Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros a jövőre nézve...

Mennyire káros a jövőre nézve a 16-17 éves kamaszoknak a füves cigi?

Figyelt kérdés
Például milyen hátrányuk lesz jövőbeli életükben mondjuk ha 25-30 évesek lesznek?
2012. márc. 9. 13:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
függőség.
2012. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Nagyobb esély van pszichés betegségek kialakulásának,pl.pánikbetegség stb.
2012. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé,mert ha hajlamos az ember a függőségekre,és bejön neki,akkor igen hamar rá lehet kapni.

Annál pedig nincs rosszabb,mikor elmegy melletted az élet ,amig te be vagy szívva akár napi rendszerességgel. Aztán 25 évesen megvilágosodsz,hogy nem tartasz sehol az éeltben,nem tettél le semmit az azstalra és kilátástalan a jövőd a fű miatt.

Én dolgoztam ilyen emberekkel,és hiába mopndják,hogy erre nem lehet rászokni,de igen,rá lehet. Lelki,pszichés függőség,menekülés a valóság elől,ez talán még rosszabb mint a fizikai függőség-ami állitólag- nem tud kialakulni.

Szóval elindulHAT (nem felétlenül) az ember a lejtőn ,főleg kamaszkorban ez egy jó vészkijárat a problémák elől. Azt a pillanatot pedig te sme kivánod magadnak,mikor rájösz,mennyi időt,élményt,abráűtot elvesztegettél és veszitettél a drog miatt! Azokat soha senkitől nem kapod vissza. Most ezt biztos túlzásnak,meg dramnatikusnak fogjátok titulálni,főleg aki rendszeres használó (nem arról bezsélek aki 2 havonta rágyújt egyre és megnéz otthon egy filmet,bezabál és elalszik) ,de én ilyen emberek közt dolgoztam,tudom mi a helyzet.

2012. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Olyan károsságra gondolok, hogy később szellemi fogyatékosságot kap, vagy a gyereke fogyatékos lesz vagy hasonló?
2012. márc. 9. 16:09
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem beszívva csinál gyereket, akkor a gyereknek kutya baja sem lesz. A fű hatása néhány óra alatt kimegy a szervezetből és akkor már kimutathatatlan. Hosszú távon inkább mentális problémákat okoz, de gyereke simán lehet. Ja és most férfiről írok, nő természetesen ne szívjon, főleg ha terhes, mert akkor viszont tényleg okozhat súlyos következményeket.
2012. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
szerintem káros. és nem lesz tőle keményebb vagy menőbb. lesz egy jó függősége,ennyi. sok sikert neki a továbbiakban...
2012. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Scarlett Butler válasza:
szerintem szellemi fogyatékos lehet a gyereked
2012. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A memóriára hatással van azt mondják romlik.

Viszont szerintem nem károsabb,mint az alkohol.Az alkoholtol is lehet függeni,és bele is lehet halni az alkoholizmusba,alkoholmérgezést is lehet kapni.Viszont ha néha megiszol egy pohár finom bort az ebéd mellé,attól nem lesz semmi bajod,sőt egészséges is!

A mértéktartás mindenre vonatkozik.

Ismerek olyat aki naponta sziv füvescigit,és rendesen dolgozik,építi a házát és az életét is.Olyan dolgokat kitalál és megvalósít ami nekem eszembe sem jutna.Kreatív ember!Viszont ismerek alkoholistákat is akiknek nincs semmijük,büdösek undorítóak,és megvannak számlálva a napjaik.

Szóval én nem mondom hogy a fü,vagy bármely más tudatmodosito szer egészséges volna,én csak azt mondom,hogy az emberi hozzááláson mulik az,hogy valaki tönkreteszi e magát vagy sem,mert ennek a dolognak ezer és egy módja létezik.

2012. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
És még valami:a fűnek nincs halálos adagja, szemben a nikotinnal,és az alkohollal
2012. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
13%

Kedves utolsó . Na ne röhögtess , hogy a drognak nincs halálos adagja mert itt helyben meghalok . Inkább nézz utána miket beszélsz .. Mi az hogy a fűnek nincs káros anyaga ? Beszívsz jól , ha tetszik szépen lassan függő leszel és jönnek egyre a keményebbek . Például aki vénásan adja be magának , és megy kézről kézre az AIDS-is megy emberről emberre. A füves cigi 4-5 hónapig kimutatható a vizeletben , és a hajszálakban is . A nikotin túl adagolás elég sekély , mert azért nem "zabálják a nikotint" , viszont ha túlságosan túlzásba viszed a drogot , elég rendesen halucinálni fogsz . Volt egy olyan lány aki szépen rendesen megnyalta az LSD-t kb a 10.-en lakott és látta , hogy milyen szépen repdesnek ott kint a madarak , és a drog hatásától ő is azt hitte , hogy madár és szépen lassan kirepült az ablakon szörnyet is halt ... Ennyit röviden a drogotoktól , használjátok csak magatokat roncsoljátok szét .


Üdvözlettel : Egy detoxikálóban dolgozó nővér kisfia :)

2012. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!