Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros a jövőre nézve...

Mennyire káros a jövőre nézve a 16-17 éves kamaszoknak a füves cigi?

Figyelt kérdés
Például milyen hátrányuk lesz jövőbeli életükben mondjuk ha 25-30 évesek lesznek?
2012. márc. 9. 13:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Kedves utolso,én nem azt irtam,hogy a fünek nincs káros anyaga.Hanem hogy halálos adagja nem ismert.De csak a marihuánárol beszélek,nem a többi drogról.Ennek te nézz utána!
2012. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

16-17évesen akkor lehetett volna káros a jövőre nézve, ha kivágnak a suliból, így 28 évesen meg max ha kiderül, és kivágnak a melóból. utóbbira egyébként volt már példa kétszer is.

szóval ezeket a káros hatásokat általában a főnök gerjeszti, nem maga a növény. :)

2012. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Hello!


A kérdésre válaszolva, nem okoz maradandó károsodást, és nem leszel idegbeteg sem... Viszont ne legyen ez az életed értelme... Akinek van célja, vagy határozott, annak semmi baja nem lesz...


A detoxos fiának...=))

Ennek és sok más drognak van ismert halálos adagja, csakhogy ezerszer nehezebb túladagolni, mint sok legális drogot (mert ha hiszed ha nem az alkohol és a nikotin is DROG)... Ráadásul mindenki jobban járt volna ha tényleg meghalsz a röhögéstől=))... Minimálisan káros, mert elszívják, de írj egy rossz tulajdonságot, ha sütiben fogyasztják... Te elolvasod azt amit írsz? Próbáld meg, lehet, hogy legalább akkor belehalsz a röhögésbe... Szóval állítod, hogyha beszívsz és tetszik, akkor függő leszel... Ez maximum pszichés alapon működhet, de ilyen alapon megkóstolod a fagyit, tetszik, és függő leszel... Aztán ha a fagyi nem elég, akkor jön a csoki, a torta, és kóla... A következő mondatod nem egészen értem, mert a kendert nem igazán lehet INTRAVÉNÁSAN beadni, szóval gondolom itt a heroinról írsz... AIDS... Mert itt Magyarországon természetesen mindenki AIDS-es és senkinek sincs saját tűje... Ez természetes =))... A vizelettel egyetértek, de a hajszálaktól eddig nem igazán hallottam... A nikotin túladagolása tényleg csekély, ellentétben az alkohollal, ami szinte napi rendszerességgel esik meg a világon... A kender túladagolását már megbeszéltük... Hallucinálás... Gondolom itt megint egyéb drogokról van szó, mert a kendertől a büdös életbe nem fogsz utazni... A végére meg egy régi antidrogos történet (a kenderhez semmi köze), aminek a tanúsága az, hogyha nem tűzzel vassal üldöznék a drogosokat, hanem ártalomcsökkentést végeznének, akkor mindenki jobban járna... Megjegyzem ha normális ember LSD-ik, akkor az egyetlen veszélye ez, ami annyival kiküszöbölhető, hogy van melletted egy személy aki nem áll a hatása alatt... Ennyit röviden rólad, remélem csak magadnak ártasz...


Üdvözlettel: Egy OLVASOTT fiatalember...=))

2012. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Van halálos adagja a marihuánának, azt hiszem 5-7 kg körül mozog. Normális ember egy grammot SE teker be egy cigibe, a legdurvább füves, akivel találkoztam eddig, az is max. 0.5-öst tekert, de az elég volt neki fél napig. Mellesleg a fűre tényleg nem lehet rászokni, esetleg a mellé tekert dohányra, arra viszont durván. Persze, olykor hiányzik a fű, de ha sikerül lekötnöd magad, akkor pár perc alatt elmúlik. Én kb. havonta szívok kicsit, mégse érzem magam hülyének, idegbetegnek stb., főiskolára járok, és - nem egoból szólva - elég jól teljesítek.

Szó ami szó: kb. annyira lehet káros, mint a számítógépes játékok: ha van mellette életed, akkor semmi gond, de ha nagyon belemélyülsz, és úgy érzed az a valóság, ott baj van.

2012. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 mr.brown ***** válasza:

Most erről vitatkozhatnánk, hogy melyik károsabb a fű vagy az alkohol, de szerintem az a lényeg, hogy egyiket se csináld napi szinten. Az még bőven rendben van, hogy havonta elmész bulizni és valaki hozott füvet és beleslukkolsz egy párat, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy mértékkel csináld mind a kettőt.

Saját tapasztalatból mondom, mert én régen egy évig heti két naponta szívtam átlagba (olyan társaságba voltam) és megbántam azt vettem észre, hogy rosszul tanulok, nem érdekel semmi csak elvagyok a magam kis világában és jól el is híztam, mert a fűtől éhes lesz az ember. De igazából magadat kell megkérdezned, hogy tényleg akarod ezt?! De sok ember még mindig nem tudja rá a választ, azért mert erre nincs jó választ, mindenkinek magában kell eldöntenie, hogy mit akar az életben, én a tanulást választottam, de ettől még nem vagyok jobb ember, mint akik napi szinten küldik a cuccot csak nekik más az élet céljuk vagy áldozatul estek egy olyan tárgynak és csak kevés ember tudott kijutni a hatalma alól(ez alatt nem füvet értem). Tehát majd, ha te is oda kerülsz tedd fel magadnak a kérdést amit csak te tudsz eldönteni.

2012. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
64%

ömmm, te nem tudsz olvasni? a füves ciginek NINCS halálos adagja! és pont. Inkább neked kéne utána nézni 1-2 dolognak. Amúgy persze h káros, mert mi nem az? ez például a tüdőre (körül-belül annyira mint a sima cigaretta) és hosszú távon a memóriára is csekély mértékben.

Ha nem megy el más illegális drogok irányába akkor nem lehet olyan nagy baj, kivétel ha elkapják vele a hatóságok ugye. Annyi viszont biztos h sokkal kevésbé káros szellemileg, testileg, és szociálisan mint az alkohol.

2012. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

elég kevés olyat láttam akinél ez tényleges függőséget okozott volna. én 3 évig csináltam és aztán gond nélkül abbahagytam. több mint egy éve hozzá sem szagoltam pedig lett volna rá alkalmam és nem is hiányzik.

hosszú távon okozhat pánik betegséget, rövidtávú memória kiesést, halucinációt, zárkózottságot.

2012. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. ehez még annyit hogy tiszta hülyeség, hogy ha szex közben be vagy szívva (nőként) és terhes leszel baja lesz a gyereknek. sajnos van alkoholista rokonom, részeg volt mikor gyerek megfogant és teljesen egészséges babát szült. van egy barátnőm aki teljesen be volt állva a fűtől rendszeresen. terhes lett, a gyerek egészséges. de persze a terhesség alatt nem szívott.
2012. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 agresszív kismalac válasza:
a fű nem drog :D
2012. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Helyedbe én el se kezdenék cigizni,de ha már elkezdted,megpróbálmék leszokni róla,mert tönkreteszi a májadat,és a közérzeted is romlik. pl. rossz szájszag,ruhaszag, lakás..:)
2012. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!