Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az E-Cigi, vagy a rendes cigi...

Az E-Cigi, vagy a rendes cigi károsabb?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam az E Cigiről, az igazi ciginek tudom a "hatásait".

Több szabályozó hivatal figyelmeztet ez e‐cigi egészségkárosító hatásaira!


Az e‐cigaretta patron többféle aromát (dohány, mentol, csokoládé, vanília, karamell, kávé stb.) és különböző mennyiségű nikotint tartalmazhat, melyeket többek között glycerinben és propylén glikolban (PG) oldanak fel. Ez egy petróleum származék és köztudottan az iparban fagyálló szerként alkalmazzák. Az amerikai Környezetevédelmi Ügynökség (Environmental Protection Agency) olyan mérgezőnek tartja a PG‐t, hogy a dolgozókat védőkesztyű, védőruha és szemüveg hordására kötelezi. A szer agy, máj és vese károsodást okozhat.


A patron további összetevői lehetnek a következő anyagok és kemikáliák: esszenciák, szerves savanyítók, anti-oxidánsok, butyl valerate, isopentyl hexonate, lauryl laurate,benzyl benzoate, methyl octynicate, ethyl heptylate, hexyl hexanoate, geranyl butyrate, menthol, citric acid, water, alcohol, 2,3,5‐trimethylpyrazine, 2,3,5,6‐tetramethylpyrazine, 2,3‐dimethylpyrazine, acetylpyrazine, terpineol, ethyl maltol, guaiacol, acetylpyridine, octalactone.



Mi igaz ebből?


2011. okt. 21. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki tudja, de lehet, hogy a rendes dohány gyártók ellen kampánya.
2011. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha igaz is, amit leírtak melyik károsabb: Ha 30éven keresztül elszívsz fél doboz cigit, vagy ha a leszokás segédeszközeként maximum fél évig e-cigit szívsz, utána pedig semmit?
2011. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak olyan mennyiségben van jelen,ami engedélyezett!Olvasd el valamelyik e-cigi honlapján van fenn.A prop.-glikol meg megtalálható pl krémekben is,de élelmiszeriparban segédanyagnak is használják.
2011. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Csilla Julianna válasza:
fogalmam sincs mennyire káros, de azt tudom, hogy többféle létezik - van amelyiktől nekem zsibbadt a szám. De igazából nem vált be. Nem vagyok erős dohányos, mégsem tudtam leszokni e-cigivel. Sajnos
2011. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem passzív dohányosként a rendes cigi károsabb, mivel annak kénytelen vagyok az utcán beszívni a füstjét. Az elektromostól nekem nem lesz semmi bajom, csak annak, ki szívja, innentől kezdve nem zavar, hogy mennyire káros.
2011. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz dolog, de huzamosabb ideig nem hasznánám speciel.
2011. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!