Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás befolyásolja a...

A dohányzás befolyásolja a májműködést? (Több lent)

Figyelt kérdés
17 vagyok, laboreredményem májból borzalmas lett. Kb 2hete fogyasztottam egy este alatt fél üveg töményet, soha nem reggeliztem, és egész este nasiztam. Dohányzom(napi 5-6 szál), azaz inkább lelki függés, mint fizikai. Szerepet játszik a dohányzás abban hogy rosszak voltak a máj adataim? (3 adatnál majdnem a határérték kétszerese)
2011. dec. 1. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem függ össze. Ugyanis nekem ugyanolyanok az értékeim most is, mint 1 évvel ezelőtt. Akkor napi 2 dobozzal szívtam el, mára leszoktam. Gyanítom GOT;GPT;GGT-re gondolsz.. Nekem 80-130 között mozog mindig. Hozzáteszem voltam hepatitisz szerológián és ultrahangon is. Mindkettő negatív.
2011. dec. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A dohányzás sem tesz neki jót, mert fölöslegesen terheli, de csupán ettől nem lesz iyen szélsőséges labor eredmény, más ok van a háttérben.
2011. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hol látsz szélsőséges eredményt?
2011. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

GOT 58 U/L (5-40)

GPT 69 U/L (4-38)

Gamma-GT 66 U/L (5-33)


Háziorvosom azt mondta hogy "rohad a májam". Nem normális, máskor is volt már rá panaszom.

2011. dec. 1. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Háziorvos ilyet nem mond. De ha eddig is panasz volt a májadra, akkor miért terheled?

Tudod te, hogy a máj több, mint a kutya vacsorája?

2011. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Voltam hepatológián és a főorvos azt mondta, hogy: tartósan(minimum fél év) 500 feletti értékek az baj, adnak gyógyszert. Tartósan ezer feletti értékek komolyság és ha minden egyéb vizsgálat negatív, akkor mintát vesznek a májból (biopszia). Ne parázz, enyémek GOT: 48; GPT:74; GGT: 116 és erre azt mondta a főorvos, hogy mit akarok itt ilyen értékekkel....Menjek haza nem vagyok beteg. És a te orvosod meg egy idióta, neki rohad az agya, ha ilyeneket mond. Szerintem keress másik orvost...

2011. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem átíratkozok felnőttorvoshoz, ha még nem lehet akkor másik gyerekorvoshoz. Egyébként antibiotikumot szedtem amikor a laborvizsgálat történt, elég kemény torokgyuszim volt.
2011. dec. 1. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Az is okozhatja. Meg alkohol. Szóval vigyázz. De nem kell fosni. :D ^^
2011. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 16:28,

A májamra még soha nem volt panasz, a háziorvosomra értettem =)

2011. dec. 1. 16:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem. nem hinném hogy összefügg, igaz én mióta refluxos vagyok, csak a sört tudom meginni, különben haldoklok.
2011. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!