Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mandulaműtét után meddig nem...

Mandulaműtét után meddig nem szabad rágyújtani?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy olyan válaszokkal nem tudok mit kezdeni, akik szerint semmikor sem, vagy hogy aki dohányzik, az pusztuljon, nem erre vagyok kíváncsi. Örülök, hogy ezt tisztáztuk. Innentől kezdve csak az olvasson tovább, aki érdemben hozzá tud szólni. Köszönöm!


Szóval: tél óta rendszeresen begyullad a mandulám, már negyedik alkalommal voltam vele orvosnál, de ennél jóval többször fájt, csak volt, hogy pár nap után elmúlt. Háromszor kaptam rá antibiotikumot, most éppen nem, mert állítólag ez most vírusfertőzés. Korábban soha az életben nem volt gond a manduláimmal, ezért is nem merült fel soha, gyerekkoromban sem, hogy ki kellene venni (pedig lehet, hogy jobb lett volna, de gondolom, ha nincs vele baj, nem veszik ki).

Az orvosom is említette már, hogy talán itt lenne az ideje megszabadulni a manduláimtól, a napokban megyek a fül-orr-gégészetre is.

Érdekelne, hogy abban az esetben, ha tényleg ki kell venni, a műtét után meddig nem szabad rágyújtani. Sajnos erős dohányos vagyok, én is örülnék neki, ha nem cigiznék ennyit, de ha rajtam múlna, én már a műtét közben is tartanék egy cigiszünetet :D Jó, nyilván a sebgyógyulásnak nem tenne jót, ezért is kérdezem, hogy a műtét után meddig nem tanácsos cigarettázni. Esetleg ha több, mint 1-2 napig, akkor arra is kíváncsi lennék, hogy nikotinos rágót szabad-e ilyenkor rágni? Ti. többször is próbáltam már leszokni de (azt az egy évet leszámítva, amíg terhes voltam és szoptattam, mert akkor kibírtam végig cigi nélkül) mindez csak órákban volt mérhető.

Arra is gondoltam, hogy ha hosszabb ideig nem gyújthatok rá, de emellett a nikotinos rágó mehet, akkor ez egy jó alkalom lenne a leszokásra, mert így kénytelen lennék túljutni a kritikus két napon.



2012. máj. 21. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Legalább 2 hétig nem lehet, úgy tudom. Utána meg már minek...
2012. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Két hét? Hát ha így áll a dolog, igazad van, utána már tényleg minek :) Ha két hétig muszáj kibírnom, akkor valóban nincs értelme utána rágyújtani.

És a nikotinos rágó az mehet? Úgy értem, a rágóból kioldódó anyagok nem ártanak a sebnek?

2012. máj. 21. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal nincs gond.
2012. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

jaja 2 hét


ha már 1 hetet kibírsz műtét után ne gyújts rá


én hülye voltam és két hét után rágyújtottam azóta is cigizek már vagy 8 éve

2012. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hallod, nekem is kivették, 6 napig annyira fájt a torkom, fájdalom csillapítóval is, hogy még a saját nyálamat sem tudtam lenyelni. Ameddig tartott a gyógyszer hatása kb 3-4 óra, addig aludtam, mikor elmúlt már a következő gyógyszert készítettem elő por formában egy korty inni valóval.

A legkisebb gondom a cigi hiány volt 6 napig, pedig nem egy kocadohányos vagyok, aki napi 2-3 szálat szív. Ezen idő alatt, meg sem fordult a fejemben, hogy rágyújtsak. 6 nap után mint ha nem is lett volna egyik pillanatról a másikra el is múlt a fájdalom.

És itt követtem el, egy nagy hibát.

Le is rakhattam volna, nem lett volna nagy erőfeszítés részemről, de én hülye rágyújtottam, és azóta visszakerültem a körforgásba.

Szóval azt mondom, ha néhány napig nem gyújtasz rá, sokkal könnyebb lesz letenned. (jó tanács)

2012. máj. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Hú, ez a két hét most azért egy kicsit sokkolt, azt hittem először, hogy csak pár nap lesz. Na de akkor azt hiszem, itt a remek alkalom, hogy leszokjak (ha már voltam olyan marha, hogy annak idején egy év után újra rágyújtottam). Két hét nem-cigizés után tényleg nem lenne értelme újra cigizni, amikor a nehezén már túl leszek.
2012. máj. 22. 00:29
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom helyes-e, hogy elmondom, de lényeg, hogy ne dohányozz!!!!!!

