Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Örültök, hogy április 1-jétől...

Örültök, hogy április 1-jétől az ÁNTSZ bünteti a zárt vendéglátó- és szórakozóhelyeken történő dohányzást?

Figyelt kérdés
Én személy szerint jónak tartom, eddig sokszor pont a dohányfüst miatt nem nagyon jártam szórakozóhelyekre, lehet, hogy ezután ez változni fog. Remélem betartják az új törvényt és nem találnak "kiskapukat".
2012. márc. 28. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen. Baromi jó érzés, mikor hazamegyek egy kocsmából/szórakozóhelyről és nem hányom el magam a saját szagomtól. Meg persze nem csípi a szemem a füst:)

Egyébként érdekes módon a dohányzó ismerőseim többsége is azt mondja, hogy jobb így.

2012. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kedvenc falusi kiskocsmám bezárt emiatt. A tulaj érezte, hogy nem tudná kifizetni a bírságokat... Most mit mondjak? Ebben az országban csak a furkósbotot ismerik. Azzal egyetértek, hogy legyenek nemdohányzó helyek. Egy dohányzó helyre mért eszi be a fene a nemdohányzókat? Szóval, hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem örülök.
2012. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sikamlós terület...

Igazság sosem lesz. Másképp látja egy dohányos , másképp, aki nem dohányzik.

Szigorítással egyet értek, de ez már túlzás. Én meghagytam volna a döntés szabadságát. Ha úgy van kedvem, akkor egy füstös kiskocsmába megyek, ha meg nem, akkor egy nemdohányzó szórakozóhelyre.

Én dohányzom, de útálom, amikor még ki sem lép a barom a liftből és már gyújtja a cigit, vagy a buszmegállóban fujják a füstöt.

De biztos szép látvány lesz az is, amikor a munkahelyek, hivatalok előtt tömegével járnak majd ki az utcára cigizni.

Itt az egyik iskolában, a tanári karnak volt egy elkülönített, szelőztetett dohányzó szoba kijelölve. Ezt mindenki tudta, belépés csak saját felelőségre.

Most a fél tanári kar, nyugdíj előtt álló igazgatóval egyetemben az iskola előtti jegenyefához járnak.

Baromság.

Én végülis jól jártam ezzel a törvénnyel, mert így kipróbáltam az elektromos cigit és át is szoktam rá. Mostmár fújhat a seggembe az összes közterület és ántsz ellenőr.

2012. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az előttem hozzászólóval nagyon egyetértek, és hasonló a helyzet nálunk is. Utálom aki lépcsőházba már rágyújt, viszont kocsmánál dönthessenek már ők, hogy vállalják e ezt. Vendéglátós vagyok, szerintem a kocsmák nagyrésze az első bírságig lesz.rja, utána viszont komolyan fogják venni, és így el fognak néptelenedni, mivel az alkoholistákból, a dohányosokból, és a játékgépesekből van igazi bevételük (Már elnézést, de ez így van.). Kíváncsi leszek, én is dohányzom, de valószínűleg nagyjából be fogom tartani, vagy eldugott helyekre fogok járni.
2012. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem egy nagy hülyeség ez az egész tiltás és csak a nyugatot akarják már megint majmolni,pedig közel nem vagyunk azon a szinten.

Bár a tiltás jó oldala az,hogy átkényszerültem az e cigire,ami olcsó és nem olyan káros,mert nem tüdőzöm le:)

2012. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha letüdőzöd, akkor is elhanyagólható a károsanyag tartalma és az sem rákkeltő.
2012. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fenek Elek válasza:

Hehehe, ha nem tüdőzöd le, akkor miért szívod? :D


Mellesleg a kérdéshez annyit fűznék, hogy ez diszkrimináció a dohányosokkal szemben. A kocsmák mindig is arról szóltak, hogy ittunk, cigiztünk és csocsoztunk. Kérdem én: Mi lesz a következő? Betiltják a kocsmákban az alkoholfogyasztást?

Szerintem ez elég sok kocsmát szarul érint.

2012. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én cigizek, nekem tök mindegy hol . a nem dohányzóknak kevésbé, ugyanis eddig megtehettem hogy pl ak ocsmába cigiztem ahol a légkodni meg a szüröje legalább takaritott valamit a levegön, most meg mehet ki az ember az utcára és fújja a füstöt a-ra is b-re is . nahgyon eszes törvény volt...
2012. márc. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a magyar mentalitás miatt csak a kemény tiltás lehet a nyerő. Utálom, amikor diszkóban nem az asztalnál, hanem a parketten ugrándozza szívják a cigit, nem törődve azzal, hogy a hamu és a parázs mihez ér hozzá. Utálom, amikor valaki annyit elszív, hogy büdös lesz a helyiség, és a ruhám. Na meg amikor a társaságban van 1-2 bagós, és emiatt nem tud az ember a nemdohányzó asztalhoz ülni, már ha van egyáltalán ilyen.
2012. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nos én egy ideje nem dohányzom.De anno azért mentem el a "kocsmába"hogy megigyak pár sört,és elszivjak pár cigarettát miközben beszélgetek a haverokkal.Szerintem ez a kocsma lényege.Szóval kellene dohányzó,és nemdohányzó kocsma és mindenki eldönti,hogy melyikbe akar bemenni.

A másik dolog,ha én megveszek egy "drogot"(cigaretta)7-800ft ért legálisan,aminek a 80százaléka adó,akkor könyörgöm,annak a használata ne legyen már illegális!!!!

Hát a jó k...va anyjukat,még utána majd megb....k 50ezerel. Erre van ész,ilyent tetű országban élünk....

Bár mondom én már nem dohányzom.

2012. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!