Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok, titeket melyik...

Dohányosok, titeket melyik zavar jobban?

Figyelt kérdés
Barátom le akar szokni a cigiről. Én nem dohányzom, nem is szeretem a cigifüstöt, de néha akkor is dohányzik, ha velem van. Ha rágyújt, akkor tűrjem szó nélkül, vagy inkább mondjam azt, h. "minek gyújtasz rá, stb., stb."? Melyik zavaróbb? Ha tudja, h. engem zavar a cigi, de szó nélkül tűröm, vagy ha megjegyzést teszek rá? Mert ha nem szólok semmit, akkor lehet, h. azt gondolja, h. nem is fog leszokni inkább, ha engem nem is zavar. Nem csak azért akar leszokni, mert engem zavar, hanem maga miatt is. De piszkálni sem akarom, csak jobban tudatosítani benne, h. tényleg nem kellene cigiznie az egészsége miatt sem.

2012. máj. 30. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyanítom már mondtad neki, hogy zavar téged. Felesleges 100x elmondani, mert az csak feszültséget kelt, veszekedés forrás...
2012. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne szólj bele az életébe, és ne próbáld megváltoztatni. Ha szereted, fogadd el cigisen! Miattad ugyanis nem fog megváltozni, csak felbosszantod, ha mondogatod neki. Maga miatt kell leszoknia, és ez csak akkor fog menni, ha ő akarja, attól biztos nem, ha más ezt kántálja a fülébe. NE HARAGUDJ hogy ilyen sarkosan fogalmaztam, de POKOL volt több tízévig bántottak ezzel a pasijaim, és mire a mostani párom elfogadott cigisen, akkor tudtam letenni. NEM ellened irányult, ha ingerültebben fogalmaztam, de tényleg ne mondogasd neki.
2012. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Saját maga miatt akar leszokni, nem azért, mert én nem szeretem a cigifüstöt. Én elfogadtam ilyennek, és így szeretem, persze nem lenne ellenemre a leszokás. Tényleg nem akarom ezzek szekálni, nem úgy gondoltam, h. most akkor innentől kezdve minden egyes ciginél elmondom, h. jajj, miért gyújtasz rá, fújj, büdös, meg ilyesmik. Csak vhogy tudatosítani akarom benne, h. tényleg jobb lenne leszoknia saját maga miatt. De értem, h. mit mondotok, és teljesen igazatok van.
2012. máj. 30. 10:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Az is számít, hogy hogyan szólsz hozzá. Nyilván egy " Már megint az a koporsószög van a kezedben ?!! " jellegű beszólás nem lesz eredményes, viszont ha célszerűbb módon viszonyulsz hozzá akkor több esélyed van ahoz, hogy megfelelően tudatosítsd benne az akaratod/ véleményed.
2012. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem kérdezi a dohányzásról a véleményed,akkor ne beszélj erről.Átérzem sok dohányosnak a helyzetét,akiket azzal terrorizálnak,hogy szokjon le,sajnos én is átéltem és ez tényleg baromi idegesítő.Ezt neki,saját magának kell eldöntenie.Lehet,még egy kicsit várni kell,amég megérik benne a szándék,hogy letegye,addig szerintem hagyd,hagy cigizzen.Ha mondod neki,azzal pont az ellenkezőjét fogod elérni,mint amit szeretnél,mert annál többet fog rágyújtani.
2012. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én nem terrorizálom. Saját maga miatt akar leszokni, ő döntött úgy, h. leteszi a cigit, nem én kényszerítettem. Az egy másik dolog, h. én is örülnék neki. :)
2012. máj. 30. 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:

A megoldás egyszerű.

Kérdezd meg tőle hogy szólj-e neki amikor rágyújt.

Én is voltam hasonló helyzetben.

Sokszor csak reflexből előrántom a cigit.

Én még örültem is neki hogy szólt a lány hogy úgy volt hogy nem cigizek :) Vagy hogy úgy volt hogy kevesebbet ..

A lényeg a kommunikáció. Ami a 21. században eléggé vicces :)

21/F

2012. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, elküldhetem Allen Carr „Végre nem dohányzom“ című könyvét (Word dokumentum, 594 kB).


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__3041804-v..

2012. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem .pdf-ben van meg. Írj, ha kell.
2012. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

@ #9


A másik könyv, Allen Carr „Rövid úton leszokni a dohányzásról“ is megvan? Ha igen, elküldenéd nekem?

2012. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!