Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigizni vagy pipázni károsabb?

Cigizni vagy pipázni károsabb?

Figyelt kérdés
2 hete egyáltalán nem cigizek, most pipázok és 1-1 slukkot letüdőzök. Károsabb mint ha cigarettáznék? (napi 1 dobozt szívtam el)
2011. aug. 22. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
a fene tudja, mindenhol mást mondanak. Mióta bejött a vp azóta megy erről a vita. De úgy is jön mindjárt egy csapat tizenéves és bemagyarázza hogy vízgőz meg egyáltalán nem káros meg cigaretta gyárak propagandája és a többi bla-bla
2011. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem vízipipázok hanem rendes pipa.
2011. aug. 22. 12:53
 3/9 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Én már 18 éve pipázok, kisebb-nagyobb megszakításokkal, cigarettát soha nem szívtam. Kipróbáltam néhányszor, és egy tömésre kb. 2.5-3 cigarettányi dohány fér bele. Tehát ha napi kétszer gyújtasz rá akkor is csak napi 5-6 szálat szívsz. Nem beszélve arról, hogy nincs papír így nincs kátrány, és általában nem tüdőzi le az ember, úgyhogy az sem károsodik tőle. Sok okostojás jött már azzal, hogy az igaz, hogy nem tüdőzöm le, de pont emiatt kapok könnyebben száj- vagy gégerákot. Erre csak annyit, hogy nagyapáink, dédapáink mind ebbe haltak volna bele, ha ez igaz lenne. Amúgy is a cigi ideges embereknek való, a pipa megnyugtat.
2011. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Egyébként is csak megszokásból tüdőzöm le de eléggé erős, de megpróbálok minél kevesebb füstöt és nikotint a tüdőmbe juttatni. Pipa nélkül nem tudtam volna letenni a cigit.
2011. aug. 22. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem tüdőzöd le a pipát akkor a nikotin hogy jut a szervezetedbe?:)
2011. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A pipázásnak elvileg nem az a lényege hogy nikotint juttass a szervezetedbe, csak hogy a szádba ízlelgesd a dohányfüstöt. Van vaníliás meg cherry-s ízben is. Meg azt is hallottam, hogy valamennyire fertőtleníti is a szájat.
2011. aug. 22. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól még hogy nincs benne papír, kátrány ugyanúgy jelen van. Az ugyanis a dohány hamuvá égésekor, elég magas hőmérsékleten keletkezik.
2011. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nikotin a nyálkahártyákon talán még könnyeben felszívódik,mint tüdőben!
2011. aug. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha nem tüdőzöd le a pipát akkor a nikotin hogy jut a szervezetedbe?:)"


A diffúzió miatt a szájüregi nyálkahártyákon, nyelven keresztül a nikotin ugyanúgy a véráramba jut, csak a szájüreg felülete kisebb mint a tüdőé

2011. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!