Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A pipázás, ha alapból nem...

A pipázás, ha alapból nem tüdőzöm le, mennyire káros? Mennyivel egészségesebb, mint a cigaretta?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 23:14
 1/9 anonim válasza:
100%

sajnos én aktív dohányos vagyok.pipáztam is egy időbe mert azt hittem úgy egézségesebben élek de egy orvos ismerősöm azt mondta,hogyugyanúgy lehet tőle rákot kapni,csak nem a tüdőbe hanem a szájba.

nem tudom az életkorod,de ha rám hallgatsz akkor semmilyen füstölős marhaságot ne szivj.inkább egy cukorka,olcsobb a fogorvos mint a rákmütét vagy tüdőcsere.

2009. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha tényleg tiszta dohányt töltessz a pipába, ami nincs szanaszét vegykezelve, egészségesebb. A vizipipa meg pláne (még cigivel is). Ugyanis ritkábban gyújtassz rá ezekre, nincs bárhol kéznél, nem 3 perc mire megvagy vele, ettől már jobb. Plusz nem szívod a papírt, meg az égéslassító vegyszereket, ami nagyon fontos.


Tehát ha dohányzás helyett akarsz pipázni, mert nem tudsz leszokni, jobban jársz. Ellenben ha nem dohányzol, vagy le tudnád tenni, akkor a füstmentesség természetesen jobb.

2009. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
A pipa, és a szivardohányban ráadásul sokkal kevesebb a nikotin, mint bármelyik cigibe, a fermentáció (érlelés) miatt.
2009. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
én már pipáztam néhányszor de még nem láttam olyat aki nem tüdőzi le a füstöt.. igazság szerint el sem tudom képzelni hogy a vízipipánál hogyan csinálja valaki hogy nem tüdőzi le xD
2009. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy vizipipázásnál az ember alapvetően tüdőre szívja a füstöt, még nem is hallottam, láttam, vagy tapasztaltam olyat, hogy azt szájra szívja valaki. :-S :-)
2010. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A hétköznapi pipára gondoltam.:)
2011. febr. 23. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Heló!


Nem egészségesebb a pipázás. Sőt, sok pipában szűrő sincs. A vizipipa ,a szivar, a pipa káros, akárcska a dohányzás. Bármelyiket is csinálod, nagy az esélye, hogy önkreteszed a szervezeted. Itt nincs olan, hogy jobb.

2015. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a pipák 90%-ában már manapság van szűrő. Azt meg, hogy mi mennyire káros, többek között a dohányzási szokások mellett az életmód is befolyásolja. Így nem lehet eldönteni, hogy a pipa, szivar etc. ugyanolyan káros, mint a cigaretta.
2017. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ugyanolyan káros mint a cigaretta, csak szájüreg/gége rákot kaphatsz nem pedig tüdőrákot. Persze ez attól is függ milyen gyakran gyújtassz rá - én például csak havonta/két havonta 1x gyújtok rá pipára így minimalizálom az esélyeket. A pipa nem tehet nikotinfüggővé mint a cigaretta, ez nem egy szükséglet amit mindenáron "kér" a szervezet - a pipázás közben az ember ellazul,elmélkedik és nem 3 perc alatt szívja el mint a cigarettát , egy jól megtöltött pipa kitart 30-40 percet is amit szép lassan ellehet pöfékelni.
2019. ápr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!