Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha a dohányzásban semmi jó...

Ha a dohányzásban semmi jó nincs, csak rossz, miért dohányoznak milliónyian?

Figyelt kérdés

Még a dohányosoktól is art hallom, hogy nem éri meg rászokni, mert drága, meg nehéz leszokni, meg nem jó az egészségnek.

Mindenkitől ezt hallom, hogy rossz a sportolásnak, az ízérzés tompul, az ember rászokik, akkor elvoinási tünetek, tüdőrák, meg minden nyavaja...


De, akkor ha ez ilyen rossz, meg durva, akkor valaki magyarázza már el, hogy miért dohányoznak milliónyian?


Mindenki tisztábban van ezzel, ez folyik a TV ből az újságokból a suliba ezzel tömik az emberek fejét, hogy nem jó, nem jó...


Akkor mégis miért van ez?


2011. nov. 1. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fiatalkori lázadás, hülyeség. Az az egy a gond hogy ez mind így van, csak amég nem szokik rá az ember, élvezi a cigizést, legalábbis amég nem kényszerből szívja, és nem azért mert "hú bazzzzzmeg kell még egy cigi lefekvés előtt, de mér nicnsen nyitv a bolt"
2011. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

én azért kezdtem el cigizni, hogy megmutassam én mindezzel szembeszállok és simán lerakom majd, ha akarom

ez volt 10 éve a bökkenő az, hogy nincs olyan hogy "akarom"

2011. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Azért az nem igaz, hogy semmi jó nincs benne:) Amikor szívom a cigit mindenfelé elkalandozik az agyam, kikapcsol, ha unatkozok akkor is lefoglal.

Nálam a dohányzás egyetlen hátránya az, hogy drága. A leszokás nem gond, 3 éve cigizek, és akár mikor abba tudom hagyni gond nélkül egy-két hétre, csak nem akarok, mert szeretem. Az egészség, hát azt meg lesz*rom, utálok élni, ha meghalok rákban akkor no problem. A sportban nem zavar, a motoron nem kell semmit csinálni, csak a gázt húzni. 29F

2011. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: anyám is mindig ezt mondja, hogy "valamiben úgyis meg kell halni", de szerintem nincs igazatok ebben... olvass utána, milyen a tüdőrák és utána döntsd el, hogy a rengeteg dolog közül, amitől meg lehet halni, biztosan ezt szeretnéd-e...
2011. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Tudom milyen a tüdőrák, végignéztem ahogy a papám belehalt...
2011. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudod ez úgy megy hogy általános iskola felső tagozatában amikor még nem nagyon ittak annak idején a gyerekek a dohányzás volt a menő. Ezt kellett dugdosni muter elől, meg mindig a legmenőbb csávók cigiztek, és tapadtak a csajok arra aki füstölt. Ezt csinálgatják 4-5 évig aztán szembetalálják magukat a nikotin elképesztő addikciós erejébvel. Fizikai függőséget alakít ki, ennek erejéhez csak a morfin és egyéb ópiátok hatása mérhető. További okok: Pótcselekvés(Nem néz ki hülyén hogy csak állsz mint f**z a lakodalomban, hanem csinálsz valamit, cigizel), valaki eleve olyan családba születik ahol dohányoznak. Ja és ez egy nagyon kemény drog csak a társadalom jobban elfogadja. De én ismertem embert aki 95 évesen halt meg egészségesen , úgy hogy 15 éves kora óta pipázott, meg olyat is aki 30valahány évesen halt meg a cigitől.
2011. nov. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
mert nem olyan rossz ahogy mondják
2011. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet velem van a gond, de nekem nem nyújt semmiféle élvezetet a dohányzás, még nem sikerült rájönnöm miért olyan nagyon népszerű
2011. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

a nikotin erős függőséget okoz. A cigaretta tulajdonképpen egy erősen addiktív 'drog' amit amúgy kezdek én is észrevenni most így szakdogaírás közben, hogy éjjel néha elszívok egy fél szál cigit, kifejezetten jólesik (nem vagyok dohányos) érzem hogy felfrissülök tőle (érösszeszűkítő hatás) max. egy órára, de ugyanakkor meg érzem a tüdőmben is, hogy valahogy nem jó. Asszem inkább elmegyek koraeste futni egy kicsit, mert érzem h egészségtelen ez a napi 1 szál cigi is.


Amúgy meg rajta van a dobozon! Olvasd el, mind tények!!


eszméletlen káros, de a dohánylobbi egyik legerősebb a világon. Hatalmas biznisz ez, erre gondolok mindig amikor látom, hogy milyen sokan megveszik, és szívják mégis... és sajnos.


NE DOHÁNYOZZ!!!

2011. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

utolsó majd mindenki eldönti, hogy dohányzik-e vagy sem, ha te nem akarsz akkor ne szívd de másnak ne te mond meg, hogy dohányozzon vagy sem.

aki akar dohányzik, aki nem az meg nem. Nem kell hirdetni a nézeteinket SEMMIBEN!

2011. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!