Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek napi olyan 2,...

Szerintetek napi olyan 2, maximum néha 3 szál cigi az sok?

Figyelt kérdés

Heló!

Volt olyan is amikor napi fél dobozzal is elszívtam amikor a haverokkal voltam és unatkoztunk. Aztán a fél doboz után rájöttem hogy ez undorító, büdös cigaretta, és hogy miért szívom ezt a szart...? Akkor olyan 3-4 napog nem szívtam, de aztán elkezdtem kívánni, és elhatároztam hogy csak napi 1-2 szálat fogok szívni. Nekem ez azért tetszik mert amikor az ember reggel, és este elszív egy szálat akkor az még jól is esik, de ha monjuk má fé dobozzal az már undorító.

Én már 2 hónapja tartom hogy napi 2 szál, az 2 szál legyen és úgylátom beválik, tök jól érzem magam és nem hiányzik csak néha ennél több de van önuralmam és amit megfogadok azt tartom.


Remélem a jövőben is ez így fog maradni hogy 1-2 szál (kék Dunhill). Mi erről a véleményetek?

Kérem a kedves antidohányos barátimat hogy maradjanak ki ebből a kis beszélgetésből...;)


2011. ápr. 18. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
1 is sok, ha le akarsz szokni, de első lépésnek tökéletes. Próbáld meg úgy, hogy ha nem hiányzik nagyon, ne gyújts rá csak megszokásból, akkor az a nap maradjon ki!
2011. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden szál egy szög a koporsódba, sajnos. Hidd el nekem, biológusként láttam már halott ember tüdejét szétcigizve.
2011. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gfero ***** válasza:
1 gond van vele hogy idővel nem lesz elég az 1-2 mert függő leszel .én 24 évig dohányoztam és leszoktam igaz hogy nagyon nehezen 1 éve hogy nem dohányzom de van hogy még mindig kívánóm.az elején én is próbálkoztam avval hogy 1-2 szál csak hogy rövid időn belül megint 2 doboz lett.ha rám hallgatsz minél hamarabb teljesen abbahagyod.
2011. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első körben nem lenne rossz megközelítés, hogy korlátozod az elszívott szálak számát, de vigyázz vele, mert becsapós. Sokkal jobb, mintha láncdohányos lennél, de hosszú évek alatt sajnos a napi 1-2 szál is megteszi a hatását (ha csak arra gondolsz, hogy még a passzív dohányzás is mennyi kárt okoz). Láttam már olyan beteget, aki "csak napi 2 szálat szívott", de azt jó sokáig - hát nem szívesen cserélnék tüdőt (sem) vele. Sok igazság van abban, amit a harmadik válaszoló írt, gondold végig.
2011. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem sincs sok értelme a dolognak, ha ilyen jól megbírod állni, akkor érdemesebb letenned teljesen, mert ezzel csak folyamatosan fent tartod az esélyt, hogy újra keményen visszaszokj.
2011. ápr. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1-2 szál talán még nem veszélyes, de az tény hogy nagyon sokat rombol az egészségeden.
2011. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és még annyit hozzátennék hogy hosszútávon ennek is megérzed a hatását.
2011. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi csak nagyon-nagyon hosszú távon lehet ártalmas, akkor is kis eséllyel. Reggel elszívok egyet, meg munkából hazafele egyet. Ha ideges vagyok akkor munka közben is egyet. Semmi bajom nincs tőle. tudom, hogy nem jó dolog, de jól esik.
2011. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!