Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire karos az elektromos...

Mennyire karos az elektromos cigi a rendeshez kepest?

Figyelt kérdés
Most vettem 3 eldobhatos e-cigit az egyik green smoke a masik gd smoke a 3.at meg nem tudom a green smoketol elegge lehet kohogni az elso szivasoknal de a gd cherrys es az nagyon finom
2012. máj. 6. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Csak annyira amennyire a benne lévő nikotin.

A füstmentességtől az egyebek mint a kátrány, szénmonoxid stb kiesnek.

2012. máj. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vigyázz,mert az eldobhatós e cigikbe elég sok nikotint tesznek.Én is vettem egyet,azt mondták rá,hogy nikotinmentes,erre otthon megnézem az összetevőket és csak 8mg nikotin van benne.Úgyhogy ha ezt nézzük,nem tudhatod,mivel tömték tele azt a cigit,lehet,sokkal több nikotin van benne,mint egy analóg cigiben.Ha így nézzük,akkor károsabb.Amúgy meg fogalmam sincs.Az jó kérdés,hogy az összetevők amikor elégnek,azok mennyire károsak,az is égés termék...
2012. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy hosszu abba 18mg nikotin van az nagyon karos ?
2012. máj. 7. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ mennyit szívsz és, milyen gyorsan.

A márkákat nem imserem nem nem tudom, nézd meg hogy egy rendes cigiben, amit szívni szoktál korábban mennyi nikotin van, és mennyi idő alatt füstölöd el, kerül a szerv ezetedben ezen túl egyzserű arány számolással kiszámolhatod hogy kb mennyi szívással kerül a szervezetedbe ugyanannyi nikotin. Mert elméletileg iletve állítólag egy szívás ugyan annyit ér itt, mint a sima ciginél, ezért csak a nikotin töménységét és a szívás erősségét/hosszát kell számolni. tehát egy ugyan annyi miligrammos ecigi patronból, ha ugyanolyan erősségel szívsz ugyan olyan hosszan, akkor csak számolni kell a szívásokat amíg "elfogy egy szokásos adag" mármint egy alkalomnyi cigi. ezt ugye nem nyomod el, hanem több alkalomyni van benne.

hűűhh remélem érthető volt, a magyarázás nem az erősségem.

Van nikotin mentes is. én azt mondom, hogy érdemes ebből az igényesebb kiitelút választani, olyat amit vissza kereshetsz, márkásat. Ennek a green smokenak van jó féle oldala. De amit mondtál az erősebb patronok közé tartozik szerintem. Ki kell tapasztalni ebből egyzserre mennyit kell szívnod. egyébként ezeket az alkalmankénti "adagolásokat" mindig leírják az igényesebb márka oldalakon.

A nikotin mérgezésre figyelj mindig.

egy rendes cigi ártalmai, az e cigiből innen ncska a nikotint kell figyelni:

[link]


Szerintem dicséretes, hogy átváltasz e cigire. Én ugyan nagyon dohányzás ellenes vagyok és azt mondom mindig hogy leszokni sosme késő, de legjobb ha minél előbb. Ugyanakkor kényzserítésnek sem vagyok a híve. Minden dohányzónak fejben magától (kissegítséggel) kell eljutnia odáig, hogy belássa jobb ha leszokik.

A füst az nagyon zavaró. monjdák erre mindig hogy a szmogban éléskor már mindegy. Ez nem teljesen így van. talán klinikailag és TALÁN tényleg mindegy, de az emberekre való odafigyelés szempntjából semmiképp. figyeljünk a másikra hogy azért ne kelljen tömegben kiégett ruháját tönkre tenni vagy erős köhögésre ingerelni egy heringjáraton cska mert az egyik cigis képtelen volt az utolsó slukkot kint kifújni. Ótvar parasztság.

Az e cigi ilyenszempontból jobb, ekkor TÉNYLEG csak magadat "zavarod" Bár azt is figyelembe kell venni hogy ha nem is törvénytelen, de néhol azért mégis illetlen használni, de kárt mégse okozol vele. Mondjuk én iskolában ha nem bújik el egy tanár vagy szülő amikor az e cigijét hazsnálja, én idegrohamot kapnék, mert mégse az oktatási intézmnyben kell ezt teljes nyilvánosság előtt. csak annyi hogy cska félig búljon el. A tanáriban e cigizni nem ciki, osztályteremben folyosón ultrahiperszuper ciki. Kórházban az orvosnak és a nővérnek is a személyzeti szobában kell, a beteg a kórteremben ha nem büdős az ecigi és nem zavarja a többieket akkor mehet. De utcán étteremben szerintem semmi akadálya hogy hazsnálja bátran az e cigit ezt még nem próbáltam nem tudom mennyire büdös de állítólag nem az szóval innentől kezdve mindegy.


Van nikotin mentes is, és van olyan is ami nikotin helyett anti oxidánsokat tartalmaz, azt hiszem az a zöldteás fajta.


[link]

2012. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az egyzser hazsnálatos cigik is több alkalomra jók!

azért gyzser hazsnálatosak, mert ha kifogy a ptarton nem tudod cserélni, új cigi kell.

Nehogy egyszerre szívd el az egészet, keress leírást az adagolásl :-)

2012. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elektromos cigaretta élettani hatása:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__2785282-m..

2012. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

E-cigi összefoglaló:

[link]

2012. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Annyira, amennyire a vibrátor az igazihoz képest, már ha zárlatos természetesen!
2012. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem közel sem annyira, mint a hagyományos cigi.

Itt találsz érdekes cikkeket is, érdemes elolvasni:


[link]


[link]

2012. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!