Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki már nem dohányzik! Hogyan...

Aki már nem dohányzik! Hogyan sikerült leszokni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25 évig dohányoztam.Aztán elhatároztam,hogy elég volt.Másnap nem gyújtottam rá.Ennek 7 éve.(nem igaz,hogy az ember meghízik,mert nem kell helyette semmilyen pótcselekvésbe fogni,nem kell rágcsálni)Nekem is volt "segédeszközöm"Eleinte a megszokott reggeli kávé-cigi helyett keserű teát főztem pár napig,akkor igyekeztem kitörölni a reflexet.Aztán utána már ittam kávét,mint régen,és cigi nem kellett.
2011. okt. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én tapasszal tudtam abbahagyni, ami nagyon jó volt, mert felragasztottem,és egész nap nem kellett a cigi. 3. éve nem dohányzom, de még néha nagyon hiányzik, viszont már soha többé nem gyújtanék rá.
2011. okt. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még valami: leszokás után híztam 20 kg-ot, ami megfelel a természetes súlyomnak. Amíg bagóztam, gebe voltam.
2011. okt. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én kb 12 évet dohányoztam napi 1 dobozzal, leszoktam másfél évre, aztán megint dohányoztam 3 évet és most megint nem. A legjobb módszer, ha egyik-napról a másikra lerakod. Minden csak azon múlik, hogy fejben tényleg leakarsz-e szokni. Elhatározás kérdése, mert aki tényleg leakar szokni az le is szokik. Nekem sikerült 2-szer is, hál istennek és nem bántam meg. Nagyon nehéz az tény és való, mert stresszes tőle az ember, meg elvonási tünetei vannak, de túlélhető, nem kell tőle félni.
2011. okt. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen nagy akarat erő kell!Ami nekem nincs!És elég idegbeteg tudok lenni ha nem gyújtok rá!Pedig nagyon lekéne szokni most még fiatal vagyok,és még talán könnyebb is aki nem cigizik túl régóta!
2011. okt. 15. 11:59
 6/12 walholl ***** válasza:

Szia.

Fejben dől el minden, ez alap dolog, de rajtam a sport segített nagyon sokat. Ha még dohányzol állj neki kocogni, súlyzós edzésnek stb. Hogy a szervezeted szokja, így mire lerakod, addigra bírni fogod a tempót. A futásnál természetes tempóra és az egyenletes légzésre figyelj.

Az első dolgod az legyen (ha a szobádban stb. cigiztél) hogy kiszellőztetsz nagyon alaposan, a cigiszagú ágyneműt, ruhát mosd ki. Ha van egy jó hobbid, azzal eltudod magad foglalni. Várhatóan sokat fogsz enni, ezért lenne remek ha készítenél magadnak egy étrendet, ami egészséges és nem szeméttel tömnéd tele magad. Ezzel és a sporttal az elhízást is elkerülheted. Meg kell tanulnod a stresszt másképp leküzdeni (mi dohányosok szeretjük magunkat azzal hitegetni hogy a cigi lenyugtat, pedig én ugyanúgy idegeskedni szoktam). Én ilyenkor rágózok. A rágásnak csupa jó tulajdonsága van, serkenti az agyműködést stb. Én napi 4-5 alkalommal mostam fogat is. Aludj minél többet. És az edzést tényleg fontold meg, sokkal hamarabb visszaáll a rendes vérkeringésed, légzésed stb. Ha van barátnőd lelkileg is készítsd fel a sok szexre:-D. És ne találkozz dohányos barátaiddal, ne fogyassz alkoholt, mert amellett nehéz megállni. Valahányszor rágyújtanál próbáld meg lekötni magad valamivel, fekvőzz, felülésezz, játsz a gépen, bármi. És kicsit furcsa, de nyitott ablaknál vagy friss levegőn próbálj végezni légzőgyakorlatokat. Bocs a hosszú és kicsit kusza válaszért. Sok sikert.

2011. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lány vagyok!:)
2011. okt. 15. 17:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Immár 5 napja leszoktam ;)

Figyelj, viccen kívül tapasz. Nem vagyok idegbeteg, stresszes, nem ölöm a környezetemben élőket, sikerült megőriznem az ép eszemet. Kívánom még a cigit, de nem az a nikotinmegvonásos kínlódás, inkább az, hogy jól esne egy cigi. Párszor volt, hogy nagyon nem bírtam, akkor rágyójtottam és két slukk után el is nyomtam, rosszul esett. Ez a hatodik napom, még a holnapin túlleszünk, akkor már minden szokásos heti tevékenységemet kipróbáltam cigi nélkül. Kaja után hiányzik a legjobban, de nem a nikotin, csak a szokás. Tegnap éjjelre már le is vettem a tapaszt, mert attól már kicsit se félek, hogy rágyújtok nélküle a reggeli kávéhoz.

2011. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 walholl ***** válasza:
Attól még lehetne barátnőd.:-D
2011. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hungy ***** válasza:

Az én egyik munkatársamnak az elektromos cigaretta segített leszokni. Neki ugyanis leginkább nem is a nikotin, hanem maga a szokás hiányzott. kávé mellé jól esett a cigi reggel, meg kávészünetben. Rendelt a neten ilyen cigit (a nevét most nem tudom), amiben van valamennyi nikotin, majd lassan csökkentette a nikotin szintet, míg végül nikotin nélküli e-cigit szívott. Nekem is jobb, mert nem bagózik a pofámba. Most itt sok infót nem akarok róla írni, pedig jó kis találmány. Innen rendelte, itt van róla infó is:

[link]

2011. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!