Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi az igazság a vp-vel és a...

Mi az igazság a vp-vel és a cigivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Több dolgot is hallottam már róla, valaki azt mondja, hogy a cigi károsabb, valaki azt, hogy 1 vp-zés egyenlő 1 doboz cigi elszívásával. Mi az igazság? (nem hülyeségeket kérnék, hanem inkább az ebben a témában járatosabb, vagy aki ezt már kiderítette annak a válaszát várom)
2011. jún. 30. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem én írtam, csak bemásoltam neked :


Hali!


Közel sincs annyira káros, mint a cigaretta. Persze megoszlanak a vélemények a toxikológusok között. Láttam olyan riportot, melyben dadogva, papírról olvasva elmondták hogy igenis káros a vízipipa, de olyat is, melyben határozottan kijelentették, hogy ha lehetne azt mondani, hogy a dohányzásnak van "legegészségesebb" formája, akkor az a vízipipázás. Ahogyan a korábbi hozzászóló is írta, a pipánál nincs papír, kevesebb a nikotin tartalom, és jóval kevesebb rákkeltő anyag képződik, mivel a dohány itt nem ég hamuvá, csak átmelegszik, feltéve ha jól van megtömve a pipa. Ha rosszul tömöd, és elég a dohány azt megérezni, az íze is szar, nah arról el tudom képzelni hogy nagyon káros. Továbbá ott van még a víz, ami sokak szerint nem jelent semmit. Pipázz háromszor egymás után ugyan azzal a vízzel, meglátod milyen színe lesz, tehát mégiscsak felfog valamit, nem is beszélve a közel két méteres útról, amit a füst megtesz mire a fém csövön, a vízen és a szívó csövön át elér hozzád(legalább is a nagyobb pipáknál). Ezen az úton is lerakódnak a káros anyagok, így kevesebb marad a szervezetednek. Lehet venni a pipákba úgynevezett heba filtert, ami megtöri a buborékot a tartályban. Ez azért lehet fontos mert egy nagy buboréknak kisebb a felülete mint sok kicsinek, így a megtört buborékok nagyobb felületen adják át a káros anyagot a víznek, így tisztább és finomabb füstöt kapsz.


A pipa 10x károsabb? Egyik nap szívj el 10 szál cigit egy huzamban, másik nap pipázz. Meglátod melyik a károsabb.


Ha meg azt mondják hogy márpedig ez akkor is dohányzás, és a dohányzás káros, akkor használj shiazot.

2011. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hűű. köszi, nem ismerem a shiazot, esetleg arról is tudna valaki mondani pár szót és azt, hogy hol lehet kapni?
2011. júl. 1. 17:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szultán centerben lehet.


A lényege az, hogy a dohány HELYETT egy porózus, nagy nedvszívó képességű szaunakőhöz hasonló anyagot kapsz (kis kavicsok) beáztatva ugyan azzal az aromával, mint amiben a dohány is ázik.


A pipázás során a kő felmelegszik és az aroma elpárolog.


Nincs dohány, nincs nikotin, nincs kátrány. Az íze meg - ha lehet azt mondani - még jobb is, mint az alsó és középkategóriás dohányoknak.

2011. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!