Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 1 szál vagy fél szál...

Napi 1 szál vagy fél szál cigitől lesz baja a kisbabámnak? A leszokáson vagyok már! 8hetes mami!

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hogy lesz-e baja, vagy sem azt nem lehet tudni előre. De mielőbb tedd le azt a napi egy szálat is. Én is dohányoztam a terhesség előtt és nagyon nehéz volt letenni, de pár hét alatt sikerült. Utánna 2-3 hét múlva már nem hiányzott. Néha ugyan eszembe jutott hogy most jólesne egy cigi, de akkor már simán megálltam. Sok sikert a leszokáshoz!
2011. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nézd, ha azt mondjuk, nem, kizárt, akkor miért tennéd le? Te is tudod a választ, nem egészséges, sem a babának sem a kismamának, előre nem tudni, lesz-e baja, koraszülött lesz-e, stb. de ha lehetséges, miért ne előzzük meg a bajt? Ezt úgy mondom, hogy én is dohányoztam, de le tudtam tenni a terhesség elején. Sajnos nem a hányós-típusú kismama voltam, és azért sajnos, mert így nehezebb volt letenni. De sikerült, mindkettőnk érdekében.

Én sokat gondoltam arra, hogy amúgy is heves a szívverése, és ha cigizel, még gyorsabb (nekünk volt szívhang hallgatónk is), és mit érezhet szerencsétlen apróságom azért, hogy nekem legyen 5 perc "örömöm".

2011. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát jót biztos nem tesz neki,de dicséretes ha leszokáson vagy,csak igy tovább:-) Következő lépésben probáld meg a kétnaponta fél szálat megcélozni!
2011. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tedd le! Az egyik ismerősöm, láncdohányos volt, amikor megtudta, hogy terhes egyik pillanatról a másikra letette és azóta sem nyúlt hozzá. Ma már 16 éves a fia. Ő azt mondja, a baba érdekében azonnal az zakatolt a fejében, hogy akkor innentől vége a cigizésnek és kész. Eszébe sem jutott rágyújtani és még kisértést sem érzett mert annyira az motiválta, hogy terhesség alatt minden olyat kerüljön ami nem jó a kisbabájának. Szerintem te is ne "egyszálazzál, meg félszálazzál" legyél erős a babád érdekében és dobd ki az összeset. másik ismerősöm viszont neki most 9 éves a kisfia, ő csinálta ezt amit mondasz, hogy csak egy szálat, aztán két nap múlva csak megint egy szálat. Súlyos asztmás a kisfia, szinte minden évben tűdőgyuszis. Mondta neki a gyerekorvos, hogy valószínű közrejátszik az anya dohányzása. Határozd el magad és légy erős, tedd le! Sok sikert hozzá!
2011. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de úgy nem lehet leszokni a cigiről,úgy hogy naponta szívsz fél-1 szálat..vagy leteszed vagy tovább cigizel...

Én 7 évig dohányoztam és egyik nap azt mondtam hogy többet nem gyújtok rá...egyrészt többször elájultam,de sajnos nem derült ki mi állt a háttérben,másrészt már drágállottam..ennek már 6 éve.. ez akaraterő kérdése....

és igen,lehet baja a babádnak még annyitól is,mivel teljes mértékben átjut a magzathoz...

2011. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Piros multifilter, kék multifilter, kék viceroy, ezeket szívtam 16 éves koromtól napi 1,5 dobozával, de volt úgy, hogy nyaraláskor 3 is elment egy nap.

6 hetesen, mikor az orvos azt mondta van petezsák, már nem szívtam többet. 8 hetesen látták először a szívhangot. (Hasi, sztk-s uh gépek, így nem csodálkozom.) De folyamatosan az járt az agyamban, hogy nem lehetek ennyire önző, az ő egészségéért le kell tennem. Azóta nem is gyújtottam rá. Persze kívántam, de már nem is kívánom. Párom még mindig dohányzik, de a szagától is rosszul vagyok már. 5 hónapos a lányunk 3300 grammal született a 38. héten, mellettem lévő ágyon egy olyan nő feküdt, aki végig dohányozta a terhességet, de persze csak mértékkel, ő is a 38. hétre szülte babáját 2600 grammal született. 2 barátnőm szintén "mértékkel" (szerintem ilyen nincs, vagy bagós vagy nem) dohányzott, egyiküknek 10 hetesen meghalt a babája (vagy ettől vagy nem, erre senki nem tud választ adni), másikuknak alig 2500 gramm volt a babája szüléskor, és időben szült. Hanna 6 hónaposan 9 kg volt, összeszedte magát, nem is kicsit.:) De könnyen lehetett volna baj.

