Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a különbség a szivar, és a...

Mi a különbség a szivar, és a szivarka közt?

Figyelt kérdés

Illetve még lenne pár kérdésem!


1: Melyik a jobb?

2: Károsabb-e bármelyik,mint a cigi?

3: Ha egy héten egyet elszívok,akkor az mennyire káros?(mindkét esetbe írjátok le a választ!(szivar/szivarka)

4: Milyen márkát ajánlanátok kezdésnek,1000 forint körül?

5: Van olyan is,amiben több darab van?

6: Ha igen,durván mennyibe kerül,egy jobb minőségű/márkájú?


Előre is köszönöm!



2011. nov. 19. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a szivar vastag, a szivarka kb cigi vastagságú

károsabb mert nincs rajta szűrő de mivel a szivart nem tüdőzzük le így nem gáz

ha egyet elszívsz semmi bajod nem lesz

márkát sajnos nem tudok de kb 300-ftól határ a csillagos ég

van olyan amiben több van

800ftért már kapsz "normálisat"

2011. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2011. nov. 20. 10:05
 3/6 csesztedxD ***** válasza:
90%

1.Ízléstől függ

2.A szivar károsabb ,mert nincs benne szűrő, a szivarkában VAN!!

3.Szivarka:Mintha heti 2 cigit szívnál

Szivar:Jóval károsabb

4.Szivar: Cohiba

Szivarka:Szofi vagy sláger

5.Igen, a szivart szokták fémdobozban is árulni,ugye ebbe több van és darabonként is.A szivarka meg egyértelműen 19-20 szálas

6.Cohibából van egy válogatott dohányokból hajtott szivar ez 3db-os kiszerelésben : 70$ (kb 15.400 Ft)

2011. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2011. dec. 2. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a rendes minőségű szivarka 800-1000 Ft körüli kategória(nem Sophiane!), ezekből szerintem a legjobbak:

1. Meharis Sweet Orient (esetleg Brazil) 995 Ft > kedvencem

2. Henri Wintermans Cafe Crema Aroma (enyhén édeskés, de egyáltalán nem tolakodó az íze) 1100 Ft

3. Panter Aroma (olyasmi mint a Sweet Orinet, csak ízre picit gyengébb)) 850 FT

4. Dannemann Moods Original de ebből csak 5 db-osról tudok 560 Ft-ért (fűszeres íze van)

(illetve állítólag az Al Capone Sweets is elég jó, az pont 1000 Ft, ez édeskés konyakos ízű)

2011. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Idő és pénztárca függvénye, egy rendes szivar már kézzel készült, a szivarkák gépiek. Illetve a kubai szivarokra pl. jellemző egy ilyen földes íz, amit kezdőként nem fogsz túlzottan értékelni :) Szivarkákat szokták ízesíteni, RENDES szivart NEM.


2. Ha nem tüdőzöd le, ugye a tüdőd nincs veszélyben, Viszont gége és szájrák kockázata nagyobb.


3. Fogalmam nincs, nyilván inkább árt mint használ mindkettő. Elvileg egy szivar nikotintartalma kb. 1 doboz ciginek felel meg.


4. előző válaszom

5. igen, amiket felsoroltam, szinte mind 10 darabosak

6. Szivarkát önmagában nem lehet kapni, csak 5-10-20 db-os csomagolásban. 10 db 1000 Ft környékén szerintem már elég jó minőségű (európai) terméket lehet kapni. Kubaiban 10 db Cohiba szivarka 2900 Ft-nál kezdődik, akkor szerintem már inkább egy szivar jobban megéri.

2011. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!