Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem kell sokat keresni a...

Nem kell sokat keresni a leírásokat arról, hogy hány káros összetevő van egy cigarettában, de mi van a pozitív dolgokkal? Miért nem írják nagybetűvel a cigisdobozra, hogy a nikotin meggátolja az Alzheimer-, és Parkinson-kór kialakulását?

Figyelt kérdés

Ezt egy blogon találtam, és érdemes elgondolkozni rajta. Már nagyon elegem van a túlbuzgó antidohányosokból.


Eredeti forrás: [link]


"Annyira bosszantóak az okoskodó, minden lében kanál nemdohányzók, hogy hamarabb halok meg az általuk okozott vérnyomásproblémák miatt, mint bármilyen tüdőbetegségtől.

Gyalázzuk meg ezt a szerencsétlen szárított és besodort növényt, azzal együtt aki szívja. Ha minden rosszat ráfogunk, támadjuk ahol érjük, majd a lehető legjobban elszigetelődünk tőle, erkölcsösek és becsületesek leszünk, nem? Persze a nemdohányzók is hajtanak autót, mert az a dohányzásnál kevésbé szennyez; isznak kólát, mert a foszforsav, szénsav, színezék és tartósítószer kevésbé káros mint a nikotin; esznek minden szemetet, mert odafigyelnek az egészségükre; és magasról leszarnak mindenkit, egész addig míg az ő szénájuk jól áll. Ez az álszentség magasiskolája. Időnként puszta dühből rágyújtanék, nehogy hozzájuk hasonlóvá váljak."


2009. jún. 21. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

CSak a kólától és az autótól nem szúr a szívem, nem vagyok büdös mindenhol, nem szédülök, nem lesz rossz a vérkeringésem és hideg minden végtagom, nem úgy fekszem le, hogy nehezen veszem a levegőt és reggel nem köhögök. Nem költök napi 570 Ft-ot rá.

1 hónapja nem dohányzom, mert megundorodtam tőle.

2009. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Több oka van. Először is az állam(ok) rájöttek, hogy a dohánytermékek adójából kevesebb bevétel származik, mint amit a majdani tüdőrákosok gyógyításásra költük. Ezért megy ellene a kampány jelenleg. Namost ha valami ellen kampányolni kell, akkor logikus módon nem az előnyeit fogják kiemeleni.


Aztán ott vannak a dohányosok szokásai. Gondolok itt arra, hogy ott dobják el a cigicsikket ahol állnak, még akor is, ha ott vna 10cm-re egy kuka... Aztán rágyújtanak a tömött buszmegállóban, az utcán sétálva, ahol nem is szívnak, csak a másik emberre megy a füst. Magyarul nem értem a feháborodást, ha a dohányosok leszarják a többi embert -akát szándékosan, akár nem- akkor mi alapján várnak tiszteletet? Amilyen a mosdó, olyan a törülköző.


A nikotin pozitív hatásaira hivatkozni pedig nem több béna kifogásnál. Másszóval, a dohányos nem azért dohányzik, hogy a nikotin jótékony hatásait élvezze, mitöbb fogadni merek, hogy 99%uk mégcsak nem is tud a nikotin jótékony-, vagy éppen mellékhatásairól, mint pl étvágycsökkentő, érszűkítő stb.


"Persze a nemdohányzók is hajtanak autót, mert az a dohányzásnál kevésbé szennyez; isznak kólát, mert a foszforsav, szénsav, színezék és tartósítószer kevésbé káros mint a nikotin; esznek minden szemetet, mert odafigyelnek az egészségükre..."

Kiemelném a nemdohányzók IS részt. Magyarul a dohányosok is csinálják mindezt, innentől fogva meg érdekes másokat elítélni érte, aztán álszentségre hivatkozni... Ráadásul nem is tartozik a témához.


