Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigitől nagyon beszédültem...

A cigitől nagyon beszédültem és még az arcom is lezsibbadt tőle. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
Nem dohányzom rendszeresen,van,hogy 2-3hétig rá se gyújtok,de évek óta cigizek és egyre gyakrabban,de csak ritkán van ilyen,hogy még zsibbadok is tőle,ez mért van?Régebben nem volt ilyen,mikor még "sokat" cigiztem,csak mióta nem gyújtok rá mindennap

2012. jún. 10. 17:46
 1/10 Nagy Pávián válasza:
Hát lehet hogy hülyeséget mondok de szerintem azért mert nem dohányzol minden nap és amikor rágyujtasz szokatlan a testednek nekem is volt ilyen de már nem nagyon cigizek mert TÖNKRETESZ!..... meg ki*aszott drága :D
2012. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én se sokat veszek,max olcsón,de általában adják,és sokszor elfogadom:)Bár évek óta cigizek,de furcsa,hogy nem tudok rászokni.De pl van,hogy egész nap cigizek és mondjuk este szívok egy olyan szálat amitől lezsibbadok,azért nem értem,mivel az már mondjuk a 10.száltól van
2012. jún. 10. 18:02
 3/10 Nagy Pávián válasza:
hát akkor nem tudom mert nekem akkor szokott lenni ha mondjuk nem szívok 3 hétig és utána rágyujtok de akkor se mindig de valamikor igen
2012. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nagy Pávián válasza:
és hidd el ha majd minden nap adnak majd pl: napi 3-5 szálat akkor majd előbb utóbb te is rászoksz de nem veszed majd észre mert csak elösször heti 1 doboz majd 2 doboz és így folytatódik tovább....
2012. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagy Pávián- Nem feltétlenül fog rászokni, ugyanis nem mindenki hajlamos rászokni a dohányzásra. Vannak személyek, akik csak a társaság kedvéért dohányoznak vagy azért, mert valaki megkínálja őket, ahogyan a kérdező is írta. Ahoz, hogy egy függőség kialakuljon, szükség van adott tényezőkre, az hogy valaki a társaság kedvéért dohányzik az nem elegendő tényező a rászokásra, ugyanis a dohányzást kiváltó ok az nem egy belső ok, hanem egy szociális ok, amely nem okoz pszichikai függőséget és sokkal könnyebben elhagyható szokás a dohányzás ebben az esetben, mint egy olyan személy esetében aki jelentősebb okok miatt dohányzik.
2012. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésre válaszolva- minden szervezet másképp reagál. Ezenkívül számít az is, hogy sportolsz-e, mennyit pihensz, illetve az élestílusod jellege. Ezek mind közrejátszanak abban, hogy a tested hogyan reagál bármire is.
2012. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vagyok rászokva,pedig 3éve kb minden héten legalább egy szálat elszívtam,persze volt,hogy nem gyújtottam rá mondjuk 3hétig,csak úgy átlagosan mondom,de volt olyan,hogy 3nap alatt 4dobozzal is elszívtam.Egyébként szoktam sportolni,futok,edzek,görkorizok sokat.De inkább mostmár úgy döntöttem,hogy nem cigizek többet,mert attól,hogy nem vagyok nikotinfüggő,képzelem,hogy néz ki a tüdőm...:(
2012. jún. 12. 09:38
 8/10 Nagy Pávián válasza:
hát lehet hogy újra hülyeséget mondok de én úgy tudom 4 év dohányzás után az ember tüdejében 1 kg kátrány gyűlik (ha nem javitsatok ki) szóval a te tödőd nem lehet még annyira dúrva
2012. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet még annyira nem durva,de azért tényleg jobb lenne,ha többet nem nagyon gyújtanék rá:)
2012. jún. 13. 01:16
 10/10 Nagy Pávián válasza:
az biztos :D
2012. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!