Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért akar a legtöbb tini...

Miért akar a legtöbb tini dohányozni? Nem értik meg, hogy belepusztulhatnak a káros szenvedélyükbe?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok. Én is voltam tinédzser, de abszolút nem volt nálam divat, hogy cigarettázzak vagy más tudatmódosítókon éljek. Még a bulikban sem kívántam.

Biztos van olyan élethelyzet, amikor az ember ráfanyalodhat a cigarettára, de valóban olyan rossz lenne a lelki egyensúly a fiatalkorúaknál, hogy egytől-egyig, valamennyien, ezt igénylik?


2009. ápr. 10. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Egytől-egyig? Én még csak 16 éves vagyok, és nem akarom már most elrontani a szervezetemet. Nem akarok "idő előtt" meghalni. Ezért nem is dohányzok. És még rengeteg más tini sem dohányzik. Azért hiszed azt, hogy minden tini dohányzik, mert láttál párat szívni? Azért ennyire ne általánosíts.

Tény, hogy vannak, akik olyan "felnőttes", meg "menő" dolognak tartják, de ezek elég kevesen vannak. Az más kérdés, hogy a rossz példát könnyebb észrevenni...

2009. ápr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Leírom a saját történetemet. 20 éves vagyok, és 14 éves korom óta szívom azt a mocskot. Sajnos eléggé erős bagós vagyok, és nem tudtam eddig letenni(le fogom vmikor remélem). Én is azért szoktam rá anno, mert "nagylánynak" éreztem magam,és mert az egész baráti köröm szívta, nehogy már én legyek a "béna". Azóta átkozom a napot,hogy először rágyújtottam, és azt kívánom,tört volna le a kezem szára :D

Sajnos akkor még nem fogtam fel, mivel fog járni, mert gyerek voltam..szerintem ez a legfőbb oka,hogy annyi gyerek cigizik..a "csordaösztön".

2009. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
azért mert ha a felnőttek csinálhatják,akkor ők is,és az a legjobb ami tilos. ha mindenki leszarná magasról hogy cigiznek-e vagy sem,nem lenne tiltás meg 18as határ akkor felenannyi se bagózna.
2009. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem gondolom, hogy minden tini dohányzik, de sajnos túl sok. Az egytől-egyig kifejezést pedig azokra értettem, akik ezzel a szenvedéllyel élnek. Szerencsére vannak, akik nem cigiznek.
2009. ápr. 10. 23:19
 5/8 anonim ***** válasza:
14 körül lehettem mikor elkezdtem dohányozni, mert én olyan "nagylány" voltam. Vagy 10-12 évig szívtam azt a szart, mire végre megjött az eszem és letettem egyik napról a másikra. Azóta sokkal jobban gyűlölöm szerintem mint azok, akik sosem dohányoztak. Viszont amit megfigyeltem az ismerőseim körében: akik nagyon fiatalon (értem itt az álatlános iskolát és középiskola 1. évét) elkezdtek dohányozni 20-on éves fejjel 80%-ban letették a cigit, bulik alkalmával se nyúlnak hozzá. Akik idősebb fejjel kezdték el szívni (kb 17-18 év vagy a felett) azoknak eszük ágában sincs letenni, vagy csak jönnek a kifogásokkal, hogy épp mért nem bírják abbahagyni. Lehet, hogy aztán semmi köze a kornak ahhoz, hogy ki szokik le, de én tényleg így látom. Családomban apu és én voltunk akik marha korán szívtuk már a cigit, most mi ítéljük el leginkább a dohányosokat. Anyukám, öcsém, férjem, akik majdnem felnőtt fejjel kezdték szívni nem tették le. Aztán lehet, hogy rosszul látom a dolgokat.
2009. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kb 10 évesen szivtam elöször 1-2 slukkot. amóta tudom hogy meghalhatok, többet szivok. és ezt csak most kezdtem észrevenni, nem szándékosan. voltam már pszichodokinál depresszióval, lehet vmi köze hozzááá...
2009. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én 16-17 éves srác vok és szerintem nem kéne cigiznetek mert nem tesz jót nekem az a füst amit csinálsz vele és másnak se és azért elég szar olyanal smárolni szerintem aki ép cigizet szóval hanyagoljátok jobbak nem lesztek tőlle semmivel max röhögök rajtad egy jót hogy de gáz vagy !
2009. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert szellemi és akarati fogyatékosok.
2010. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!