Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van valami prakika arra hogy...

Van valami prakika arra hogy a cigiröl leszokjak?

Figyelt kérdés
sokan dohányoznak körülötem és sokszor van az hogy cigi után hányingeremvan leakarok szok de hogy ?
2009. ápr. 19. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már rengeteg dohányzásról leszoktató készítmény és kezelés létezik, amik sokaknak beválnak, de talán többeknek nem. Próbáld ki azt az egyszerű módszert, - ha otthon is dohányzol- hogy a csikkeket ne dobd ki, hanem gyűjtsd egy befőttesüvegbe. Ahányszor kinyitod, hogy bedobd az újabb csikket, el fogsz rettenni a látványtól, ahogy gyűlik a mennyiség. Aztán ezt képzeld el a tüdődben... Egy próbát szerintem megér.
2009. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Én közel másfél éve hagytam abba. Napi több mint 1 doboz volt az adagom 20 éven keresztül. Próbálkoztam mindennel. Akupunktúra, rágó, biorezonancia, és még sok más módszer vallott nálam kudarcot.

Amikor segítséget kerestem, jöttek a nagy dumások, akik letették egyik napról a másikra. "Gondoltam egyet és eldöntöttem, holnaptól nem dohányzom." Jó duma. Nekem ez nem sikerült. Én egy selejt vagyok. Szégyenlem is magam.

Nekem egy gyógyszer segített. Valahogy úgy működik, hogy blokkolja az agyi receptorokat, és csökkenti a nikotin utáni vágyat.

Nem volt könnyű, de ma már kifejezetten zavar a cigarettafüst.

2009. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki nem fiatal. Napi 3 doboz!!! cigit szívott minimum 30 évig. A napi 3 dobozról olyan 10 éve tudok én. Nos, ő eldobta egyszerűen 2 éve. Na de olyan szintre jutott, hogy ha párás a levegő, vagy esett pár szem eső, akkor nem tud kibújni a lakásból, mert nem kap levegőt. Sajnos eme példa ellenére még nekem sem sikerült a leszokás, pedig ha más meg tudta csinálni, nekünk is mennie kéne.:(
2009. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagy dohányos voltam, és szerintem most is vissza tudnék szokni, pedig végignéztem tüdőrákos édesapám szenvedését, halálát :( De nem akarok, azóta gyerekeim vannak, meg sok sok más fontosabb dolog mint a cigi!! Amit tanácsolni tudok, bárhogy is kezdesz hozzá, az akart legyen meg. S nem elég, hogy azt mondod, hogy akarod, ezt tényleg így is kell érezni, mert másképp nem megy. Sok sikert!!
2009. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak 1 féleképpen tudsz leszokni. Fogod magad és elhatározod hogy többet nem gyújtasz rá. Ha van elég akaraterőd leszoksz (nem egy embert ismerek aki így abbahagyta, nagyanyámtól kezdve több barátomon át), ha meg nincs akkor próbálkozhatsz mindenféle szerekkel (de olyan embert nem ismerek aki így leszokott és sokáig bírta volna)
2009. ápr. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van egy könyvem,alac carrtól,pdf formátumban,nem tudom,segít-e,nem próbáltam,de ha kell,elküldöm privin.
2009. ápr. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Nikotintapasz, vagy nikotinos rágó, vagy biorezonancia kezelés, esetleg ezek antidepresszánssal kombinálva (orvossal felíratni), mert ha erős a függés, akkor az agyad természetes örömérző képességét teljesen tönkreteszi a nikotin, és egy ideig elég rosszkedvű, örömtelen leszel. Ez főleg a környezetedben élőket fogja terhelni.

A függés később bármikor visszatérhet, lehet hogy egy életen át tartó küzdelem lesz, de gondolj arra, hogy ha minden évben csak 6 hónapot vagy tiszta, az 20 év alatt csak 10 évnyi dohányzás.

Alternatíva lehet az elektromos cigaretta és a tubák is.

2009. ápr. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 1995-ben egyik napról a másikra elkezdtem köhögni. Előtte néhány évvel halt meg szegény Déri János. Feltettem magamnak egy kérdést: akarom-e őt követni, vagy azonnal abbahagyom. Fogtam a kezemben egy doboz Multifilter light-ot és szó szerint ezt mondtam NEKI: te mától nem parancsolsz nekem, mert erősebb vagyok nálad. Letettem az éjjeli szekrényre, 8 szál volt benne. Soha többé nem szívtam belőle, de néhány hónapig még otthagytam, hogy kísértsen... Pedig nem voltam nagy dohányos, mindössze napi 8-10 szálat szívtam el. Viszont a munkahelyemen, ahol én sohasem gyújtottam rá, öten szívták körülöttem szinte egész nap. Három évvel ezelőtt /!/ kiderült, hogy COPD-s vagyok. /az akkori köhögés már arra utalt, de nem ismerték fel a bajt/ Hogy ez mit jelent? Egy gyógyíthatatlan betegséget, amellyel együtt kell élnem. Döntsd el és lehetőleg még időben, mit akarsz!
2009. ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia ! Mindenkinek máshogy sikerül. Sokszor pórbálta sokféleképpen, de egy-két napnál hétnél tovább nem sikerült. Most február eleje óta nem dohányzom. Tapasszal kezdtem, most már nem alkalmazom. (A féjem nikotin-rágozott is, mert neki kellett, hogy valami kaparja a torkát)


Én úgy kezdtem, hogy nagyon beteg voltam, köhögtem és a napi egy doboz helyett napi egy két félig eldobott szálat szívtam, mert nagyon rossz íze volt. Biztosan Te is voltál már így betegség alatt. Azért az ember erőlteti megszokásból, de egy-két slukk után eldobod. Na ekkor döntöttem úgy, hogy ha már ennyire nem esik jól még a szaga sem, akkor most megpróbálom. Persze összeszedtem még magamban egy csomó jó indokot, amik igazak is és motiválnak is.

NEM hirdettem ki a családban és az ismerősök között, hogy ez ne legyen kényszerítő,

NEM éreztem lelkiiemretfurdalást, ha eleinte naponta egyszer-kétszer még rá-rágyújtottam a maradék cigimre, de

NEM is spiráztam magam túl, hogy milyen hős vagyok, hogy nem mérgezem a környezetemet akik nem dohányoznak.

Nálam az vált be, hogy nem veszek újabb cigarettát "csak néha egy-két alkalomar" felkiáltással, mert akkor úgy sem tudom megállni. Illetve apró trükként csinálom, hogy pld. villamosmegállóban direkt odaállok amellé aki dohányzik, megérzem a füstjét, hogy milyen büdös (mert már tényleg annak érzem) és ettől meg is nyugszom.

2009. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!