Összefoglalva: persze vannak jótékony hatásai is, de azok eltörpülnek a káros hatások mellett. A nikotin alapvetően egy halálos méreg.

2009. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Erre szeretnék reagálni...


"Aztán ott vannak a dohányosok szokásai. Gondolok itt arra, hogy ott dobják el a cigicsikket ahol állnak, még akor is, ha ott vna 10cm-re egy kuka... Aztán rágyújtanak a tömött buszmegállóban, az utcán sétálva, ahol nem is szívnak, csak a másik emberre megy a füst. Magyarul nem értem a feháborodást, ha a dohányosok leszarják a többi embert -akát szándékosan, akár nem- akkor mi alapján várnak tiszteletet? Amilyen a mosdó, olyan a törülköző."


szóval. én is dohányos voltam, és mégsem tettem ezeket, amiket itt leírtál. azért hiszik a nemdohányzók, hogy minden dohányos így csinálja, mert azt bezzeg nem veszik észre, ha valaki 2-3 méterrel arrébb áll, hogy ne fújja rá másokra a füstöt, meg h a kuka csikktartója vajon miért van tele csikkekkel...mert senki nem dobja oda?

vannak olyanok is, akik nem teszik meg ezt, de a nemdohányosok is szemetelnek, és ha izzadtan szállnak fel a buszra, akkor az még undorítóbb szagú, mint a cigifüst. (bár én mostmár mindkettőtől hányok).

szóval felesleges bántani egymást szerintem. nem az alapján kell megítélni egy embert h cigizik e vagy nem...

2009. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
az eredeti kérdésre meg annyit szeretnék írni, hogy sokkal több káros hatása van, mint jótékony, ezért nem reklámozzák. ahány évet nyerhetnek azzal, hogy szívják, annyit veszíthetnek is, és lehet, hogy nagyobb bajuk lesz a cigiből, mint az eredeti betegség lett volna...
2009. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarok, nem is tudok vitatkozni azzal, hogy az Alzheimer és Parkinson kór esetleg elkerülhető a dohányzással, de vedd figyelembe a következőket: Legalább tíz olyan Parkinson kóros ismerősöm van, aki soha nem dohányzott, és Alzheimeres is van három, aki szintén nem ment sohasem a cigaretta közelébe. Az még szomorúbb, hogy a Parkinson és Alzheimer kórosoknak az utódait is fenyegeti a kór, mert bizony - akárcsak a ráknál - ha nem is maga a betegség, de a reá való hajlam örökölhető, vagyis mindkét betegség örökölhető nagy eséllyel. Ezzel szemben a dohányzást ugyebár nem lehet örökölni, de még az általa kiváltott /pld. COPD/ betegséget sem! A Parkinson és Alzheimer kórral senkiben kárt nem teszel, nemúgy a dohányfüst esetében. Tehát mások egészségét is veszélyezteted! Az Alzheimer és Parkinson kórról nem tehetsz, de arról, hogy dohányzol és károsítod magad és mások egészségét, annál inkább! A COPD a világon a negyedik/!!!/ halálok közé küzdötte fel magát. Elég baj annak ez a gyógyíthatatlan betegség, aki maga esetleg sose dohányzott, mégis megbetegedett, mert a hivatalban 35 évig négyen szívták körülötte. El tudod képzelni, milyen fuldokolva meghalni? Mert én láttam a nagynénémet, aki kékült-zöldült és csak egy szikra levegőért kapkodott. Az embernek ha nincs, ne keresse a baj magának és ne gondoskodjon magának betegségről, ha még nincs komolyabb baja. GOndolkozz el ezeken a sorokon, kérlek!
2009. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Szívjad köcsög! Ha ebbe a két betegségbe nem is, de a tüdőrák vigyen el minimum!
2009. júl. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

lepontoztam mindenkit. mindenki b a s s z a m e g. haha


mindenki azt csinál amit akar, senki se szóljon bele a mások dolgaiba.

2010. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!