Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotin szerintetek káros...

A nikotin szerintetek káros hatással van az agyra?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvastam már ezt és kezd elegem lenni ebből az elferdített állításból. Nem cigarettáztak-e elnökök , politikusok az ídők során épp eleget ? Nem cigarettáznak egyetemi tanárok, ügyvédek, orvosok ? Érdekes módon az agyuk nem tűnik károsultnak és a nikotin káros hatásainak ellenére elérték a diplomájukat és éveken át képesek elvégezni a hivatásukat.


A dohányzás alapvető mellékhatásaival mindenki tisztában van, de szerintem már nagyon túlzás amit állítanak a jelenben. Szinte minden 2. károsodást a dohányzás számlájára "lehet" írni.

Vélemények ?


2012. máj. 21. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Szükíti az ereket, ez tény. Növeli a gyomorsavat, ez is tény. Az agyon kívül a tüdőt örökre tönkre teszi úgy, hogy gyógyíthatatlan betegséget okoz /COPD/. Szerencsés emberek megúszhatják, a pechesek nem!
2012. máj. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

ezt olvasd el, érdekes

Egyébként, én mikor leszoktam, 1hónap után éreztem, hogy gyorsabban vág az agyam :D De ez szerintem azért, mert javul a vérkeringés, több az oxigén a vérben, és emiatt.

2012. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

2 Végig sem olvastam.Ez pont az a szitu,amikor bebeszéled magadnak a dolgokat.


Amúgy szerintem is túlzás,amit ez a sok megrögzött antidohányos néha leművel.Komolyan mondom,már jobban elítélik a dohányzókat,mint egy sorozatgyilkost.És persze mindezt a média és a kormány hatására.Látszik,hogy mi irányítja az embereket.

2012. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De bölcs vagy.

amúgy nem vagyok antidohányos, nem zavarnak a dohányosok, én is cigiztem, de tény, hogy mióta nem cigizek, jobban pörög az agyam. Le is írtam miért, de úgysem olvasod végig :D

2012. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem akkor se forgott az agyam amikor nem cigiztem,meg most se pedig dohányzok rendesen vagy 6 éve :) akkor se tudtam rendesen tanulni,de semmi változás nem éreztem,hogy rosszabb lenne :D (félre értés ne essen,nem vok fogyatékos van érettségim,szakmám,csinálom a fősulit :)


21/F

2012. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szűkíti az ereket - kevesebb oxigén táplálák az agyi sejteknek - lassabb gondolkodás. Ebben azért nem hisznek a dohányosok, mert lassan alakul ki.

De ha stroke-ot kap hírtelen mind komolyan veszi, és azután mindig rettegve dohányzik.

Úgy károsítja a legjobban az agyat ha agyi infartkust kapsz. NNa akkor bizony az idegi központoknak annyi, lebénulsz féloldara mondjuk... nem mese, valós veszély.

2012. máj. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én meg amikor pörög az élet és megállok elszívni csendben egy cigit, volt nem egyszer, hogy olyankor jövök rá dolgokra és világosodok meg.

ha a cigi nem lenne, nem ülnék le csendben gondolkozni.


sőt a munkahelyen is ez van. szellemi munkát végzek. van hogy tisztára összekavarodom néha a dolgokba, minden egyszerre jön, minden határidős. ki megyek egy cigire és már meg is van egy problémára a megoldás.

2012. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!