Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Ti nem érzitek...

Dohányosok! Ti nem érzitek ugy hogy csapdában vagytok?

Figyelt kérdés
Én 20év után hagytam abba,ugyéreztem teljesen felemészt,és nem tudok szabadulni a rabságbol,mignem egyszer döntöttem és nem gyujtottam rá többé.Egyre jobban érzem magam,fokozatosan tér vissza az energiám és nagyon örülök ennek.35F
2012. febr. 5. 16:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Rájöttem,hogy nem nyugtat meg a cigaretta,hanem csak az elvonási tüneteimet enyhiti egy kis időre,s ezt éreztem megnyugvásnak.De hát ez a feszültség létre sem jön egy nemdohányzó emberben igy végleg elhajitottam,semmi értelme.
2012. febr. 5. 16:09
 2/16 anonim ***** válasza:
én is hasonló gondolkodással indultam el:) Allen Carr könyvét hallgattam végig, de az is kb ezen az alapul. Bár nekem csak 3év dohányzás van a hátam mögött, de valóban sokkal jobb érzés nélküle. Néha kaja után megkívánom a cigit, de tudom, hogy ahogy meggyújtanám, rosszul érezném magam, bűntudatom lenne, és kezdődne elölről az elvonás. Bár mostanában egyre kevesebbszer gondolok úgy egyáltalán a cigire:)
2012. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Gratula neked.szerintem semmi jelentősége,hogy az ember miota szivja,a függőség nagyon gyorsan kialakul.Igy félév cigizés után is ugyanolyan a leszokás mint 20év után.Értelme nincs az biztos,jo nagy hülye voltam,hogy eddig szivtam.
2012. febr. 5. 16:24
 4/16 anonim ***** válasza:

ha minden leszokni vágyó ember így gondolkodna, sokkal könnyebb dolguk lenne :D sokan azért nem tudnak leszokni mert egyrészt bemesélik maguknak a cigi stresszoldó megnyugtató hatását, ami hülyeség, vagy elhiszik a dohánygyárak rémhíreit, hogy leszokni szinte lehetetlen, illetve azért idegesek ha már fél napja nem gyújtottak rá, mert megfosztva érzik magukat egy "jó dologtól". (én is így buktam el a leszokásban sokszor).

tényleg csak agyban kell helyretenni a dolgokat, és úgy az elvonási tüneteket szinte észre sem lehet venni:)

2012. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Valóban mondamak ilyet a dohánygyárak,hogy lehetetlen leszokni?
2012. febr. 5. 16:59
 6/16 anonim ***** válasza:

hát, azt próbálják belénk sulykolni, dobozokra is szokták ráírni hogy "A dohányzásról nagyon nehéz leszokni, ezért ne szokjon rá"

és ez ilyen placebo hatás :D amíg azt hittem, hogy nagyon nehéz, én is mindig elbuktam. Aztán az az angol csávó aztmondta, hogy könnyebb lesz mint gondolnám, tényleg könnyű volt :D Lehet valami pszichológiai dolog van az egészben, ahhoz a részéhez nem értek, és nem is érdekel, hogy hogyan sikerült, lényeg hogy nem vagyok rabja a nikotinnak:)

2012. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 5 év után szoktam le, igaz elég egyedi módszerem van. Amikor a cigi eszembe jut csettintek egyet az ujjammal és akkor tudom, hogy valami másra kell gondolnom. Van olyan nap amikor sokat csettintek még most is naponta, de már 3,5 hónapja nem gyújtottam rá. :)
2012. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Én szeretek cigizni, nem a függőség beszél belőlem. Bármikor simán le tudnám rakni, csak nem akarom.
2012. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utso próbáltad már?
2012. febr. 5. 19:32
 10/16 anonim válasza:
Tényleg egy rabság! Én például amikor cigiztem és volt, hogy reggel nagyon korán vagy egyáltalán a szokottnál korábban keltem legalább fél órával korábbra állítottam az ébresztőt mint a valós reggeli készülődéshez szükséges idő. Ez sokszor bosszantott is, mert , ha 4-kor kellett kelnem akkor természetes a fél négy, hogy a cigizés kávézás is beleférjen. Főleg reggeli cigiző voltam napközben nem szoktam , én úgy szoktam le róla, hogy nem keltem hamarabb és nem maradt idő cigi+ kávéra eleinte ingerült voltam, de egy pár nap múlva nem okozott gondot. Most érzem mennyivel jobb , reggel nincs az a rituálé és ettől jobban érzem magam:-)Na persze a pénz sem utolsó szempont, én inkább a valami fincsi kaját veszek a ' cigipénzen' és tudom, hogy ez legalább az egészségemet szolgálja ( én cigire havi 6000 ezret költöttem , nem sok ,de akkor is teljesen fölösleges, az Apám ő nem elég erős a cigi letevéséhez és orvosi segítséget sem kér a leszokáshoz :-( így hát szívja ezerrel napi 1-2 doboz megy el ki is lehet számítani mekkora pocsékolás anyagi téren, de ő tudja, én nem tudok hatni rá! Ja és folyton panaszkodik, hogy nem jön ki a pénzéből én olyankor kiszámítom mennyit is füstöl el havonta ... ) . 36N
2012. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!