Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Mi a véleményetek...

Dohányosok! Mi a véleményetek az új törvényről, miszerint 2012 január 1-től nem lehet rágyújtani gyakorlatilag sehol?

Figyelt kérdés

Én tiszteletbe tartom a nemdohányzókat magam körül, ezért olyan helyen nem gyújtok rá, ahol nincs erre kijelölt hely.

Ezt azonban felháborítónak tartom! Ezentúl nem fogok tudni rágyújtani a kávémhoz? Hát be se fogok menni sehova az tuti.

Kerthelyiségbe ugyan ki lehet jelölni dohányzó helyet, no de ilyen nincs kb márciusig.

Miért nem volt jó úgy ahogy volt, hogy aki akar dohányzóba megy, aki meg nem akar füstbe lenni, a nemdohányzót választja.

Én már kb 20 éve dohányzom, fizetem a tb-t, de orvos még nem látott.

Ha tegyük föl megbetegednék kb 10-15 év múlva, akkor az addig több mint 30 éve fizetett tb-m nem fedezné az ellátást?

Miért nem dönthetem el én, hogy mit csinálok?


2011. dec. 16. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
nem
2011. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
3%
büntessék is meg a dohányzó embereket, engem ne büdösítsenek be azzal a bűzzel.
2011. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Ezt még nem hallottam. Amúgy igazad van. Ebben is amerikára akarunk hasonlítani,nemhogy a bérekkel foglalkoznának!
2011. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves második. Ki akar téged bebüdösíteni? Ha nem akarsz füst szagú lenni, ne menj dohányzó vendéglátó egységbe. A közintézményeket, megáállókat stb értem, de a vendéglátókat miért nem lehetett meghagyni nekünk, dohányzóknak is.

Ez diszkrimináció!

2011. dec. 16. 13:57
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Valahogy megértem, mert itt nem csak rólad van szó, hanem a környezetről, emberekről, stb.

Én is dohányoztam majdnem 10 évig, de volt annyi eszem hogy rájöjjek semmi szükség rá, mert csak én vagyok tőle büdösebb, meg a körülöttem lévők szagolják, jó nincs benne egyáltalán. Talán neked is ezt kéne felfognod.

Ez a törvény elég szigorú, de ha valamennyivel kevesebbet dohányoznak majd az emberek akkor megéri. Szóval ez jó dolog. Úgy tudom máshol is bevált.

2011. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hozhatnak akármilyen kemény szabályokat, ha nincs aki betartassa őket. Tiszteletreméltó a hozzáállásod, mert a leírtakból azt veszem ki, hogy te be fogod tartani, különösebb kényszer nélkül is. Csak sajnos a társadalom kb. 95%-a ennek pont az ellenkezője, ez szüli az ilyen szigorú intézkedéseket.

Egyébként lényegi változást én nem remélek ettől. Ugyan úgy büdösek lesznek a szórakozóhelyek.

2011. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
szerintem ez a normális dolog. külföldön ez már régóta így van, ha dohányozni akar valaki akkor kimegy. amúgy meg az olyan helyeken ahol van "dohányzó részleg" általában úgyis egybenyílik tehát mindenki szagolja a büdös cigiszagot szóval a dohányosoknak gondolom ez szuper aki viszont nem akar dohányozni annak nem. tehát jó dolognak tartom ezt az új szabályozást.
2011. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
9%
remélem sokkal drágábban fogják adni a cigit, felmehetne 10.000 ft-ra is
2011. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 bánomisén ***** válasza:
82%

Otthon rágyújthatsz, kocsiban rágyújthatsz, utcán menet közben rágyújthatsz, vagy rosszul tudom?

Szerintem nem ez Magyarországon a legfőbb gond, aki erre ugrik, az nem figyel a lényegre. A láncdohányosokat leszámítva a korlátozás igazából nem érint senkit, mert nem napi 24 órában füstöltök folyamatosan, csak néha meggyújtjátok a bűzrudat :-)


Gyere ki Angliába, itt sem lehet rágyújtani fedett helyeken, buszmegállókban, stb., és senki sem háborog. Aki cigizni akar, kimegy, rágyújt, aztán visszamegy. Nem olyan nagy dolog ez.

2011. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Jó ég!

Még a kommented előtt írtam. Így viszont....

Ezt úgy mondod, mintha te be se mehetnél olyan helyekre, ahol nem lehet dohányozni. Már levegőt se veszel, csak cigifüsttel együtt, vagy mi van?

A probléma pont az, hogy nemdohányzóként átok bemenni bármelyik vendéglátó-egységbe, mert büdös, de ha még van is valaki, aki épp szív, akkor füstös is. A dohányzás egyik alapja kéne legyen, hogy nem zárt helyen csináljuk. És ez az, amit nem lehet megértetni az emberekkel, mert igénytelenek. Nem a dohányosokkal van a baj, csak azzal a mérhetetlen önelégült, flegma világlátással, hogy ők azt csinálnak, amit akarnak.

2011. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!