:D

egyébként tényleg nem jó, nekem úgy volt, hogy mandulaműtét előtt el is határoztam, hogy ha úgy sem dohányozhatok hetekig, akkor le is szokok a műtéttel egyidejűleg. Előző nap már be kellett feküdnöm a kórházba, izgultam is nagyon, előtte való nap elment vagy másfél doboz. Aztán műtét reggelén felkeltem, nagyon ideges voltam, nem is ehettem, már inni sem volt szabad, ezért cigiztem.. mindegy, de gondoltam, hogy műtét után úgysem lesz szabad.

Kijöttem a műtőből, mint egy darab szar, befeküdtem az ágyba, el is aludtam talán utána, nagyon fájt (ez egy másik sztori, nem rémisztgetni akarlak..:), de ahogy felkeltem, rákérdeztem a nővérnél, hogy mikor cigizhetek legközelebb. Mondta, hogy 2hétig semmiképp sem.. de aznap már nem is kellett, elaludtam megint. Másnap reggel, jött a nővér, hozott nekem kaját, aztmondta, hogy most már muszáj enni. 2 cataflam után épp volt is egy olyan 15perc, amikor tudtam nyelni, gyorsan bekajáltam, hogy nehogy olyankor éhezzek meg, amikor megint fájni fog. Igenám, de evés után ugye mindig cigiztem. kimentem a nővérhez, hogy nem gyújthatok-e rá. mondta, hogy 2 hétig semmiképp sem.. de nem bírtam ki, kimentem megint, egy 10perc múlva, hogy biztos nem gyújthatok-e rá..:) azt mondta, hogy, hát, ma meg holnap még semmiképp sem. Aztán kimentem harmadjára is, hogy de tényleg biztos hogy nem mehetek ki? akkor aztmondta neki egy másik nővér is, hogy "hagyjuk, ha fel akar szakadni a seb, akkor az úgyis fel fog, de ha eddig nem volt gond, nem a cigitől lesz"

bár szerintem nagyon rosszat tett, ott volt egy nyílt seb, alig forrt még össze, én meg már küldtem rá a füstöt. Így utólag megbántam, hogy nem hagytam abba korábban a dohányzást.

Én lehetetlennek tartottam volna ott a leszokást, egyrészt mert végig stresszben voltam, másrészt meg annyira unatkoztam, hogy még mikor beszélni sem tudtam, akkor is jártam ki már óránként cigizni. Alig tudtam szívni, egyszerre 2 szálat szívtam, mert olyan kicsiket tudtam, hogy fele magától füstölődött el..

Ha le akarsz szokni, akkor olvass utána Allen Carr könyvének. Nekem a mandulaműtét nem jött be, ezzel a könyvvel viszont egyiknapról a másikra ment, minden elvonási tünet nélkül.

2012. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már maga a cigi is tud krónikus, mindig visszatérő mandulagyulladást és felsőlégúti-betegségeket okozni. A füst által irritált nyálkahártya sokkal könnyebben beszedi a fertőzéseket is. (Ráadásul rontja pl. a c-vitamin hasznosulását a szervezetben, így ez a védelem is csökken.)

Általánosan az immunrendszered sincs most a legjobb formájában, ha ennyit vagy beteg.

Én a helyedben műtét helyett megpróbálnék leszokni, és csak akkor műteni, ha azon már túl vagy, és a leszokás nem javított a torkod-manduláid állapotán.

Merthogy van itt még egy dolog: ha az immunrendszered gyenge, akkor bizony elkapod a betegségeket, ha kiszedik a manduládat, akkor is, csak épp nem mandulagyulladásod lesz, hanem ennek az elsődleges "szűrőnek" a hiányában légcső-, tüdő-, arcüreg- vagy középfülgyulladásod...


Szóval szerintem a műtét előtt gondold át, milyen más opciók vannak még!

2012. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!