Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros az ÍZESÍTETT,...

Mennyire káros az ÍZESÍTETT, NIKOTINMENTES elektromos cigi?

Figyelt kérdés
Két és fél éve szoktam le, viszont haverokkal több sört iszok, gyakrabban kortyolok mint amikor cigiztem. Arra gondoltam, esetleg veszek valami izesített e-cigit. Főleg arra vagyok kíváncsi, hogy a propilén-glikol mennyire lehet káros. Légyszi ne a sima cigivel hasonlítsátok össze, mert annál természetesen kevésbé káros:)

#e-cigaretta #nikotinmentes patron
2012. ápr. 11. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs orvosilag bizonyíthatóan káros hatása. Erre még nem történtek kiterjedt vizsgálatok, bár a propilén-glikolt vizsgálták az USA-ban és Németországban is. Semmi negatív. De a nagyobb gőz miatt ezekben van glicerin is, ami még veszélytelenebb. Az aromákban azonban nem tudjuk, hogy pontosan mi van, egy pici rizikót azért nem zárnék ki. A propilén-glikolra egyébként az emberek kis százaléka allergiás, nos ők erre az első próbálkozás után rájönnek. Tehát kimutatható veszély nincs.
2012. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor kipróbálom :)
2012. ápr. 11. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, már készültek elég komoly vizsgálatok az elektromos cigaretta és a propilén glikol hatásairól. A cigaretta lobbi és a kormány gyorsan indította is az ellentámadást (nevetséges indokok, rémhírek), mivel erősen csökken a jövedéki bevétel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__2785282-m..

2012. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mennyi ideig dohányoztál? Milyen fajtát szívtál? Egy nap mennyit?
2012. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha veszel, ne e-health kategóriát! költs rá inkább 10-11.000 Ft-ot mint én, hidd el megéri! ha nem akarsz rá ennyit költeni, ne vegyél olcsóbbakat, mert megbánod, ezt saját káromon tapasztaltam. nekem ego-t van, rengetegféle íz, rengetegféle opció, nem unod meg egyhamar, míg a sz@rzsák projektes dolgokba könnyen belefutsz, és megutálod az egész témát, mert egy nagy rakás hoki az egész, addig a minőségit könnyen megszeretheted!
2012. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamelyik ismerősödnek van propilén-glikolos (PG) utántöltője, akkor egy-két cseppet tegyél a csuklódra, mintha parfümöt próbálnál. Ha egy kis idő múlva pirosodik, akkor ne vegyél propilén-glikolt tartalmazó cigit (folyadékot). Viszont ekkor is vehetsz növényi glicerinest (VG), arra még senki nem volt allergiás.

A PG erősebben kiadja az ízt, a VG-nek nagyobb a "füst"-je (valójában gőz).

Ha nem vagy allergiás a PG-re, akkor keverheted is.

2012. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wook válasza:

Szia,

ha a cigi károssági foka 100% akkor az elektromos cigi 4% viszont a nagvárosi szmogos levegő elérheti a 20%-ot.

A következő linken található infók elég jó támpontot adnak. [link]


ha értesz angolul akkor ajánlom a következőt: [link] Ha egyéb infó kell jó kiinduló alap

2016. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!