Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért rinyál annyi dohányzó,...

Miért rinyál annyi dohányzó, hogy leakar szokni?

Figyelt kérdés
Én is dohányos vagyok és nem akarok leszokni. Igaz, nem vagyok láncdohányos, nem is akarok az lenni, de szerintem ha már valaki cigarettázik akkor ne utálja, alkalmanti dohányzástól nem sokan halnak meg amúgyse....
2012. jún. 18. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Azok is meghalhatnak a dohányzástól, akik nem is cigiznek, csak mások füstjét szívják, úgyhogy ebben nem értek veled egyet, hogy alkalmankénti dohányzásba nem lehet belehalni. Valójában aki genetikailag nem hajlamos a rákra, az akár 30 évet is végigdohányozhat, mégsem biztos, hogy tüdőrákos lesz.

Amúgy ezeket az embereket én sem értem. Akarat kell hozzá, hogy valaki leszokjon. Ha nincs meg az erős akarat az emberben, nem fog leszokni, mert mindig keresi majd a kibúvókat, például rágyújtok, mert megnyugtat. Engem is megnyugtatott, mégis elhatároztam, hogy leszokok, meg is tettem. Eldöntöttem, hogy ezentúl nem fogok rágyújtani. Ez több, mint 2 éve volt.

Ha valakiben nincs meg az akarat, akkor azon a nikotintapasz, az orvos és a patikus sem tud segíteni.

2012. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkoztam már.Én mindig is bevallottam,hogy szeretek cigizni és nem akarok leszokni.Most mégis le kellett tennem,hogy rendbe jöjjön az életem,de szerintem vissza fogok szokni,mert élvezem a cigizést:)
2012. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőnk, aki havonta leszokik. Mindig megveszi az utolsó doboz cigijét, de már fogadásokat lehetne rá kötni, hogy mikor kér valamelyikünktől újra egy szálat.

Plusz ismerek egy másik csajt is, aki állandóan siránkozik, hogy de hülye voltam, hogy elkezdtem, milyen kár érte, úgy leszoknék... Mi tartja vissza?

Pont róla beszéltünk a húgommal, meg az ikertesómmal- egy-egy cigi mellett :-)-hogy mi legalább bevalljuk egymásnak-és legfőképp magunknak, hogy Szeretünk Cigizni!

Igen, ez az igazság. Ha nem élvezném, nem gyújtanék rá, napról-napra.

20/L

2012. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nálad a pont!


Egy ideig én is sírtam, hogy le akarok-de nem tudok, akaratgyenge vagyok....stb. És igen, a legnagyobb hátramozdító az ÉLVEZET! De én sosem tagadtam, hogy szeretek cigizni. Amikor pl. vacsora vagy jó szex után rágyújt az ember lánya :D

Na mindegy, de most kiderült, hogy ha vmit akarok, akkor az úgy van! :D

Ma 5. napja, hogy "cigitiszta" vagyok. Nem azt mondom, hogy nem hiányzik az ÉRZÉS, de maga a füst nagyon nem.

Nekem mondjuk van motivációm is. Részben az a havi kb. 40 E Ft. Úristen! És még én sírtam, hogy kevés a fizetésem?! :D

2012. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zsizsik666 ***** válasza:
0%

Sír a halál, 10 éve szívom már és nem akarok leszokni. Én azt utálom, amikor mondják, hogy szokjak le. Hát ő érzi vagy én, hogy jó-e nekem a cigi vagy nem?

Nagyon egészséges, jut elég nikotin a szervezetedbe, jó az anyagcserének. Felszaggatja a trutymót a tüdődről, ha meg lennél fázva. Habár én megfázva sem vagyok, mert a dohányosoknál nem divat ez annyira. Pénzbe kerül, na, de nemm véletlenül olyan drága, az egészséges dolgok mindig drágábbak. Nem akarom én megvonni magamtól a jót. Ha lelőnének se szoknék le, aki nem dohányzik, meg nem tudja miből marad ki. :P

2012. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10 éven át szívtam, már 20 méter futástól kifulladtam, munkában semmi energiám nem volt... 3 csaj is elhagyott mert bagószagú vagyok... rengetegszer próbáltam leszokni, de amint buliba mentem, vagy sörözni 1 -2 haverral elviselhetetlenül rá akartam gyújtani... ettől mindig bűntudatom volt... rossz volt a közérzetem... soha nem volt semmire pénzem...

és mikor végre sikerült elhatározni magam, és tényleg leszoktam az összes probléma megoldódott az imént felsoroltakból...

Nah én pl ezért rinyáltam, hogy le akarok szokni...

2012. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: jó, ne szokj le, ha szeretsz cigizni. De attól még egyáltalán nem egészséges.
2012. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdés fiatal, éretlen, tapasztalatlan de leginkább tájékozatlan emberre vall. Önbizalma viszont van.

A dohányzás káros hatásairól már szóltak előttem.


Kérdésére lehet a válasz, hogy sokan azért akarnak leszokni, mert ha már szenvedélyévé vált valakinek, nincs átmeneti megoldás. Nem lehet csak kicsit cigarettázgatni, mint ahogy kicsit szexelni meg kicsit szűznek lenni sem.


A cigaretta büdös, ártalmas, (sok!) pénzbe kerül, testidegen vegyi anyagok bombája, amik ráadásul a környezetet is rombolhatják, károsíthatják.

Fiatal korban persze sikkes, olyan nagyfiús-nagylányos a bagózás, pláne ha valaki extra vékony, hosszú szálú (és természetesen jó drága!) bagóval barnítja a fogait és büdösíti a száját.

Magyarországon van olyan népcsoport, akik a terhességük alatt is dohányzó anyukájuk révén már nikotin függésben

születnek. A teljes lakossági átlagot jóval meghaladó kisebb nagyobb testi-szellemi bibikkel rendelkeznek, mentális okokból a tanulás, normál közösségbe illeszkedésük nem problémák nélküli, az átlag életkornál egy-két évtizeddel korábban halnak meg. (Igaz, akkor is néha cigivel a szájukban...)

2012. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én csak azért tenném le mert baromi drága.

amúgy nem tervezem mert sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok a ha dohányzom,nyugodtabb meg a többi.

a raj gyereke lehet csak a menőzés miatt szívják de én sose azért csináltam


18/L

2012. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!