Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen távolságig káros a...

Milyen távolságig káros a passzív dohányzás? Meg lehet ezt határozni?

Figyelt kérdés
Ugye a füst hamar szétoszlik, de pl. a szagát messziről meg lehet érezni. Akkor is lehet káros, ha nem látszik, csak a szaga érződik?
2009. jún. 3. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem lehet meghatározni.De abban sem vagyok biztos,hogy valóban annyira káros,ahogy mondják.Senki nem bizonyította még be,hogy aki beteg lett,a passzív dohányzástól betegedett meg.Legfeljebb azt lehet mondani,hogy ártott neki a dohányfüst.(Mert az biztos,hogy nem használ,de a szmog sem egészséges,még sem tesznek ellene semmit az emberek,nincs is annyi kampány ellene.
2009. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Attól még h valami nem látszik, még ott van ha érzed a szagát...
2009. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Azt tudtad hogy a passzív dohányzás nem is bizonyitott(kitalálta v.mi fószer és most minden téma erről szól) de ha érzed a szagát akkor is ha már szétoszlott a levegőben akkor nincs para. Amugy olyan 3m es körzetben lehet érezni.
2009. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a 3m nem 3m, mi panelban lakunk, amikor ház alatti kocsma előtt cigiznek, még az 5. emeleten is érzik a lakók. Nem tudunk ablakot nyitni, azon az oldalon. Sajnos.
2009. jún. 3. 18:41
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha ezt felfelé érted, akkor nem túl szerencsés, ha gyakran ki vagytok téve ennek, ugyanis a kémiai alkotóelemek odáig még simán elmennek. Pontos értéket nem tudok mondani, de nem hiszem, hogy károsabb lenne, mint egy forgalmas főútvonal mellett lakni.


"A dohányfüst több mint 4000 vegyi anyagot tartalmaz, amelyek túlnyomó része toxikus, míg 40 egyenesen rákkeltő; ezeket a dohányos mellett a hozzátartozói is belélegzik.


Annak a nemdohányzónak, akinek a párja dohányzik, 25 % százalékkal nagyobb az esélye arra, hogy tüdőrák támadja meg. Más megbetegedések például szív-és érrendszeri zavarok is felléphetnek.


A füstös szoba kiszellőztetése csökkenti ugyan a cigarettaszagot, de csak részben küszöböli ki a dohányfüst kémiai alkotóelemeit. A levegő minősége jóval a dohányos távozása után is rossz marad. "(szöveg a dohányfüstmentes életért honlapról)

2009. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

16:46-nak:

Volt az ismeretségi körömben egy olyan házaspár, ahol a férfi láncdohányos volt, a felesége meg nem, és mégis súlyos tüdőrákban halt meg olyan 64 éves kora körül. A pasas túlélte 11 évvel.

2009. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ellátogatok arra a honlapra!
2009. jún. 8. 11:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
11.15-nek. Mikor fogják fel végre az emberek h nem csak passzív,aktív dohányzástól lehet rákos az ember. Olyan ember is létezett aki sehogysem volt kitéve dohányfüstnek mégis tüdőrák vitte el, sok rákkeltő anyaggal találkozik az ember élete során és ezek csak a hajlamot növelik nem konkrétan rákot okoznak.
2009. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Én nem hiszem, hogy bárki is vitatná, hogy csak a dohányzás okoz rákot akár passzív, akár aktív. Én azért tettem fel a kérdést, mert rendkívül bosszant, hogy ilyen plusz kockázatnak vagyunk kitéve, mert az a sz@r kocsma itt üzemel alattunk és sajnos én egyedül nem tehetek semmit 29 másik lakás lakóival szemben.
2009. jún. 8. 19:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdést, én is sokat foglalkozok a témával. Alattunk lakik egy lakó aki egymaga felér egy kocsmával. Egyszerűen ami onnan feljön elmondhatatlan és mi sem tudunk semmit tenni. Ráadásul a 20 lakó több mint a fele dohányos. A lépcsőház is sokszor dohányfüstös, és már kivagyok hogy ennek a passzív dohányzásnak kell kitettem a két éves gyerekem és persze magunkat is mert mi sem dohányzunk. Most télen a lépcsőház ablakait sem engedik kinyitni mert ezen akarnak spórólni, inkább szívjuk a bűzt! Én nyitom ki ők csukják vissza. Csak már elfáradtam mert én egyedül vagyok ők meg 19-en:)))))
2010. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!