Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzásról, hogyan szokjak...

Dohányzásról, hogyan szokjak le, hogy ne hízzak meg?

Figyelt kérdés
Heti 5-ször 1 órát tornázom,de félek,hogy felcsúszik pár kg most,hogy nem fogok dohányozni.Vagy a mozgással sikerül megőriznem a súlyom?
2012. jan. 19. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ne egyél többet, mint előtte, inkább erre figyelj. Mindenképp keress valami pótcselekvést cigi helyett, ez lehet rágózás, de pl. apukám vett egy csomag fogpiszkálót és azt rágta.

Így nem viszel be plusz kalóriát, és valószínűleg nem fogsz meghízni.

2012. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így igaz. Ahogy egy duci hiába kezd el dohányozni, attól nem fog lefogyni, fordítva is ez a helyzet, kivéve, ha a pótcselekvés nasizásban manifesztálódik.
2012. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Macs1209 ***** válasza:

Nem attól fogsz elhízni, hogy nem dohányzol, hanem mert

a dohányzás "hiányának" pótlására más felé fordulsz, pl

a nassoláshoz. Ha ugyanannyit eszel és mozogsz, mint

eddig, akkor nem fogsz hízni.

Javaslom, hogy mielőtt eldobod a cigit (ha még nem tetted),

írd fel 1 papírra azt, mindig, amikor eszel. Akármit,

akár 1 almát is. 1-2 napig.

Utána, amikor abbahagyod, akkor is írd tovább, mit ettél,

és nézd meg, hogy többet eszel-e. Sokszor fel sem tűnik

a nassolás, és azért híznak el.

2012. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A dohányzás fokozza az emésztőmirigyek és belek működését, és csillapítja az éhségérzetet. Ha leszokás után egyáltalán nem eszel többet, mint előtte, akkor is hízni fogsz. A nők átlagosan 8,6 míg a férfiak 7,7 kg-t híznak. Az anyagcsere 3-6 hónap múlva újra beáll, s ekkortól már nem kell tartani a súlygyarapodástól.
2012. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 20. 08:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha pótcselekvés szükséges a dohányzás elhagyásához, akkor akaraterő módszerről beszélünk, és soha nem fogsz igazán leszokni. Ha le akarsz szokni, akkor nem kell semmi a cigi helyett, a nikotin elvonási tünetei elhanyagolhatók, szinte észre sem veszed.

Aki meg azt mondja, hogy átlag 7-8 kg-ot híznak azok akik leszoknak, nagyot téved: aki leszokik, visszatér az ereje, valószínűsíthetően többet fog mozogni, így súlygyarapodás nem várható. Megbolygatja az emésztőrendszert? Ugyan már... Szerintem te valami dohánygyár mellett kampányolsz, hogy a kedves emberek nehogy leszokjanak.

Üdv: egy volt dohányos.

2012. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 dekát nem híztam, sőt fogytam 4 kilót, mikor leraktam.


Szerintem inkább pár kiló most, úgy is tornászol, lemegy idővel, de egészségesebb leszel és a tornát is jobban bírni fogod:)

2012. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!