Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek melyik nagyobb...

Szerintetek melyik nagyobb bűn, a dohányzás vagy az alkohol?

Figyelt kérdés

Mert az furcsa, hogy a média egy szót se említ arról, hogy leszoktatná, esetleg betiltaná az alkoholt. Ami sokkal nagyobb bajt okoz, mint a cigaretta. Mert az alkohollal nemcsak saját magát öli meg, hanem másokat is veszélyeztet: család, autóbaleset, verekedés. Ez semmi ahhoz képest, ha mondjuk valakire egyszer egy hónapban rászáll a füst.


Mert az alkoholról van egy mondás: Öl, butít és nyomorba dönt. De a cigarettáról semmiféle mondás nincs.


2012. febr. 27. 05:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A cigarettának jó nyugtató hatása van.
2012. febr. 28. 15:46
 12/18 anonim ***** válasza:

"A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad."


Tényleg én voltam! De honnan tudtad? :D 20/L

2012. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja, jó nyugtató hatása, persze, a tüdődbe és a légcsövedbe lerakódik a kátrány, aztán ha futnod kell vagy aktív munkát kell végezned nem kapsz levegőt. Tehát igazad van, nyugtató hatása van, nyugodj békében:)
2012. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Relatív.Ha dohányzol annak is megvan a kockázata.De ha iszol,az megöli az agysejteket,sőt ha a mértéket sem tudod,akkor akár saját magadra ,akár másra is jelenthetsz veszélyt,a részeg ember nagyon agresszív tud lenni.Egyik sem jó,mindkettő káros szenvedély,de az alkohol szerintem nagyobb bűn.A cigi is nagyon káros,de ha alkoholista leszel akkor belülről teljesen tönkremész,kivülről is úgy nézel ki,mintha kimostak volna,remeg a kezed,a bőröd is megváltozik teljesen ,táskásak lesznek a szemeid...
2012. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Pocsolya ugró!

Az alkoholista jobb?

Az meg remeg a piáért,és sokkal jobban kikészíti a szervezetet,egy alkoholista sem fittebb a dohányosnál.

A dohányzás nem betegség,az alkoholizmus viszont igen.

2012. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó! Te elolvastad hogy fentebb mit írtam? Alkoholt csak MÉRTÉKKEL! Mellesleg a cigaretta is betegségnek minősül, nem vagy tisztában a fogalmakkal. Mindkét anyag veszélyes, de a cigi a legdurvább és leggyorsabb, leghatásosabb méreg. Nyilván te is dohányzol, és azért tartasz ki a cigi mellett. Na mindegy, nem vitatkozom senkivel. Akkor is tudom hogy igazam van.
2012. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

tehát itt a kérdés dohányzás vagy alkohol , na most a kérdező nem bírja az alkoholt és elhányja magát 2deci pálesz/strórum/abszint nemtudom mi után , de látszik hogy részrehajló már a kérdés is.

na most az hogy te csak arra ismersz mondást megint téged minősít.

a dohányzás drágább mint az ivás szerintem ez persze sokmindentől függ de aki csak péntek esténként elmegy házibuliba havi 4 alkalommal és 1500-2000 forint a belépő de az már elég bitangos az még olcsóbb mint a cigi még mindig és egészségesebb.

ha már függőségről van szó mindkettő megölhet egyik tüdőt másik májat küldi szét de a cigitől tény hogy sokkal több gondod lehet , én bevallom ritkán iszom de akkor nagyon sokat itt értsd 7-8deci tömény körül minimum5deci max. attól függ ha szivarozom nem bírok sokatm ert a füst üt a szívre az meg nekem ritmuszavar kis koromban nem kockáztatom 1ütt a kettőt szóval így módjával tolod mint én és csak alkalmakkor akkor teljesen okays.

2012. márc. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A kettő komponense!
2012. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!