Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha 12 évesen napi2-3szál...

Ha 12 évesen napi2-3szál piros multit vagy sárga pall mallt elszívok az nagyon káros? Miet szívjak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 07:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

13évesnen én is csak napi 2-3 szál piros multit szívtam, de ez 2év alatt elérte a napi egy doboz piros multit, és mai napig így van (25vagyok).

Szóval nem sokat árt a napi 2-3 szál, de sajnos nőni og az igényed:-(

Javasolnám, hogy most szokj le, még tudsz. Én 12 év alatt kb. millió százezret dohányoztam el:-(

Én csak reggel egyet, és suli után 2-t szívtam a haverokkal, majd péntekenként egy dobozzal buliba...

Azóta többször próbáltam leszokni, 2 nap után remeg a kezem, de úgy, hogy potyognak a dolgok a kezemből, 3 nap után egy üvöltöző idegbeteggé válok, és 4napnálk tovább sose sikerült:-(

Havi 15 000 Ft-omba kerül a válság mellett:-(

A 3.-nál lihegek (mikor egy hónapig csak fél dobozzal szívtam simán felértem.

Reggelenként slájmot köhögök fel, és fájnak a nyálkahártyáim.

A jobb kezemen a mutató- és középső újjamon mindig letörik a körmöm, pedig a többi szép erős.

Hó végén felvágott helyett cigit vegyek.

Mindíg bagószagú a ruhám-ezt én nem éárzem, nagyim mondja...

Havonta mosok függönyt, mert nikotinsárga lesz.

A lakásba büdös van a hamutáltól---én nem érzem:-(


Remélem, neked több eszed , és kitartásod lesz!

2009. ápr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Szokj rá inkább a cigi rágóra..Hidd el nem jó dohányosnak lenni.Én is küszködök a leszokással.
2009. ápr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Akárhány évesen akárhány szál cigit szívsz el, az mindig káros.

Ne szokj rá, mert egyrészt baromi nehéz leszokni, másrészt meg nagyon okba kerül. Életed végéig a fizud és a szüleid fizuját (pl most) arra akarod költeni, hogy bűzölögj és tönkretedd magad? Hidd el, lehet, hogy egy leendő párkapcsolatod fogja tönkretenni a cigi pl., mi van ha a másik majd egyszerűen rosszul lesz a büdös cigiszagú leheletedtől és a bűzölgő kezedtől?

Szóval inkább ne szívj semmilyen cigit. Nem ettől leszel felnőtt.

2009. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Igen, nagyon káros! Ne szokj rá! Hidd el, nagyon ciki dolog.
2009. ápr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Káros a cigi....Én 14 évesen szoktam rá napi 2-3 szál cigire....25 évesen kiderült,hogy teljesen tönkre tette az immunrendszeremet,és asztmát is a ciginek köszönhetem...Szerencsére a betegség miatt megijedtem,és lassan 10 éve,hogy nem dohányzom...Végre nem vagyok büdös bagó szagú,tiszta,illatos a lakás,és ami a lényeg sokkal jobb a közérzetem,és az egészségem....Ne dohányozz mert nem tudhatod,hogy milyen következményei lesznek....
2009. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Milyet szívjál? Semmilyet... elhiszem hogy most még "vagány" dolog én is voltam fiatal persze én is kipróbáltam 2 év után hagytam abba de nagy akaraterővel.. A párom már nincs ilyen szerencsés ő a mai napig nem tud (és talán nem is akar) leszokni... Jobb ha még most el sem kezded... Később munkahelyeken stb stb. ha őszintén válaszolsz a dohányzik kérdésre hidd el jobb lesz azt mondani hogy nem. Nem tudom fiú vagy e vagy lány... Ha lány gondolj arra is hogy később ha babád lesz elég lesz neked akkor maga a várandóság akkor akarsz megküzdeni a leszokással is? Nem gondolnám.. Persze lehet hogy ez mind mind üres karakterpocsékolás de bízom benne hogy nem ... És igenis káros...
2009. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

A cigarettázást már most szinte sehol nem tűrik, mire felnősz és dohányos leszel, szinte számkivetett leszel, bujkálnod kell rágyújtani, kínos lesz bevallani, hogy te a rabja vagy! tulajdonképpen már most is ,sok munkahelyen fel se vesznek bagósokat!

Normális gyerekként meg eszedbe se kellene jutnia , inkább sportolj, ha fel akarsz vágni a csajok előtt, annak dupla haszna lesz.

2009. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Én 14 évesen kezdtem,ma 56 vagyok.Nagyon-nagyon megbántam.Asztmás lettem,ami azt jelenti,hogy nem kapok rendesen levegőt,mert beszűkültek a hörgőim.Lassan már semmilyen fizikai munkát nem tudok végezni,mert a fizikai munkához erő kell,az erőhöz meg oxigén, az meg ugye már nincs rendesen.2x majdnem megfulladtam -szó szerint- irány a kórház.Hidd el ilyesztő,amikor kapkodod a levegőt és nincs!Ebből az állapotból már nem lehet kigyógyulni,naponta 2x kell gyógyszerrel biztosítani a légzésem.Szóval, ha csak "nagyfiú" akarsz lenni,ne dohányozz! Büdös,káros és évek múlva meg fogsz fulladni.Nagyon csúnya halál.
2009. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

14 vok

heti 1-2 szálat szivok

1 éve de érzem h rosszabbul vok

érzem h lelassulok fáradékony vagyok sikerült leszoknom azóta több barátom is lett szokj le megéri !!!!!!!

2009. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha te is jártál volna anatómiára és láttál volna szép fekete tüdőt, akkor biztos nem szívnál többet életedben!!!
2009. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!