Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek mitől lehet, hogy...

Szerintetek mitől lehet, hogy nem szoktam rá a cigizésre, holott néha elfogy néhány szál?

Figyelt kérdés

Van, hogy egy este 10-12 szálat is elszívok cigiből, de sosincs késztetés rá, hogy újabbat elszívjak, csak haveri körben, vagy buliban azért elszívok egyet a többiekkel. Néha napközben is megkínálnak, de semmi kísértés, hogy újat elszívjak. Van, hogy napokig, hetekig, hónapokig nem gyújtok rá, és nem is érzek késztetést. Sőt, ha megkínálnak, ugyanolyan lazán mondok nemet, mint igent.


18/F


2012. ápr. 29. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a jelentősége a pszichikai függőségnek akkor amikor a dohányzásról van szó. A fizikai- és a pszichikai- függőséget könnyű egybemosni, viszont ez jelenti azt, amikor valaki pszichikailag nem függ a dohányzástól, azon ugyanis a fizikai függőség sem uralkodik el.

A legtöbb függőség láncát nem a fizikai tényezők erősítik meg, hanem a pszichikai tényezők, viszont könnyebb az előbbivel foglalkozni, mint az utóbbival és ezért sokan nem is tudják valójában, hogy mi készteti őket a dohányzásra.


A válasz a kérdésedre pedig: azért nem szoktál rá a cigizésre, mert nem alakult ki benned pszichikai függőség.

2012. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mióta vagy így ezzel? Sokan így vannak vele, addig jó amíg nem szoksz rá.
2012. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, bár ezt a számot jobb ha lecsökkented. Én 4-5 szállal nyomom ezt ami kiegészül 1-2 szállal a hétköznapokon, az se mindig.
2012. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most 3 hete rá se gyújtottam igazából
2012. máj. 1. 20:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Grat, csak így tovább:)
2012. máj. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!