Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek Magyarországon is...

Szerintetek Magyarországon is egyre "cikibb" cigizni?

Figyelt kérdés
Az USA-ban egyre kevesebben cigiznek. Tudom, a statisztikák azt mutatják, hogy sokan dohányoznak itthon, de ki hogyan tapasztalja Mo-n ilyen-olyan korosztályoknál és helyeken?
2011. szept. 5. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
remélem hogy ciki lesz,de én még nem ezt tapasztaltam.
2011. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

én úgy érzékelem ,hogy a felső kategóriákban ez ciki,és az egészség a menő.

mármint én nem vagyok burzsuj,viszont az egyik ismerősöm nagyon is az:)

2011. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Én sohasem gyújtottam rá.

25/l


Nem tudom, ez beleszámít-e a statisztikába.

2011. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 rémuralom válasza:
90%

Egyelőre nem, és a jövőben sem tartom valószínűnek, hogy azért hagynák abba sokan, mert ciki lesz. Majd jönnek az EU által előírt jövedékiadó-emelések, a legolcsóbb ciginek is 800 forint lesz doboza (házilag töltve sem fog sokkal olcsóbban kijönni), aztán azért teszik majd le sokan. És majd akkor, mivel már kevés dohányos lesz és azok is inkább a tehetősebbek ill. a lecsúszott élőhullák (akik inkább cigit vesznek, mint kenyeret) közül kerülnek ki, afféle úri kiváltságként lesz számontartva.


Vagy nem.

2011. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
miért kell a cigizést cikinek beállítani ez nem egy olyan dolog amit szégyellni kell, inkább úgy mondanám hogy sokak által elítélt, de attól még nem kell lenézni az embert a dohányzás a személyiségén nem változtat
2011. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 twinky ***** válasza:
78%

Olcsobb lesz a cigi? Amiket en szivok jelenleg 50-100 Ft-tal olcsobbak, mint egy eve. De legyen igy. Tamogatom a minimum 800Ft/doboz arat. Szerintem ciki cigizni. Nem azert szoktam ra, mert menonek ereztem, hanem egyre nagyobb lett a nikotinehsegem. Igen, fuggo vagyok, es eddig 4-5 napnal tovabb nem tudtam letenni. Gyenge az akaraterom, mint az osszes tobbi szenvedelybetegnek - ez ciki.

Az egeszseg viszont ne legyen kivaltsag senkinek: sem gazdagnak, sem szegenynek.

A dohanyzasnak regen volt kulturaja, ami inkabb a jomoduak kivaltsaga volt. Most boldog-boldogtalan szivhatja - ez is ciki, pontosabban problema.

A dohanyzast nem lehet megszuntetni sohasem. Evezredes hagyomanyai vannak, amelyek nem cikik, de az utcan, buszmegalloban, etteremben, sulik elott cigizni oltari gaz, mert ezzel olyanokat is mergezunk, akik nem dohanyoznak. En inkabb felre vonulok, ha nem olyan tarsasagban vagyok, ahol mindenki elfogadja a dohanyzast es ugy gyujtok ra.

Legyen draga a cigi, es legyen jo minosegu. Valjon kivaltsagga, olyan emberek kivaltsagava, akik meg tudjak fizetni a dohanyzast es a kovetkezmenyeit. Akik nem, azok ne dohanyozzanak.

2011. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem ciki. Ami ciki, az a drog és alkohol-függőség. Ha már káros szenvedélyeknél tartunk. Amik eldeformálják az ember egyéniségét, személyiségét, agyát. A cigitől nem lesz valaki agresszív állat, nem fog leépülni az agya annyira, hogy egy értelmes mondatot nem tud összerakni, stb. Egészségtelennek egészségtelen, de ez már annyira közhely duma, hogy borzalmas. Ezerszer több olyan alkotó van ételekben, italokban, amit még a nagyon egészségesen élők is megesznek, megisznak, csakhát nem tudunk róla :) Mert szépen el van tussolva. A cigire legalább nyíltan rámondják, hogy bele is halhatsz, rákot okoz, káros. Nekem ennyi a véleményem. Szóval nem, nem ciki, és nem is veszem észre, hogy kevesebben dohányoznának.
2011. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A ciki szót azért használtam, mert az USA-ban egyre cikibbnek számít cigizni. Arra voltam kíváncsi, hogy ez a tendencia Magyarországra is kezd-e beszivárogni, lehetséges-e, hogy a nagy százalékban dohányos ország is átveszi ezt, mint minden mást, ami onnan jön. Amúgy sajnos a környezetem abszolút elítéli a dohányzó embert, pedig nem attól lesz jobb ember, ha nem dohányzik. Azt viszont átvehetnénk Amerikától, hogy önmagunk lehessünk és ne kelljen görcsölni, ha pl. más hajszínt akarsz vagy rá akarsz gyújtani. Tény, hogy nem nézném jó szemmel, ha az utcán lőné be vki magát, sokak szerint a cigi se különb. Most légy okos, Domokos!
2011. szept. 6. 16:48
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Lassan minden eler Magyarorszagra is, valoszinuleg az egeszseg nagyon meno lesz 10 ev mulva. En Angliaban elek, itt is ciki illetve nagyfoku igenytelensegnek szamit onmagad ellen. Foleg a lecsuszott vagy alacsony reteg jellemzoje ahogyan a zsiros haj, az elhizottsag (egeszsegtelen taplalkozas) vagy az iskolazatlansag. Ha dohanyzol akkor benne vagy egy skatulyaban es kesz.
2011. szept. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

"A cigitől nem lesz valaki agresszív állat" Ahogyan a fűtől, speedtől, extasytól és bár pozitív példaként felhozni szinte lehetetlen, de ilyen szempontból igaz: még a herointól se lesz valaki agresszív állat. Na de mi a helyzet akkor ha nincs? Láttam már dohányost aki szinte megőrült mikor nem tudott rágyújtani üvöltözött fel alá rohangált izzadt ez ment egy jó darabig aztán leszartam vettem neki cigit csak hagyja abba... Míg a legtöbb füves általában többet unatkozik ha nem tud szívni viszont adott esetben egy hétig is simán el lehet lenni nélküle, míg megnézem legalább pár év dohányzás után hogy sikerül ez agresszivitás nélkül :)


Ha az nem deformáció hogy valaki nem tud meglenni valami nélkül fél óránál tovább akkor nem tudom mi számít annak. És az agyat is deformálja , abban igazad lehetne hogy van ami a ciginél jobban de nem ezt állítottad.


28ezer ember Magyarországon és 5 millió a világon hal meg ennek a borzalmasan közhelynek köszönhetően, méghozzá évente.Ezt te nem tartod soknak, ellenben jó eséllyel köztük lehetsz ha hátralévő életedben nem hagysz fel a dohányzással. De addig is hálával tartozok neked és a többi dohányosnak is akik fizetik a csinos kis jövedéki adót és nem kell a nyugdíjukról gondoskodnia az államnak, ergó kevesebbet hajt be rajtam.

2011. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!