Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő elteltével fognak...

Mennyi idő elteltével fognak elmúlni a cigi káros hatásai?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok 2 éve dohányzom, hétfőn elhatároztam hogy leszokom róla és többet egy szálat sem szívok el, sárgák lettek a nikotintól a fogaim, fáradékonyabb vagyok és rossz a közérzetem is...ezek hány hét múlva fognak elmúlni?
2009. máj. 13. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét múlva nem fognak elmúlni teljesen a cigaretta káros hatásai, de nagyon hamar érezni fogod, hogy mennyivel jobban érzed magad cigi nélkül. Csak gratulálni tudok, ha így határoztál. Javul a légzésed, jobb lesz az általános állapotod, le fog kopni a fogadról a nikotin és végre úgy tudsz megcsókolni egy nemdohányzó lányt, ahogy ő elvárja!
2009. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány hét? 5 évvel számolva 52*5=260 hét múlva fogsz kitisztulni rendesen. Sosem leszel már 100%-os, de 5 év múlva már nagyon jól leszel. Van akinél rövidebb ez az idő.
2009. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdezőnek előtúrtam a bioszfaktos papírjaimat :D

idézem:

- 20 perc múlva a vérnyomás és a pulzusszám normalizálódik

- 8 óra mulva a vér nikotin és szénmonoxid szintje felére csökken, az oxigénszint normalizálódik. az infarktus kockázata csökken

- 24 óra mulva a szénmonoxid eltűnik a szervezetből és a tüdő elkezd tisztulni

- 72 óra mulva a légzés könnyebb lesz és megindul a légutak tisztulása

- 3 hónap mulva a köhögés zihálás és légzési nehézségek csökkennek

- 5 év mulva az infarktus kialakulási esélye a felére csökken

- 10 év mulva a tüdő és szájrák kialáakulása felére csökken



sok sikert a leszokáshoz

L/18

2009. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Grat az elhatározáshoz!

Barátom, 25 éves, néhány hete kezdte a leszokást, azóta nem szív, bár nem volt erős dohányos, így valamivel egyszerűbb neki.

Sok változást tapasztalt ő maga is, de én is:

nem rossz szagú a ruhája, szája, bár gyakran mos fogat, de máris jobb a "komfortérzete" :)

könnyebben mozog, nem fullad annyira

jobban bírja az ágyban

bár reggelente még köhög, de ez már a tisztulási folyamat lehet

... és még sorolhatnám!

További kitartást!!!

2009. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De ez azért attól is függ,hogy meddig és mennyit dohányzott.Mert azért nem mindegy,hogy vki mondjuk 40 év napi 2 doboz 8mg-os,vagy 3 év napi 1 doboz 5mg-os után teszi le.

Ajánlom neked az arec sóterápiát egyébként és sok sok c vitamin,köptető és torkodra neo angin...

2009. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 2 évig szívtam heti 2 doboz közepesen erős cigit.
2009. máj. 13. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!