Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! A mostani tiltások...

Dohányosok! A mostani tiltások és áremelések hatására elgondolkoztok a leszokáson?

Figyelt kérdés
Én csak áldom a szerencsémet, hogy nem szoktam rá még régebben a dohányzásra, pedig nem voltam messze tőle! Fogalmam sincs most mit csinálnék, az én pénztárcám nem bírná ezt a sok kiadást.. Részvétem minden dohányosnak, aki le akar szokni!
2012. jan. 26. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A dohányos aki le akar szokni az le is szokik.

A többit meg ne sajnáljuk már.

2012. jan. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves első, biztos vagyok benne, hogy neked is van olyan függőséged, ami olyan célt szolgál, mint a dohányosoknak a cigi! Ezt nekem pl. a kávé, de lehet bármi, mondjuk a gyakorikérdések is.

A ciginek igenis meg vannak az előnyei, nem véletlen, hogy ennyi dohányos ember van. A cigiszünet egy öt perc 'kikapcsolódást' jelent, mert ha dolgozol, akkor jó a tudat, hogy lesz egy (vagy több) biztos 5 perc a napodban, amikor kikapcsolhatsz és nem kell semmire gondolnod. A cigi erre pont ideális, mert még az időt is megszabja, pont amíg elég. A kávé is hasonló szerepet tud betölteni.

Szerintem aki nem látja ezeket az előnyöket, az szűk látókörű.

2012. jan. 26. 23:31
 3/12 anonim ***** válasza:
csökkenteni kell a napi cigi adagot, vagy töltött cigit szívni
2012. jan. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
nekem segítettek, bár nem is inkább a tiltások, hanem a pénz..:D diák vagyok, nincs rendszeres jövedelmem, de az elmúlt 3évben dohányoztam, utóbbi másfél évben a napi 1doboz sem volt ritka.. nem is kezdem el számolgatni, hogy mennyi pénzem ment el rá, de átgondoltam a dolgokat, rendet raktam a fejemben, és 3hete nem dohányzom:)
2012. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kevesebbet kell szívni, még jobb is neked. Viszont tényleg nagyon megdrágult.
2012. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A leszokónak gratulálok!! Maradjon is így!:)
2012. jan. 27. 15:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp vagyok. Bár szívtam egy elég hosszú időn keresztül, mégis sikerült letennem, nem is nehezen, második nap nem is kívántam, úgyh annyira nem volt kialakulva a függőség. Manapság cigit már egyáltalán nem veszek, kéthavonta, ha kapok valami különleges szivart, akkor azt elszívom egy ital mellett, különben semmi több. Ha erős dohányos lennék, valószínűleg nem tenném le emiatt, hanem akkor kimennék a kocsma elé, vagy ígyis megvenném a cigit, esetleg arra törekednék, hogy az olcsóbb kategóriából. Jó példa erre édesanyám, 35 évnyi dohányzás után. Ő már ezek miatt sem fog leszokni.
2012. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én leszoktam a piáról a kávéról most meg a cigiről azt mondták több marad a családi kasszában és láss csodát egyetlen egy fillérünk sem maradt pluszba, de legalább már nincs káros szenvedélyem.
2012. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az aki nem divatdohányos nem fog leszokni 50-100 forint miatt. Ha olyan árak lennének mint Angliában (5 font egy átlag cigi) akkor lehet nehezebb lenne bírni pénzzel.
2012. jan. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Angliába mikor keresnek 8 órával az önkormányzatnál 48000 ezret? Hogy ti mindig külföldel jöttök ez már paranolya. Tisza idióták a magyarok mindig mást néznek a fizetéseket miért nem nézitek? tényleg igaza van a kérdezőnek elég szűklátók vagytok mint a politikusok azok is más után mennek tiszta őrültek (vagy okosak)....
2012. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!