Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen volt amikor először...

Milyen volt amikor először cigiztél?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok de még soha nem próbáltam, mindig is undorodtam tőle, mert a szüleim és anyukám egész családja cigizik. Lett volna alkalmam kipróbálni, de gyerekkorom óta éreztem a cigifüstöt amit a mai napig nagyon utálok. Most, hogy egyetemre kerültem bárkivel beszéltem már legalább egyszer próbálta a cigit, ezért lemaradva érzem magam. Kíváncsiságképp kipróbálnám, ezért arra gondoltam, hogy amikor nincs itthon senki a szüleimtől elveszek egyet és elszívom. Azt hallottam, hogy az első nagyon rossz érzés, köhögni lehet tőle, marja a tüdőt stb. Ez igaz? Első szívásnál letüdőzzem vagy ne?

Leírnátok, hogy nektek milyen volt a legelső alkalom? Tényleg olyan rossz? Elsőre rögtön elszívtatok egy szálat vagy csak párszor beleszívtatok?


2012. márc. 31. 20:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Ezért érzed magad lemaradva? Inkább büszke lennél rá. Én sem próbáltam még ki soha sem, és nem is érdekel milyen.
2012. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam, és nagyon rossz volt! De mivel a többiek szívták, én is tovább hősiesen. A cigiben lévő nikotin alattomos drog: hiába nem esik jól, rászoksz. Nekem sikerült, ez volt életem egyik legszerencsétlenebb döntése!
2012. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy? Igen ezért érzem magam lemaradva, mert a barátom is régebben cigizett néha és nem tudom miért, de neki se merem elmondani, hogy még nem cigiztem, azt mondtam, hogy már próbáltam egyszer. Szinte senki se tudja, hogy még nem cigiztem, eddig csak egy barátomnak mondtam el. Igazából kíváncsi is vagyok rá milyen, kipróbálnám egyszer.
2012. márc. 31. 20:46
 4/39 anonim ***** válasza:
én 19évesen próbáltam ki, először furcsa és szokatlan kicsit kellemetlen, pár évre rá újból rágyújtottam, de nem szoktam rá.
2012. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

fél szál kékmultit szívtam el, annyira nem köhögtem tőle.

Első szívásnál én nem tudtam letüdőzni de a másodiknál már igen.

2012. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Attól, hogy egyszer kipróbálom nem lehet rászokni, ugye? Amikor másodszor szívtatotok el egy szálat akkor is rossz érzés volt vagy az már semmi rosszat nem okozott?
2012. márc. 31. 21:29
 7/39 anonim ***** válasza:

Második voltam. Én gimis koromban próbáltam ki, és 18 éves koromban szoktam rá az első munkahelyemen. Amikor felvettek az egyetemre, katonáskodni kellett előtte. Szívtam rendületlenül, sokba került, sokszor nem is volt, de azért hősiesen kitartottam. Olykor elég sokat szívtam: vizsgaidőszakban 100 szálat is elnyomtam egy nap. Ez év elején még olyan 70/nap körüli átlagot produkáltam, és akkor szoktam át az elektromosra. 35 éven keresztül szívtam az analóg cigit, és közben pipáztam is, ha úgy tartotta a kedvem.

Azt tanácsolom, hogy próbáld ki, elégítsd ki a kíváncsiságod, én tuti, hogy megtenném a helyedben. Az is tuti, hogy nem fog jól esni! Okulj az én példámból, és ne gyakorold addig, amíg jól esik, hanem felejtsd el!

2012. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Szerintem az önuralmadtól függ rászoksz e.

Egy alkalomtól nem lehet rászokni.

De ha elkezdesz naponta rágyújtani pár hónap alatt rendesen rá fogsz szokni.

2012. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Másodszor rosszabb volt, egy szál világoskék szofit szívtam el.
2012. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Csak emiatt ne próbáld ki,mert ha rászoksz,nagyon kib@szol magaddal.Ha engem kérdezel,én inkább előnyben érezlek,mivel nem kaptál rá erre a függőségre.Ne hagyd,hogy ezt éreztessék veled,te ettől nem vagy kevesebb,inkább mázlista vagy.Szörnyű a leszokás,ne akarj keresztül menni rajta,mert az egy igazi rémálom,maga a pokol.Legalábbis nekem az volt.Még emlegetni fogom egy darabig,annyira rossz volt.
2012. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!