Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen elvonási tüneteket...

Milyen elvonási tüneteket tapasztaltatok a leszokásnál?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok kort/nemet és, hogy a különböző elvonási tünetek a leszokás melyik periódusában (mennyi idővel az utolsó cigitől) léptek fel.


Melyik volt a legnehezebb része a leszokásnak?

Koncentrációs zavarok?

Agresszió?


2012. jan. 28. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó cigimet egy este, lefekvés előtt néhány órával szívtam el. Utána, ahogy az mindig is a szokásom volt, ki akartam menni mégegyre, de akkor azonnal stopot parancsoltam magamnak. Akkor semmi gond nem volt, de ugye reggel megint csak az első dolgom volt hogy kimegyek a teraszra. Akkor már kicsit feszültebbnek éreztem magam, hogy nem gyújthatok rá reggel. Egész nap feszült voltam különben, képes voltam apró dolgokon kiakadni, pl. a számítógép befagyott, hihetetlen harag öntött el időnként. Én ezt nem próbáltam kajával helyettesíteni, nem is voltam éhes, szimplán régóztam, ilyesmi. Az első egy hét nagyon nehéz volt, a második már egy fokkal könnyebb, de akkor is az első hét nap a legnehezebb. Sokszor voltam úgy még nagyjából msáfél hónapig, hogy de kéne most egy cigi, de kéne...aztán az akaraterőm nagyobb volt.

8 évig szívtam különben, napi egy doboz elment.

29/F

2012. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem azonnal felléptek az elvonási tünetek:) Na jó, ez ebben a formában nem igaz, de másnap már igen, pedig biorezonancián voltam. Ingerültség, de legrosszabb a hiányérzet volt, és nyilván a hiányérzet idézte elő az ingerültséget. 44/N
2012. jan. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ingerült voltam,feszült,ideges.Mindenen felkaptam a vizet,a legapróbb dolgok miatt óriási balhét csaptam.Sokszor evéssel pótoltam a keletkező űrt.Az első hét volt a legrosszabb és nekem a 3. hét is nehezen ment.Hiányérzetem még most is szokott lenni,pedig már 5 hete nem dohányzom.
2012. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A fentebb leírtak mellett, számolhatsz azzal is, hogy az emésztésed is rossz lesz, nekem több, mint 1 héten át szorulásom volt miután letettem a cigit és a hasam is rendszeresen fájt.
2012. jan. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! 26 évesen szoktam le amikor Apukám meghalt tüdőrákban. Kb. 10 évig szívtam, az utolsó 1-2 évben töltögettem otthon.


Az ok ami miatt leszoktam akkor motiváció volt, hogy eszembe se volt idegeskedni a cigi hiánya miatt. Volt más aki sokkal-sokkal jobban hiányzott. Így engem az "agyi" dolgok nem érintettek. Nem voltam ideges, agresszív, ellenben depis az voltam egy picit.


Annál jobban a testi. Kb. 1-2 hétig azt se tudtam ki vagyok, milyen nap van. Az agyam kikapcsolt. A mai napig sem tudom biztosan, hogy ez a cigi miatt volt-e vagy a trauma miatt. Nehezítette a helyzetet, hogy a kávézást is abbahagytam így folyamatosan fájt a fejem, álomkóros voltam, szorulásom volt. Szerencsére ezek kb. 1-2 hétig tartottam, azután mintha elvágták volna őket.


Nagyon-nagyon sok videót néztem a youtube-on, amiben végstádiumú tüdőrákosokat mutattak. Ezzel utóbb rájöttem, hogy csak magamat kínoztam duplán, de akkor jónak tűnt.


Sokáig mély levegőt szippantottam amikor dohányos közelében voltam, de már ez sem kell. Néha még azt álmodom, hogy rágyújtok, de mikor felébredek tudom persze, hogy ez nekem már soha de soha többet nem kell.


Kitartást kívánok neked!!! Nem könnyű de hidd el megéri.


Ja, és ami a legrosszabb nekem az egészben, hogy több mint 10 kg-t híztam. De most fogyizok. Úgy vagyok vele hogy ha sikerült letennem a cigit ez is sikerülni fog. Az ember mindig saját magával kell hogy megvívja a legnagyobb harcait.


sok sikert kívánok neked!!!

2012. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%
Én anno értelmetlen kérdéseket tettem fel ismeretlen jóakaróknak,különböző fórumokon!! :DD
2012. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!