Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a cigiről?...

Hogyan szokjak le a cigiről? Többi lent.

Figyelt kérdés
16évesen kezdtem el cigizni de nem menőségből stb hanem a szüleim is szívták és én is rákaptam.Most 19 vagyok és leszeretném tenni.Van hoy ha beteg vagyok napokig megállóm a cigizést 1-4nap mert szúrja a torkom és egyből neki kezdek köhögni.Amint érzem hogy rátudok gyújtani egyből rágyújtok pedig mig beteg vagyok nem is gondolok rá de amint érzem (vagy a szervezetem??) hogy rátudok gyújtani rögvest rágyújtok.Ha max 5 napig megtudom állni akkor hogy próbáljam meg huzamosabb ideig megállni a cigizést?
2011. nov. 25. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy átmulatott éjszakán láncban elszívtam kb 3-4 dobozzal, a végén már a kátrányt meg a hamut öklendeztem fel, vért köhögtem.. Nem volt kellemes, elhiheted nekem. Utána amint hazaértem, tűzbe dobtam az összes cigisdobozt amit találtam, ha üres volt ha nem, az öngyújtókat meg ki a kukába. Igaz, hogy később megint visszaszoktam, de egy darabig nem volt kedvem/cigim rágyújtani.

A folyamatos leszokás nehezebb mint ha csak simán abbahagynád, mert mindig az a fránya 'ez a +1 nem számít, majd holnap betartom a napi max x szálat..' Tapasztalat. :D

A legjobb amit tehetsz, hogy nem tartasz magadnál se öngyújtót, se cigit, a meglévőket meg dobd ki a francba és ne is vegyél. Keress valami mást, ami megnyugtat, pl rágózz. Vehetsz nikotintapaszt is (nekem nem igazán használt, de sokaknak segített)

Sok sikert, szurkolok :)

2011. nov. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha max 5 napig megtudom állni akkor hogy próbáljam meg huzamosabb ideig megállni a cigizést?"


Ha 5 napig meg tudod állni, akkor fizikailag igazából nem vagy függő, és akkor csakis a te döntésed, hogy abbahagyod-e vagy sem. Az meg, hogy "nem tudsz" leállni vele, illúzió. Az egész a fejedben dől el. Ha elhatározod, hogy abbahagyod, akkor abba tudod hagyni. (Más dolog lenne, ha egy órát se bírnál ki nélküle, és éjszaka közepén is fel kellene kelned, hogy elszívj egyet - az a valódi függőség).


Amúgy meg nem értem, miért ilyen nehéz sokaknak a leszokás. A cigi abbahagyása után pár napig tényleg rosszabb (elvonási tünetek vannak), de utána javul az ember közérzete. Jobb szájíz, jobb szagérzékelés, kevesebb fáradtság stb.

2011. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vegyél e-cigit, nikotinmentes patronnal, vagy leszoktató csomaggal.
2011. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!