Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mikor cigiztél először?...

Mikor cigiztél először? Rászoktál? Ha igen, a szüleid tudnak róla?

Figyelt kérdés

13/L vagyok. eddig kb 5-6x cigiztem, de akkor is csak fél-1 szálat. nyáron, társaságban. viszont most egyre gyakrabban van olyan érzésem hogy el bírnék szívni egyet.. hogy jól esne. ha ideges vagyok az első gondolatom hogy kéne egy cigi.

van hogy hazajövök és megnézem, anya hagyott-e itthon..://

nagyon nem akarok rászoki! :S

( kor is ha lehet :) köszi :) )


2011. nov. 26. 23:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Én csak egyszer 17 évesen egy szilveszteri buli, de nekem volt elrettentő példa, mert a szüleim nagy dohányosok.

30/N

2011. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen cigiztem először és nem szoktam rá. Ennek ellenére ha megkínálnak néha elfogadom, bulikban gyakran szoktam és többet és néha-néha veszek magamnak 1 dobozzal, ami nem is mindig fogy el. Viszont soha v szinte soha nem érzem, hogy jajj de jól esne egy szál, úgyhogy ezzel vigyázz, nehogy rászokj!! Már csak a pénz miatt se, most rengeteget fognak emelni ráadásul az árán, nagyon sajnálom a függőket! Ha már napi/heti rutinná válik a cigizés, ott már baj van, akkor a legnehezebb leszokni.
2011. nov. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 18/L.
2011. nov. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen, és igen rászoktam. Anyum tud róla, apám nem, mert nem velünk él.

19L

2011. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
29/F vagyok(jövő nyáron leszek 30).Egyszer,16 évesen próbáltam ki egy nagyon durva kölyökbulin,akkor utána borzasztóan rosszullettem,a buli szombaton volt és keddre kerültem olyan állapotba,hogy tudjak iskolába menni.Szerintem letüdőztem fullra az egészet.Egyetlen cigarettára,egyetlen egyszer gyujtottam rá,először és utóljára.Ennek már 13 éve,azóta cigi ára gyakorlatilag az egekbe repült,és sem a fizetésem,sem az egészségi állapotom nem engedi meg(nyilván nem egy szál cigi miatt,de kialakult egy magasvérnyomás-betegségem).Szóval anyagilag sem engedhetném meg magamnak ezt a luxust,de az egészségem se teszi lehetővé,és hálistennek semmi jót nem látok,érzek,tapasztalok benne(passzív dohányosként néha kénytelen vagyok szívni munkatársaim bagózását az egyetlen,dohányzásra kijelölt helyen az ebédlőben)
2011. nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat! :)

énis úgy vagyok vele, ha társaságban megkínálnak elfogadom, de az is 1-1 szál csak! :)

anya 16éves kora óta rendszeresen dohányzik. szüleim elváltak, de anyával nagyon jó a kapcsolatom, szóval ha ESETLEG rászoknék, ami remélem nem következik be, akkor biztos elmondanám neki. ahogy ismerem, elsőre megpróbálna lebeszélni, de ha nem sikerülne neki , akkor adna az övéből:)

ő mesélte, hogy mikor rászokott és nagymamámnak elmondta, akkor azt mondtál neki, hogy nem örülnek neki, de az ő döntése, és elszívott egy szálat nagymamámmal:)

2011. nov. 26. 23:29
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
nem azé akarsz rágyújtani mert ideges vagy hanem azé mert azt hiszed hogy menő.mint ahogy az összes többi tinigyerek
2011. nov. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
mert te már csak tudod ;)
2011. nov. 26. 23:40
 9/27 anonim válasza:
68%
Én egyszer rá akartam szokni csak nem sikerült :D
2011. nov. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen cigiztem először. Habár rendszeresen cigizek, nem érzem úgy, hogy rászoktam volna. Általában napi fél-egy doboz elmegy. Ennek ellenére több hónapig is simán kibírom, anélkül, hogy egyáltalán megkívánnám. A szüleim nem tudják, nem is szándékozom nekik elmondani.

16/L

2011. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!