Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok, milyen az élet?

Dohányosok, milyen az élet?

Figyelt kérdés

Körülöttem szétnézek az utcán, cigarettázik minden 2. ember, este kedvenc szórakozó helyiségemen szinte mindenki dohányzik. Soha nem ítéltem el a bagósokat, sokszor még nézni is élvezem egyes dohányosokat ahogy füstölögnek, a cigaretta illatát is kedveltem mindig ( bár sokan büdösnek tartják ).


Sokszor már én tartom magam cikinek, mert nem dohányzom, pedig nekem is megvan a magam stressze, csak eddig úgy voltam vele, hogy inkább megbírkózom a problémáimmal, anélkül hogy bármilyen eszközhöz nyúljak. Aztán látom ahogy a dohányosok megállnak 3-5 percig és cigarettára gyújtanak, aztán folytatják tovább és legalább a stressz valahogy elpárolog a levegőbe, a cigarettafüsttel együtt.


A kérdésem az volna: megéri ?


2012. jún. 9. 08:14
 1/4 grofuram ***** válasza:

én 7 éve cigizek és nem vettem észre hogy nyugtató hatása lenne

sok mindenre "hasznos" pl.: ha fizikai munkát végzel beosztott ként (én kőműves mellett melózok) akkor a gyujtsunk rá annyit jelent hogy na ez egy jó kifogás arra hogy 20 percenként ne dolgozzunk 10 percig

valamint nem jó ezt kimondani de a ciginek társaság formáló szerepe is van sajnos, munkahelyeken, iskolákban általában a bagósok a bagósokkal lógnak

de természetesen érzem magamon hogy így "csak" 7 év bagó után bizony már nem olyan egyszerű felszaladni a 4. emeletre és a pénztárca sem olyan vastag mint rég

összegezve ha a kérdésed lényege az volt hogy rászokjál-e, hát szerintem ne tedd, felnőtt korban egy jellemet is mutat magáról az aki nem bagózik

SZERINTEM MARADJ A PASSZÍV DOHÁNYZÁSNÁL :)

2012. jún. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez csak egy vitageneráló kérdés. Ezer ilyen volt már itt és csak a veszekedés a lényeg.
2012. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én leszoktam 3 hónapja,de ugyanezt érzem.:)Szeretem a dohány illatát.És jó nézni másokat is,ahogy szívják.Amúgy a ciginek köze sincs a nyugalomhoz,nem nyugtat meg,inkább élénkítő.Én csak azért szoktam le,hogy ne piszkáljanak azzal,hogy gyenge vagyok.majd 1 év,vagy valamennyi idő után úgyis visszaszokok és akkor már elmondhatom,hogy egyszer leszoktam.És nem fognak bántani.:)
2012. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem két dolog miatt lehet nyugtató hatása. Egyik pszichikai, az a tudat, hogy káros dolgot művelsz, tehát felülkerekedsz a világ dolgain - te vagy a király...

Másik pedig az, hogy valóban megállnak 3-5 percre, lazítanak, mély lélegzeteket vesznek. Ha kipróbálod ugyanezt mondjuk egy pohár teával, tuti sikerül lazítani!

2012. jún. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!