Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha heti egyszer beszívok...

Ha heti egyszer beszívok (spangli) akkor az nagyon káros?

Figyelt kérdés
leépít? rombolja az agysejteimet?

2011. nov. 7. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem rombolja az agysejtjeidet, ezt még a szakirodalom sem állította soha.
2011. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Én nem egy "füvest" és "herbálost" ismerek. Van köztük olyan aki havi 2-3x szív mások napi szinten. Szerintem annyi a különbség, h aki ritkábban szív később jönnek elő a tünetek.

Vágod ha valaki heti egyszer beb@szik az szted nem káros? Jó oké most nem piáról van szó, de a drog sztem gázosabban roncsolja az agysejteket. Alkoholistát is ismerek, de azok ha józanok nem olyan hülyék, mint azok a drogosok akiket ismerek(tisztelet a kivételnek)

2011. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

még egyszer: nem rombolja az agysejteket, teljesen más a hatásmechanizmusa. az alkohol az rombolja, mert az azáltal fejti ki a hatását. ahogy a ragasztó is. meg az MDMA is. meg a csattanó maszlag, meg sorolhatnánk.

ettől még nem lesz kevésbé káros az egyén életvitelére nézve, de ne terjesszünk már olyat, ami nem igaz.


daath2, erowid, google, wikipedia, ki mit tart hiteles hírforrásnak, akár lehet Csernus videó is, soha szó nem volt róla, hogy akár egyetlen agysejtben is kárt tenne a fű.

2011. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát jobb mintha heti egyszer bebasznál. Egyébként meg nem is tudom pontosan megmondani, én nem ítélem el a füvet, de még nem is próbáltam. Maradok én a sörnél meg a Marlboronál.
2011. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"soha szó nem volt róla, hogy akár egyetlen agysejtben is kárt tenne a fű."


De azt mondják, hogy romlik a fűtől a memória.

Meg hogy az agyi hormonszint megváltozik, az örömközpontra van hosszú távon negatív hatással.


Ezek mik, ha nem agykárosodások?

2011. nov. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azt hívhatjuk kellemetlen mellékhatásnak, de agykárosodás csak úgy lehetne, ha azután is megmaradna, ha már kitisztult a szer, erre pedig a fű esetében még nem volt példa.
2011. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"agykárosodás csak úgy lehetne, ha azután is megmaradna, ha már kitisztult a szer"


Amiket írtam, azután is megmarad, ugy tudom. Nyilvan regenerálódik a test, és helyrejöhet az eredeti állapot, de ez akkor is sérülés, amit a szervezetnek helyre kell hoznia.

2011. nov. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ilyen téren a nikotinfüggőséghez lehet hasonlítani. ha leteszed a cigit, visszaáll egy idő után az eredeti állapot.


ellenpélda például az ecstasy, vagy a kokain, ami úgy jár agykárosodással, hogy kevesebb dopaminreceptor lesz a rendszeres használat után az agyadban, megváltoztatja az agy szerkezetét. vagy az alkohol eleve az agysejtek pusztításával fejti ki a hatását, még csak nem is bizonyos sejtek blokkolásával.

én ezeket hívnám agykárosodásnak, amik ténylegesen, szervi bajt okoznak.


még egy példa, hogy a heroin például szintén nem károsítja az agyat egyáltalán, szóval szó sincs róla, hogy valami csak emiatt veszélytelen lenne.

2011. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!