Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Több osztálytársam is dohányzi...

Több osztálytársam is dohányzik. Hogyan tudnám figyelmeztetni őket?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam akiről tudom hogy cigizett. Megkérdeztem hogy osztályban vannak-e többen is. És ledöbbentett a létszám.. Sok közülük olyan akiről életemben nem hittem volna. Mit csináljak? A sok előadás és az órákon elmondottak nem voltak rájuk hatással. Az idegsejtek és a tüdő pusztása nekik nem elég. Mindenki közülük 13-14.... Mit csináljak? Vagy hagyjam őket figyelmen kívül, hogy folytassák tovább nyugodtan az önpusztítást? Nagyon sajnálom őket és nem tudom mi tévő legyek... :(
2011. okt. 14. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem avatkoznék bele, úgyis stréberkedésnek vennék. Esetleg szólj az oszifőnek, hogy láttál néhány embert cigizni (szigorúan névtelenül!!!!), tartson ő kiselőadást nekik, aztán akinek inge, vegye magára...
2011. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval egyetértek, szerintem se avatkozz ebbe bele, ha jót akarsz magadnak.
2011. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet őket meggyőzni, mert azt hiszik, hogy ők úgysem kapnak rákot. Rá se bagóznának a figyelmeztetésedre.
2011. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezzel egy baj van hogy az osztályfőnök is elég dohányos, érezni rendesen rajta... Mondjuk ilyen dolgokra ő is elég dühös de bizonyítékom nincsen. A másik hogy igen, eléggé kitaszítanának maguk közül, de én csak az épségük miatt aggódom mivel mindegyik rendes velem és kedvelem őket. Meg ha lenne még egy előadás akkor le se sz*rnák és csinálnák tovább. Na de még is finom célozgatással vagy valamivel nem lehet orvosolni a problémát?
2011. okt. 14. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha a szüleid anyagi helyzete megengedi akkor pár hónapig kérj el tőlük naponta egy cigirevalót. (500 Ft-ot) És minden hónap végén menőzz egy drága cuccal a suliban. pl. 15 000 forintos pólóval. és mondd meg, hogy én a havi cigiadagomat erre költöm.

De ha egy évig gyűjtesz, akkor egy ca. 200 000 forintos cuccal is előjöhetsz.

2011. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Bár amit előzőleg leírtam elég szemléletes lehet, de azért ebben a formában nem biztos, hogy eléri a kellő hatást, így valahogy át kellene dolgozni az ötletet.
2011. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy, mivel az ég egy adta világon semmi közöd hozzá. Sajnos ez van. Másrészt meg - hiába 13 évesek - legalább nagyjából tudnak a cigi káros hatásairól. Csak azt hiszik, hogy őket ez úgysem érinti, hisz még e felett is állnak. Majd kinövik. Te meg ne akarj mindenkin segíteni.
2011. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem csak strébernek fognak nézni, mert az is vagy. Nem tudom mi a halál fsza közöd van hozzá, bár én is voltam ilyen. Tudom hogy te csak jótakarsz, de ha abba a gettószarba jártál volna, ahova én, te már nem élnél. Egyébként meg az ilyen kis spicliket akik beleugatnak a másik dolgába, utána meg árulkodnak, agyonverném legszívesebben. Semmi közöd hozzá, ne csinálj velük semmit, a saját életüket cseszik el. Ráadásul meg én is ennyi idősen kezdtem.
2011. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
Megértelek, és igazán szép dolog Tőled, hogy nem mész el szó nélkül a többiek problémája mellett. Szerintem ez nem stréberség, hanem igenis becsüledő egy olyan világban, ahol a legtöbb ember csak magával foglalkozik. Sajnos abban igazat kell adnom a többi válaszolónak, hogy drámai ráhatásod nagyon kicsi eséllyel lesz rájuk, és valóban csak indulatokat váltanál ki, ha direktben szólnál. Azt viszont meg lehet tenni, hogy pl. osztályfőnöki órára szerveznétek egy kiselőadást a dohányzásról - nem, nem a szokásos "tüdőrákod lesz" kezdetű dögunalommal. A cigaretta hatásai jóval szerteágazóbbak és alattomosabbak ennél. Ha gondolod, nagyon szívesen segítenék benne, írj emailt nyugodtan (fiatal orvos vagyok, intenzív osztályon és műtőben dolgozom, és sokszor piszkos módon megkíndódik az ember a dohányos tüdőkkel).
2011. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon okos vagy, hogy nem követed őket ebbe a hülyeségbe. Nem nagyon tudsz mit tenni, egy cigifüggőre nem lehet hatni szinte sehogy...Sajnos. Amúgy nálunk ugyanez a helyzet. 16 lányból 13 kipróbálta már a cigit, páran pedig erősen függőek. Én soha nem próbáltam ki, és nem is fogom. Néhányszor beszéltem erről velük, de lepattintottak. Ne foglalkozz velük, úgysem tudsz semmit csinálni. Örülj, hogy nem vagy olyan, mint ők, és maradj is ilyen!
2011. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!