Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1 éve dohányzom, de fél éve...

1 éve dohányzom, de fél éve egyre rosszabbul leszek. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Már 3-4 éve dohányozom, de nem rendszeresen, csak 1 éve szoktam rá ténylegesen. Már rá egy hónapra jöttek a tünetek: nagyon erős köhögés, hányás stb. Ma már ott tartok, hogy alig kapok levegőt, esténként fulladozom. Lehet valamiféle allergiám van? Volt már olyan is, hogy arra ébredtem h. nem jutok oxigénhez. Megpróbáltam letenni a cigit, de nem sikerült.
2011. okt. 1. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagy lehet a baj ezekkel a tünetekkel. Azonnal hagyd abba a dohányzást,mert már így is beteg vagy!
2011. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy előzőleg is lappangott valami légúti betegséged, pl. asztma, amit a cigaretta még felerősített. Alapból egy egészséges embernél az egy éves dohányzás nem okozhat ilyen tüneteket, legfeljebb 15-20 éves dohányzás után. Saját érdekedben tedd le a cigit, mert nagyon komoly bajod is lehet belőle és azonnal menj el a tüdőgondozóba. Én 15 éve dohányzom, 5 éve megállapították, hogy asztmám van, pedig nem is tapasztaltam erre utaló tünetet. Az idén félve elmentem vizsgálatra és megkérdezték, ki mondta, hogy asztmás vagyok, semmi bajom és a légzés funkcióm, oxigén ellátásom 100%. Bár néha köhögök, tüsszögök, mert allergiám az van. Szóval hidd el, keveset szívtál még ahhoz, hogy ilyen problémáid legyenek.
2011. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már nagyon azon vagyok, hogy letegyem. Amúgy napi 2 doboz megy el általában.
2011. okt. 1. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát a napi két doboz az nagyon sok, tekintve, hogy egy éve dohányzol rendszeresen. Én a 15 évből az első pár évben csak néhány szálat szívtam, mostanra stagnálódott a napi egy doboz. Lehetséges, hogy a szervezet fokozatosan rááll az adagra. Ha én valamilyen oknál fogva egy nap többet szívok én is rosszul érzem magam. Szerintem a szervezetednek ez egy sokk így hirtelen a napi két doboz. Lehet, hogy "csak" ez a bajod.
2011. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
HA ezek után nem sikerült leraknod a cigit, akkor neked az agyaddal van komoly gond! És én is cigizek, úgy mondom mindezt.
2011. okt. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
IGaza lehet az elsőnek, de akkor is, inkább tedd le. Nekem is ezt kéne már csinálnom.
2011. okt. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!