Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Május 1-től letettem a cigit,...

Május 1-től letettem a cigit, Mit csináljak?

Figyelt kérdés

napi 1 dobozzal szivtam el.

Május 1-étől nem szivom,viszont alvási gondjaim vannak,és nagyon rossza a közérzetem.

Ha most 2 slukkot szivnák ártanák magamnak??Mert tudom megszédülnék,de pánik beteg is vagyok és nem lesz bajom???


2009. máj. 4. 07:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, hogy belevágtál. Mostmár tarts ki, és egy slukkot se szívj! A nikotin hiány okozza a tüneteidet, de hamarosan enyhülni fog.
2009. máj. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
küszönöm,de mikor fog enyhülni,olyan mindha be lennék rugva,pedig anti alkoholista vagyok.Hány napig,hétig tart ez az érzés????
2009. máj. 4. 08:07
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly tettem le.Saját tapasztalatból mondom, ne szívj egy szálat se.Én már többször próbálta leszokni, de amíg egy-két szálat azért elszívtam, addig lassan mindig visszaszoktam.Volt, hogy fél év szünet után.Most már több, mint egy éve nem szívtam egy slukkot se.Néha még mindig kívánom, sőt álmodtam is, hogy cigizek.:)Nagyon fontos a motiváció.
2009. máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi bajod, csak akaraterő kell. Én annnó mindig félretettem az 500-ast, amit nem költöttem el cigire, az motivált, hogy meglesz a lánc amit kinéztem.

Te is tűzz ki egy célt, biztos van amit szeretnél, s arra tedd félre minden nap a cigi árát!

Rágózzál, vagy kemény cukorkát szopogass, az jó pótcselekvés a rágyujtás helyett.

2 hét kellett nekem hogy már ne kívánjam a cigit.

2009. máj. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Igyál nagyon sok folyadékot, menj el szaunába is, akár többször is, hogy mielőbb kiürüljön a méreg a testedből. Ne szívj semmit, csak meghosszabbítanád a szenvedést. Nappal igyál csalán teát, az tisztít. Este pedig citromfű-teát, az nyugtat. Esetleg vegyél a DM-ben egy levél orbáncfű kapszullát, pár nap után az is segít, hogy jobban legyél.

Ha rosszul vagy, gondolj arra, és élvezd, hogy ürül a méreg a szervezetedből, s milyne tiszta leszel.

Reggel kelj fel a nappal, s menj ki friss levegőre mozogni! Jobban leszel. Reggel egy pohár langyos vízzel idd meg egy fél citrom levét éhomra! Ez a beleidet letisztítja, s onnan is lemegy a felszívódott méreg.


Szóval: Sok teával átmosni, kiizzadni, tüdőt szellőztetni. Fogd fel úgy, mintha náthás lennél. Egy hét után magától gyógyul.


A cigit csak "egyszer, s mindenkorra" lehet letenni. Nem kell slukk.

2009. máj. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha olyan rosszul vagy s pánikbeteg is, akkor ballagj el a dokihoz, és kérj támogatást! Ne nikotintartalmút, inkább kedélynyugtatót adjon! Mondd meg!
2009. máj. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem életed legnagyobb hibáját követed el ha leteszed a cigit. Én 4 éve szoktam le, addig kiegyensúlyozott, boldog ember voltam. Ha felidegesítettem valamin magam elszívtam egy cigit, így vezettem le a feszültséget. Miután letettem a bagót nem tudtam többé levezetni a feszültséget, ami felhalmozódott, szorongásos,pánikolós,boldogtalan ember lettem. Neked , hogy már eleve pánikos vagy nem nagyon tudok mit tanácsolni, de aki boldog a cigarettával nehogy letegye,mert tönkreteszi magát!
2009. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a tapaszt ajánlanám neked, nekem bejött. Az ára annyira jön ki 7 napra, mintha naponta elszívnál egy doboz cigit.

Különböző erősségűek vannak belőle, én 6 hét után már a tapasz nélkül is bírtam. Nekem is iszonyú elvonási tüneteim voltak, nagyon szenvedtem tőle, de a tapasz mellett szinte eszembe sem jutott a cigi.

2009. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a három napot kibírtad cigi nélkül akkor ne szívj egyetlen slukkot se, mert az csak rosszabb! Ma szívsz két slukkot, holnap négyet és azt veszed észre, hogy már vissza is szoktál a dohányzásra! Az első néhány nap nagyon rossz, aztán jön egy-két hét "enyhülés", majd másfél-két hónap után ismét nagyon rossz lesz. Ha ezeket a nehezebb időszakokat kibírod cigi nélkül, akkor már nem lesz gond. Nagyon nehéz de érdemes kitartani.
2009. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféle erőfeszítés nélkül már több mint egy éve nem cigizek. Egyik napról a másikra tettem le! a párom nagyon erős dohányos volt, de 2 hónap alatt tapasszal leszokott, már 7 hónapja nem gyújtott rá és nem is fog, elmondása szerint. Neki a tapasz és a rágó segített. A tapasz 3 fokozatból áll, és az utolsót végig sem csinálta, mert már nem volt rá szükség!
2009. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!