Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás mennyire csökkenti...

A dohányzás mennyire csökkenti a tüdőkapacitást?

Figyelt kérdés
Tehát mennyivel lesz gyengébb az ember tüdeje?
2012. márc. 27. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, milyen betegség alakult ki. COPD esetén nem kizárt a 65-70 %, de rosszabbakat is hallottam. Tödőrák esetén meg az előrehaladottságtól függ.
2012. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Hosszú távon akár 10-20 százalékkal, évtizedek alatt pedig még radikálisabban.

Persze egy ideig visszafordítható a folyamat, egy idő után már csak enyhe sikerek érhetők el.

Érdemes megnézni a különbséget a "Bodies" kiállításon a dohányos és a nem dohányos tüdő között. Durva...

2012. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még most is fulladok,pedig nemrég szoktam le.:(
2012. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akár 100%-ban is. A COPD a dohányzás következtében kialakuló legalattomosabb betegség, mivel kezdeti stádiumban nagyon enyhe tünetei vannak. Az idő előrehaladtával a légzésfunkció egyre csökken, először hörgőtágító gyógyszereket kell szedni, később már csak oxigénterápiával (oxigén palack vagy koncentrátor napi 16-20 órán keresztül) lehet fenntartani az oxigénszintet. A vége fulladásos halál.

Anyukám IV. stádiumú COPD-s beteg, szörnyű nézni a kínlódását és a fuldoklását.

2012. márc. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen gyakran gyújtasz rá? Milyen fajtát szívsz? Naponta vagy alkalmanként? Naponta mennyit?

Hány éves vagy?

2012. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de még jöhetnek válaszok! :))

Utolsó: Ahogy olvasgatom a "dohányzás" topicot látom hogy ezt a kérdésedet elég sok helyen felteszed de szerintem csak a kíváncsiságod miatt ;)

De hogy azért válaszoljak, nagyon eltérő hogy mit szívok nincs "megszokott". Általában közepes erősségűt és úgy napi fél dobozzal.

2012. ápr. 15. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:

ok

Hány éves vagy ?

Mióta dohányzol?

Nem gondolkoztál el még a leszokásról?

2012. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!