Lehet, hogy lesz baja, lehet, hogy nem. De most jó kockáztatni? Egy élettel játszani?

2011. dec. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azt a felet meg már minek? Én is szívtam évekig. Abba is hagytam. Akaraterő kérdése az egész. Ne hisztizz! Légy felelősségteljes, elvégre maholnap anya leszel. Egy szál cigi többet ér neked? Nézz tükörbe és gondolkodj el rajta, mi a fontosabb! L27
2011. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Nekem van 1 ismerősöm aki leszokott már rég a cigiről és mégis majdnem elvetélt.2szer is bevérzett.Egy másik pedig cigizik és semmi baja egyik babájának sem 2 szült most a harmadikkal terhes.Teljesen normál súllyal szülte a picijeit.És azota sincs semmi bajuk.Nem azt akarom mondani hogy cigizz de sokan cigiznek és egészséges babát szülnek.
2011. dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Most komolyan. Azt a napi 1 szálat már nem bírod letenni? Holnaptól ne gyújts rá a babád miatt. Olyan nincs hogy nem tudod megtenni, ha napi fél-1 szálnál tartasz.
2011. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én bevallom őszintén 20 hetes koromig dohányoztam. 19 évesen estem teherbe, 20 évesen szültem a kisbabám. A dohányzás volt a mindenem, a cigaretta ott lógott a számban ha kellett ha nem ... Ahogy teltek a hetek egyre önzőbbnek és gonoszabbnak éreztem magam, hogy a saját gyermekemet mérgezem. Persze sokan mondták, hogy xy is dohányzott meg yx is és még is egészséges lett a gyereke ... De volt, hogy azt mondták, hogy yz is dohányzott akinek asztmás lett a gyereke, meg xx is, akinek meg esetleg lyukas szívvel született a gyermeke, amire azt mondták, hogy a dohányzás miatt van. Sok vita folyik erről de én azt mondtam magamban, hogy ha valaha, bárki is azt mondja majd nekem, hogy beteg a gyermekem és ez lehet akár az én önzőségem miatt is, többé tükörbe sem tudtam volna nézni. Örökké kínzott volna a bűntudat. Így letettem ... 20 hetesen az utolsó doboz cigarettámat a Párom kidobta a kukába és eldöntöttük, hogy leszokom és Ő majd segít nekem. De onnantól segítség sem kellett. AKARTAM. Magától értetődött, hogy nem gyújthatok rá, egy gyermek növekszik bennem, akinek a vitaminra van szüksége nem pedig a nikotinra...Kész, ennyi. A kislányom most 3 hónapos, egészséges, életerős, angyalian jó baba. Azóta sem gyújtottam rá ... Rengetegszer dohányosként látom magam álmomban és még akkor is érzem, a bűntudatot és úgy kelek fel, hogy hála Istennek csak álom volt. :) Nagyon kívánom a cigarettát számtalan alkalommal, de nem merek rágyújtani, most, hogy már itt alszik mellettem a gyermekem, vagy épp a karomban...Bele gondolok, hogy milyen jó, hogy nem kell a büdös, cigarettaszagot éreznie a ruháimon, hogy amikor megpuszilom nem lesz füstszagú a kis arca ... Én így vagyok nyugodt. Hálás vagyok Istennek, és a Páromnak, hogy sikerült letennem, még akkor is, ha kicsit megkéstem vele ... Mert minden gyermek megérdemli, hogy egészségesen éljen és annyi baj van mostanság, hogy ha egy mód van rá, legalább a saját szülei ne veszélyeztessék a babák egészségét! Csak akaraterő kérdése...Ha az megvan benned, nagyon egyszerű letenni. Csak akard. Ne fokozatosan, ne csak próbálgasd...Dobd ki a cigarettát a kukába és akard, hogy többé nem gyújtasz majd rá. Sok sikert és hidd el menni fog!

2011. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!