Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek melyik nagyobb...

Szerintetek melyik nagyobb bűn, a dohányzás vagy az alkohol?

Figyelt kérdés

Mert az furcsa, hogy a média egy szót se említ arról, hogy leszoktatná, esetleg betiltaná az alkoholt. Ami sokkal nagyobb bajt okoz, mint a cigaretta. Mert az alkohollal nemcsak saját magát öli meg, hanem másokat is veszélyeztet: család, autóbaleset, verekedés. Ez semmi ahhoz képest, ha mondjuk valakire egyszer egy hónapban rászáll a füst.


Mert az alkoholról van egy mondás: Öl, butít és nyomorba dönt. De a cigarettáról semmiféle mondás nincs.


2012. febr. 27. 05:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Az alkoholt lehet kulturáltan, felelősen is fogyasztani, keveset, utána nem ülünk autóba. Alkalmakkor szinte mindenki iszik egy pohárkával. Kis mennyiségben még egészséges is.

De a cigi a legkisebb mértékben sem egészséges.

2012. febr. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

a dohányzás.

ha a családban mindkét szülő erős dohányos, akkor a gyerekek életét is veszélyezzteti. továbbá beleivódik a cigiszag a lakásba is. tönnkreteszi a bőrt, a körmöt, a fogakat, emésztést, tüdőrák, gégerák is lehet a vége...stbstb

Plusz, itt nem érvényesül az a szabály, hogy kismértékben egészséges. dohányzó nőknek nagyrészt beteg babáik szüleetnek (koraszülött,asztmás,nikotinfüggő...stb)

ezen nem nyer senki,csak a dohánycégek

büdös, mocskos (mivel a legtöbben elhajigálják a csikkeket)

a kocadohányosok és a passzív dohányzás is betegít.

MÍG:

Persze az alkohol nagymértékben káros, attól is lehet függni, agresszív lehet, aki nem bírja, meg a kontrollt is tágítja.De egy kis pohár vörösbor vérképző pl. és nemhiába van az étlapon aperitifnek rövidital...az meg étvágygerjesztő.

Szóval a romantikus vacsorához, oké a vörösbor, de a cigaretta undorító.

2012. febr. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Relatív.


Az alkohol adott mértéken belül nem okoz jelentős kárt, viszont túlzásokba esve komoly következményei vannak.

A cigaretta ezzel szemben adott mértéken belül is káros ( hivatalason ez a tényállás ). " A cigarettára nézve nincs biztonságos választóvonal. " - Ez az ami fontos szerepet játszik az emberek hozzáállásában a cigaretta iránt, valamint ott vannak még a passzív dohányzással kapcsolatos hitek/ tévhitek.


Véleményem szerint az alkohol nem nevezhető semmiképpen sem bűnnek, amennyiben mértéktartóan fogyaszt az adott személy.

A cigarettára nézve az, hogy bűn-e, csak nézőpont kérdése.

2012. febr. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

ha valaki csak keveset iszik, illetve dohányzik, akkor a dohányzás rosszabb szerintem, mivel az alkohol mértékkel fogyasztva sokkal jobb mint a cigi.

viszont ha valaki sokat iszik vagy cigizik, akkor az alkohol lesz a rosszabb, mert az illető rászokik, nem fog tudni dolgozni, a társadalom normális tagja lenni, illetve másokra is veszélyes lesz.


az alkohol betiltását nem támogatnám, igy is sok szabály van ami a "hülyékre" lett szabva, és a normális emberek vannak ezáltal megfosztva a szabadságuktól. mondjuk a reptéri szinte összes ellenőrzést ide venném. ha nem lenne pár hülye, sokkal nyugodtabban lehetne utazni.

2012. febr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az alkohol. És aki élt már együtt alkoholistával, az tudja, hogy ez így van.

Egyébként dohányozni is lehet kulturált keretek között, csak sajnos a média és most már az emberek is boszorkányüldözést folytatnak a dohányosok ellen és azokat is egy kalap alá veszik a bunkókkal, akik betartják a társadalmi normákat.

2012. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az utolónak igaza van. Mint ahogy behozták azt a törvényt, hgy a pedofilokat kasztráltatni kell. /Aki meg ezentúl lopni fog, annak levágják a kezét. Vagy aki nincs megkeresztelve, elégetik máglyán./ Visszafelé haladunk a 15. századba. És montmár nem börtön jár ezekért, hanem kínzás.
2012. febr. 27. 13:57
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

Hát nem tudom. Nagyon ritkán iszom, persze volt bulizós korszakom, de annyit sosem ittam, mint néhány barátnőm. Ha havonta egyszer iszok alkoholt. A húgom még a vadbulizós korszakában van, de őt sem láttam egy-két alkalomnál többször részegen.

Nem mintha én nem buliznék, de általában alkoholmentes itallal, vagy egy Jägerrel beérem.


Ugyanakkor dohányzunk én is, az ikertestvérem is és a húgom is. Itthon egymás előtt rá is gyújtunk-ugyan melyikünket zavarná. Volt már rá tavaly példa, hogy cigivel a kezemben (!!) rászóltam egy idősebb férfire, hogy itt cigizzen mellettem, ne ott a négy éves gyerektől fél méterre. Aztán az anyja meg is köszönte nekem.

Egyszer a WestEnd előtt a húgom szólt be egy nőnek, hogy nem a legszebb látvány, az egyik kezében cigi, a másikkal a kisgyerekét vezetgeti.

Visszaszólt, hogy mit kell a dohányosokat csesztetni, mire rágyújtottunk, mintegy jelezve, hogy egy hajóban evezünk. Az arcán volt, hogy a francba kívánt minket, de eldobta a cigijét.


Anya is dohányzik, mióta az eszemet tudom, de SOHA nem szívta előttünk.

Nem volt őszinte a mosolya, mikor 14 évesen a kislánya rászokott, de nem is tiltotta, mert tudta, hogy felesleges. Onnantól már előttem is szívta. Aztán bővült a kör, dohányzik az egész család (apa nem él velünk, négyen vagyunk csajok).


Utálom, amikor az emberek azt hiszik, hogy szántszándékkal kisgyerekek előtt cigizik minden dohányos.


Az alkohol szerintem nagyobb veszély. Mi legfeljebb a saját tüdőnket tesszük tönkre, de lakott itt az utcánkban egy alkoholista. Már szerencsére meghalt, de verte a feleségét, a gyerekeit, mindennapos vendég volt náluk a rendőr.

2012. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Alkohol.
2012. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti kitalálom: 20/L :D :D :D
2012. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a cigi, mert az kis mennyiségben is káros. Az alkoholt lehet mértékkel és sokkal jobb a ciginél. A büdös füstben nem tudom mi jó.
2012. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!