Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ventolin használata után a...

Ventolin használata után a dohányzás jelent-e extra kockázatot a dohányzás ismert káros hatásain felül?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
hát igazából nem, de gondold csak végig: előbb kitágítod, ellazítod a hörgőid, majd rágyújtasz, tehát megint összeszűkíted a hörgőidet. biztosan nem tesz jót. De miért gyújtasz rá ismét, ha még csak épp hogy elmúlt( ha elmúlt) a nehézlégzésed? vagy nem közvetlenül utána gyújtasz rá?
2011. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Ventolint azok kapnak, akiknél eleve fennáll obstruktív tüdőbetegség (asztma vagy COPD). Ezeket a betegségeket a dohányzás rontja, és még több kárt okoz, mintha egészséges ember dohányozna.
2011. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te nem vagy normális. Az ilyenek miatt kellene bevezetni, hogy a "nem együttműködők" TB-támogatását csökkentsék, így legalább csak magaddal b@sznál ki, nem pedig a TB-fizetőkkel.


Jól írták, ha asztmád, pláne COPD-d van, akkor gyakorlatilag 10 évvel fogsz kevesebb ideig élni, és már jó korán rokkant leszel.


Itt egy görbe, hogy lásd miről beszélek:

[link]


A felső folytonos szürke vonal az egészségesek értékeit jelzi. Az ugyanonnan induló, de lentebbi vonal a dohányosok értékeit jelzi, az abból kiágazó szaggatott vonalak pedig azokat jelképezik, akik az adott ponton TELJESEN abbahagyták a dohányzást.

Az felső vízszintes szaggatott vonal a rokkantsághoz, az alsó a halálhoz tartozó értéket jelöli.

A vízszintes tengely az életkor, a függőleges a FEV1 érték (egy légzési paraméter).


Látható a görbéből, hogy a dohányzás abbahagyása lassítja a folyamatot (a szaggatott görbék párhuzamosak lesznek az egészséges görbével, de mindig alacsonyabban lesznek), míg a dohányzás folytatása évekkel rövidíti az életet, és ha valaki akkor áll le, amikor már rokkant lesz, akkor már csak a halált tudja késleltetni, de sose lesz egészséges.

2011. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok asztmás, a másikról nem is hallottam, csupán macskaszőr allergiám van, ami asztmatikus tünetet -nehézlégzés- is okozhat. Szüleimhez szoktam lemenni hétvégén látogatóba, és ilyenkor van, hogy előjön, pláne ha ott is alszom. Ilyen esetekre írta fel a körzeti orvos. Természetesen nem egyből rágyújtok a használat után, inkább ha már csak hazajöttem.

Harmadik kommentelő: 1: légyszi ne ítélj addig, amíg nem ismered a hátteret 2: tulajdonképpen a kérdésre nem is válaszoltál, csak háborogtál, és a dohányzás káros hatásairól szóltál, de mint írtam, ezekkel tisztában vagyok.

2011. nov. 7. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!