, hogy valaki dohányzik vagy sem, az "ember" benne nem változik. Ha sikerül leszokni, az természetesen erösiti, mert elértél valamit, amit elhatároztál, de ennyi az egész. HA leszoksz, attól nem lesz erösebb az önbizalmad, csak kicsit.


Viszont igen sok pozitivuma van a nemdohányzásnak, és sajnálok mindenkit, aki nem képes lemondani róla.

2011. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm szépen!

De legfőként azért akarom a cigit letenni mert csak 14 vagyok és még 1 éve se cigizek szeptemberbe lenne 1 éve de nem várom ki! Nekem szerencsére eddig csak 1 doboz ment el naponat de már most csak fél és ezt a nullára akarom csökkenteni!

2011. jún. 28. 13:05
 7/11 bp1985 válasza:
Fogod, lerakod. 8 évig cigiztem, 3 hete nem gyújtottam rá. Ami megmaradt cigi, odaadtam tesómnak, ennyi. Ezt a tapaszt felejtsd el, akárhány ismerősöm kipróbálta, ugyanúgy cigiznek.
2011. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké! Tapaszozni nem is kartam mert azt halottam drága!
2011. jún. 28. 23:50
 9/11 anonim válasza:
apám 33 év dohányzás és napi több doboz cigi elszívása után egyik nap azt mondta, hogy ő mától nem szív többet. mind kiröhögtük. ennek már vagy 4 éve és azóta nem volt a kezében cigi. csak attól függ, hogy le akarod e tenni.
2011. jún. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz: Hasonló történetem van nekem is :D Apám több mint 30 év dohányzás után, napi 2 doboz piros symphoniát szívott, és még ha éjszaka felébredt h kikell mennie wcre akkoris rágyujtott hajnali 2kor.. szóval ő megunta azt hogy szomszédja állandóan kért tőle cigit,volt 1 doboz cigije még,kért tőle a szomszédja 1 szálat.. nah ő kivette azt az 1 szálat,elszívta.. a többit nekiadta szomszédjának,hogy ő többé nem gyújt rá.ez kb olyan 10éve de szerintem talán még több is.. :D még gyerek voltam..
2011. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!