Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen volt amikor először...

Milyen volt amikor először cigiztél?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok de még soha nem próbáltam, mindig is undorodtam tőle, mert a szüleim és anyukám egész családja cigizik. Lett volna alkalmam kipróbálni, de gyerekkorom óta éreztem a cigifüstöt amit a mai napig nagyon utálok. Most, hogy egyetemre kerültem bárkivel beszéltem már legalább egyszer próbálta a cigit, ezért lemaradva érzem magam. Kíváncsiságképp kipróbálnám, ezért arra gondoltam, hogy amikor nincs itthon senki a szüleimtől elveszek egyet és elszívom. Azt hallottam, hogy az első nagyon rossz érzés, köhögni lehet tőle, marja a tüdőt stb. Ez igaz? Első szívásnál letüdőzzem vagy ne?

Leírnátok, hogy nektek milyen volt a legelső alkalom? Tényleg olyan rossz? Elsőre rögtön elszívtatok egy szálat vagy csak párszor beleszívtatok?


2012. márc. 31. 20:37
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Hát most meggyőztetek arról, hogy ne próbáljam ki csak így. Azt hittem, hogy csak a legelső szívásnál rossz de most, hogy látom, hogy másodszor is ugyan olyan rossz elment tőle a kedvem. A kíváncsiság még megmaradt, kipróbálnám egyszer, de ha tényleg ennyire rossz, mint ahogy leírtátok és ilyen könnyen rá lehet szokni akkor inkább nem próbálom ki. Majd esetleg ha valaki megkínálna vele kipróbálom, úgy hogy azt mondom, hogy még évekkel ezelőtt próbáltam és akkor is rosszul lettem tőle. Szerintetek ha azt mondom annak akivel kipróbálom, hogy már próbáltam, de rosszul leszek tőle elhiszi, hogy már régebben próbáltam? Vagy másodszorra már nincsenek ilyen erős mellékhatásai mint amiket leírtatok?
2012. márc. 31. 23:04
 12/39 anonim ***** válasza:
Nem könnyű rászokni! Több dobozzal is meg kell kínlódni, viszont észrevétlenül történik, ezért alattomos dolog. És tényleg szar, köhögsz tőle, büdösnek érzed, kicsit meg is szédülsz, (de nem úgy mint a piától)és igazából csak kíváncsiságból szívod el, illetve azért, mert kezdetben ez egy közösségi játék. De veszélyes, nem éri meg a kockázatot. (Különösen, hogy a felmenőidben meg van a hozzászokásért felelős gén.)
2012. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb-utóbb kifogod próbálni, mert kíváncsi vagy.

Ha nem egyedül szeretnéd kipróbálni nyugodtan mondd meg hogy még nem próbáltad ki, nem fognak kinevetni.

Egyik haverom 20 éves elmúlt amikor kipróbálta, elmondta, hogy még nem próbálta ki, nem nevette ki senki sem.

Nem olyan könnyű rászokni, egyik ismerősöm több hónap alatt szokott rá, naponta sokat elszívott.

Az hogy milyen lesz először attól is függ, hogy milyen fajtával próbálod ki. Szüleid milyen fajtát szívnak?

2012. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy másodszorra jobb lesz, egyénenként eltér kinek milyen.
2012. ápr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy elég sok mindenkinek azt mondtam hogy már próbáltam.A szüleim régebben mindig barna sopianaet szívtak de most hogy felemelték az árukat talán kék golden gatet de ez nem biztos. Ha jól tudom ezek erősek nagyon, ugye?
2012. ápr. 1. 12:13
 16/39 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kék golden gate-et kellene először kipróbálnod.
2012. ápr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Akkor milyet? Melyik nem annyira erős?
2012. ápr. 1. 12:19
 18/39 anonim ***** válasza:
én kékmultival próbáltam ki, de van ennél is gyengébb pl sárga vagy fehér multi, narancs pallmall
2012. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

szia!

én kb 13 évesen próbáltam ki először, hát rettenetes volt...véletlenül letüdőztem

utána jó pár évig egy szippantást se.. majd 17 évesen mikor elkezdtem járni koncertekre, bulizni, hááát volt mikor egy éjszaka elment egy fél doboz is, de nem szoktam rá! sőt! egyszer olyan cigaretta undorom lett, hogy azóta soha többet nem cigiztem :)


szóval ha egyszer kipróbálod.. tényleg elég rossz lesz, sőt a 10. is.. próbáld ki, de többször ne : D legalább rájössz h sok a hülye aki a sz@rt élvezi, és te nem állsz közéjük

2012. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Fú én elöször piros multit szívtam végig,úgy,hogy letüdőztem!(Elötte is szívtam,csak nem tüdőztem le.szóval az nem számít szerintem)Na szóval az nagyon erős volt köhögnöm kellet és nagyon beszédültem.Utánna elmentünk sétálni barátnőmmel és vettünk Malboro Glod-ot kb. 6ot elszívtam rögtön azon a napon.Szóval elég jó :'D
2012. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!