Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet, hogy tüdőgyulladásom...

Lehet, hogy tüdőgyulladásom van, akkor kiderülhet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy tüdőgyulladásom van, ennek vizsgálataival kiderülhet, hogy cigizek? ha igen nem lehet passzív dohányzásra fogni? Ugyanis édesapám nagy dohányos és születésem óta akaratlanul is szívom a füstjét. Ha esetleg az orvosok megemlítenék, hogy látszik, hogy dohányzok ráfoghatnám arra hogy az csak a "passzív dohányzás" okozta? Elhinnék vagy ez túl gyenge kifogás? Mert azt hallottam, hogy a passzív dohányzás igazából károsabb mintha rendesen dohányoznék.

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. okt. 13. 00:36
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Nem kell attól tartanod, hogy az egyik vizsgálat majd kimutatja, hogy "Hoppá, ez az a srác dohányzik", de lesznek majd olyan dolgok, amiből egy jó orvos rájön.

Gondolok itt a tüdőkapacitás vizsgálat eredményére, a vérnyomásod és fogaid állapota viszont árulkodó lehet.

Tehát a válasz Nem.

Viszont kéne beszélgetned egyet a szüleiddel, arról hogy mennyit és hol dohányoznak. Nem tudom hány éves vagy, van egy tippem hogy 18 alatt - Szerintem elmondhatod otthon. Lényegében ha tényleg füstben élsz, akkor majdhogynem mindegy neked hogy dohányzol-e vagy nem. Értem ezt arra, ha otthon tényleg annyira rossz a helyzet, hogy minden helyiségben dohányoznak és talán még ahol alszol, oda is jut füst napközben. Az orvosnak, pedig elmondhatod, elég fontos is tudni - elvileg létezik orvosi titoktartás, nem "fecsegheti ki" a szüleidnek.

Próbáljatok családostul leszokni. Mármint abbahagyni. Inkább úgy működik.

2011. okt. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jaja.
2011. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!